

Суспільство
Київ і Барселона стали містами-побратимами
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Київ та Барселона стали містами-побратимами. Столиця Каталонії стала сьомим європейським містом, з якими Київ підписав угоду про побратимство від початку великої війни.
Про це повідомив міський голова української столиці Віталій Кличко.
«Київ та Барселона стали містами-побратимами. Сьогодні дуже важлива співпраця на рівні міст, бо саме міста мають ключову роль у розвитку держав та поглибленні співпраці між ними», – зазначив Кличко.
За його словами, впродовж повномасштабної війни Барселона передавала Україні пожежні авто та гуманітарну допомогу, а також надала тимчасовий притулок українцям, які рятувалися від війни.
Водночас міська голова Барселони Ада Колоу запевнила, що її місто і надалі допомагатиме і підтримуватиме Київ та Україну. Зокрема, сторони обговорили співпрацю в сферах громадського транспорту, екології, smart city та культури.
«Цими вихідними Барселона святкує Дні міста. Наступного року містом-партнером у відзначенні дня народження Барселони буде Київ. На вулицях Барселони буде представлена українська культура, кухня, відбудуться заходи за участі митців із Києва», – заявив Кличко.
Столиця Каталонії стала сьомим європейським містом-побратимом Києва впродовж повномасштабної війни. Напередодні до цього переліку приєдналися Мадрид, Париж, Марсель, Ліон, Осло і Гамбург. Загалом у столиці України сьогодні 63 міста-побратима.
Раніше ми повідомляли, що Іспанія відправила Україні 5 транспортних літаків із боєприпасами для великокаліберних артилерійських систем.
Крім того, іспанська армія тренуватиме українських військових.
Фото: facebook.com/Vitaliy.Klychko.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Україна за підсумками 2022 року покращила свої показники в Індексі сприйняття корупції.
Про це йдеться в дослідженні Transparency International Ukraine.
Зазначається, що за останні 10 років показник України зріс на 8 балів. Набрані Україною бали у 2022 році – це найвищий показник нашої країни з часу запуску оновленої методології СРІ.
«Україна показала, що боротьба з корупцією у нас продовжується навіть в умовах війни. Проте варто розуміти, що весь успіх антикорупційної реформи за останнє десятиліття може швидко зійти нанівець. Останні гучні корупційні кейси, що стосуються, зокрема, закупівель під час війни з росією, важко пояснити не тільки українцям, які, кожен на своєму фронті, виборюють нашу свободу, але й іноземним партнерам», – пояснює виконавчий директор Transparency International Ukraine Андрій Боровик.

Україна в міжнародному рейтингу
Так само як і Україна, 33 бали мають Алжир, Ангола, Замбія, Монголія, Сальвадор та Філіппіни. На один бал нас випереджають Боснія і Герцеговина, Гамбія, Індонезія, Малаві, Непал, Сьєрра-Леоне.
З-поміж сусідів Україна надалі вище за Росію — країна-терорист у 2022 році втратила 1 бал і з 28 балами посідає 137 місце у списку. Крім цього, знову знизилися бали Угорщини — 42 бали (-1, 77 місце), та Білорусі – вона цьогоріч втратила 2 бали.
Серед друзів України теж є зміни в показниках. Польща втратила 1 бал, але залишилася лідеркою за показниками СРІ серед наших сусідів – із 55 балами вона посідає 45 місце. А от покращити свої показники за рік вдалося Словаччині – 53 бали (+1, 49 місце), Румунії – 46 балів (+1, 63 місце) та Молдові, яка набрала найбільше – +3 і тепер із 39 балами посідає 91 місце.

Про Індекс сприйняття корупції
Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, СРІ) – показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International. Сама організація не проводить власних опитувань. Індекс розраховують на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів. Для визначення оцінки України використано 9 джерел.
Ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства. Індекс оцінює корупцію лише в державному секторі.
Нагадаємо, за останні 10 років український паспорт піднявся на 24 позиції у міжнародному рейтингу Henley Passport Index. Цьогоріч документ опинився на 35-й сходинці.
Фото: ti-ukraine.org.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські військові отримають 105 додаткових розвідувальних безпілотників Vector від німецької компанії Quantum-Systems GmbH.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони.
«Компанія Quantum-Systems GmbH оголосила про постачання 105 додаткових розвідувальних БПЛА з великою тривалістю польоту типу Vector для військової підтримки Збройних сил України», – йдеться в дописі.
У ГУР також зазначили, що замовлення зі 105 БПЛА профінансоване урядом Німеччини.
Крім того, аби пітримати українські сили, компанія Quantum-Systems оголосила про відкриття центру навчання операторів Vector в Україні. Цей заклад водночас стане місцевим центром для закупівлі запасних частин і послуг з ремонту.
Про БПЛА Vector
Vector – це розвідувальний безпілотник із нерухомим крилом, який здатний злітати й приземлятися вертикально. Розмах крила Vector складає 2,8 м, швидкість польоту – до 72 км/год. За повідомленнями розробника, для запуску БПЛА не потрібна пускова катапульта або злітно-посадкова смуга, а він працює при швидкості вітру до 12 м/с.
Час польоту – до 120 хвилин, радіус дії системи – до 15 км (можливе збільшення до 25 км). В QS GmbH уточнюють, що завдяки оновленню програмного забезпечення Vector може працювати за відсутності GNSS. Електрооптичний та інфрачервоний сенсори дозволяють безпілотнику виконувати місії як вдень, так і вночі.
Нагадаємо, раніше розвідники отримали від волонтерів українські дрони Raider.
Крім того, турецька компанія Baykar безкоштовно передала Україні ще два ударних безпілотники Bayraktar TB2.
Фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Близько 1,7 тисячі польських компаній заявили про готовність взяти участь у відбудові України та відновленні експорту товарів та послуг до України.
Про це заявив представник Польської агенції інвестицій і торгівлі Кароль Кубіца, пише Wnp.pl.
«У червні 2022 року ми стали оператором проєкту співпраці з підготовки до відновлення експорту та післявоєнної відбудови України. Наразі на нього подали заявки майже 1,7 тисячі польських компаній»,- зазначив Кубіца.
За його словами, третина цих компаній представляє будівельний сектор Польщі. Крім того, серед компаній є чимало представників інформаційно-телекомунікаційної сфери, машинобудування, медичної та фармацевтичної галузей, а також аграрно-споживчого сектора.
Усі ці польські компанії зацікавлені як в експорті до України, так й в інвестуванні і співпраці з українськими контрагентами. Близько 60% бізнесів, які подалися на проєкт, представляють малий і середній бізнес.
Нагадаємо, у Київській області відновили вже понад 5 700 об’єктів, пошкоджених внаслідок російського вторгнення.
Також ми писали, що приватний дитячий садок «Любімки» своїми зусиллями та за допомогою грантів від держави відновили власники в Ірпені на Київщині.
Фото: pixabay.com.