Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Київські лісники отримали дієвий механізмом у боротьбі з нелегальною вирубкою дерев

Опубліковано

У Києві впроваджують дієвий механізм боротьби з нелегальною вирубкою та продажем дерев – електронний облік деревини. Про це повідомляє сайт КМДА.

Як зазначається, працівники лісопаркових господарств вже на нинішньому етапі можуть здійснювати маркування деревини, а наступним стане продаж деревини винятково на прозорих електронних майданчиках. 

«Для Києва розвиток екологічного напряму є пріоритетом. Ми активно оновлюємо паркову інфраструктуру і висаджуємо нові дерева. Не меншу увагу ми спрямовуємо і на об’єкти лісопаркового господарство столиці, яке налічує майже 32 тисячі гектарів. Місто докладає зусиль, щоб вберегти наші ліси від браконьєрів та незаконної вирубки. Безперечно, впровадження цього року системи електронного обліку деревини допоможе виявляти випадки незаконного видалення дерев та їх нелегальний продаж», – зазначили у КМДА.

 

Читайте також: В Україні за 24 години висадять мільйон дерев: як допомогти

Всі дерева в реєстрі

Цього року лісопаркові господарства Києва вже закупили 19 комплектів для проведення маркування деревини. Усі дерева маркуються та інформація про їхнє походження заводиться до електронного реєстру на сайті Державного агентства лісових ресурсів України – http://www.ulk.gov.ua/

Якщо на сайті інформації про цей об’єкт немає, значить, скоріше за все, дерево було видалено незаконно і необхідно звернутися до управління екології та природних ресурсів та до «Київзеленбуду» або одразу до правоохоронних органів.

Як розпізнати незаконно зрубаний ліс

Детальніше, про те, як розпізнати незаконно зрубаний ліс при транспортуванні:

  • відсутність бирок (маркування) на деревині;
  • бирки пошкоджені (можливо, використовуються не вперше);
  • відсутність належним чином оформлених документів на право відпуску лісопродукції. На кишеньковому комп’ютері чи смартфоні в системі електронного обліку деревини повинна бути сформована товаротранспортна накладна (ТТН) на відпуск чи перевезення лісопродукції та видрукувана на термопапері. Роздрукована ТТН повинна містити QR-код;
  • невідповідність терміну дати вивезення лісопродукції;
  • невідповідність сортиментів, що перевозиться і тих на які оформлені документи;
  • вивезення деревини в хлистах або півхлистах.

В комплект обладнання, яке отримали лісівники, входить: КПК (кишеньковий персональний комп’ютер), термопринтер, засіб для кріплення та зберігання бирок. Систему ЕОД постійно вдосконалюють розробники. Так, замість дороговартісних КПК уже можна застосовувати звичайні смартфони на Андроїді.

Технології

Турецька компанія Bayrak Makina заявила про намір встановити українські двигуни на всі свої безпілотники

Опубліковано

Турецька військова компанія Bayrak Makina, що виробляє бойові безпілотники Bayraktar, планує встановлювати українські двигуни на всі моделі своїх дронів

Про це пише espreso.tv з посиланям на заяву гендиректора Baykar Makina Халюка Байрактара.

«У наших планах також є виробництво модернізованої техніки, більш сучасних літальних апаратів. І ми маємо намір на всю нашу техніку, яка буде вироблятися найближчим часом, встановлювати двигуни українського виробника», – сказав Байрактар.

Наразі турецька компанія споряджає українським двигуном безпілотник останнього покоління Akinci.

«Це одна з наших зараз головних новинок. Ударний безпілотний апарат, який оснащений українським двигуном. Це технологія, якою зараз у світі володіють буквально лічені країни. Дві-три країни. Це безпілотний апарат нового покоління, він буде здатний працювати на стратегічних дальніх маршрутах», – сказав Байрактар.

Гендиректор Baykar Makina також назвав стратегічним співробітництво України і Туреччини у сфері виробництва БПЛА.

Читайте також«З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

«Відносини у сфері виробництва безпілотників між Україною та Туреччиною, особливо в останні роки, набули стратегічного значення. Технологія авіаційної промисловості України – на найвищому рівні, на рівні світових стандартів. І нам є що одне одному дати в цій співпраці. Ми впевнені в тому, що зусиллями наших вчених, турецьких та українських, ми вийдемо на нові горизонти з виробництва якісних безпілотних літальних апаратів», – додав Байрактар.

 

Нагадаємо, Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Головне фото: ua.news.

Читати далі

Технології

Українські винахідники створили садового робота

Опубліковано

Роботизовану платформу Ally, що допомагатиме фермерам у саду, створили українські винахідники Євген Третяк та Антон Варавін.

Про це повідомив Євген Третяк у фейсбуці.

Робот на одному заряді може проїхати 45 – 60 км  та перевезти вантаж 200 кг.

 

Поки що машина керується за допомогою оператора за допомогою радіосигналу.

У подальшому в стартап планують залучити інвестиції, написати програму-автопілот, налагодити серійне виробництво та вийти з продуктом на ринок Євросоюзу та США.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.

Головне фото: facebook.com/ievgeniy.tretyak.

Читати далі

Технології

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном

Опубліковано

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном АІ-25.

Про це інформує Мілітарний.

Зазначається, що бойова безпілотна авіаційна система отримала назву MİUS.

 

Розробник – компанія Baykar, що серійно виготовляє відомі ударні дрони Bayraktar TB2 та Akinci, останній використовує двигуни АІ-450 вітчизняного виробництва.

БПЛА MİUS, який як планується, має здійснити свій перший політ у 2023 році, стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Халук Байрактар ​​заявив, що безпілотний бойовий літак є дуже важливою метою для компанії Baykar, та повідомив, що проект MİUS нині перебуває на стадії концептуального проектування.

Заявивши, що на цьому етапі основна увага приділяється визначенню потреб та вимог, байрактар ​​пояснив, що літальний апарат за програмою MİUS буде повністю оснащений штучним інтелектом і він зможе приймати певні рішення самостійно.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті.

Нагадаємо, морські безпілотники Bayraktar ВМС України показали зблизька.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі