Суспільство
Києво-Печерська Лавра розірвала договір оренди із УПЦ МП
Києво-Печерська Лавра розірвала договір оренди із московським патріархатом. До кінця березня 2023 року священники УПЦ МП мають покинути Лавру.
Про це повідомляє пресцентр Києво-Печерської Лаври.
Повідомляється, що національний заповідник «Києво-Печерська Лавра» не продовжив дію оренди для УПЦ МП в чоловічому монастирі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Також зазначається, що Міжвідомча група, яка виявляла порушення у релігійних установах, засвідчила про недотримання угод оренди настоятелями УПЦ (МП) у Лаврі.
«Враховуючи висновки Міжвідомчої робочої групи та лист Міністерства культури та інформаційної політики України, Заповідник попереджає про розірвання Договору з 23 березня 2023 року», – повідомили у пресслужбі заповідника.
У Києво-Печерській Лаврі, зокрема, закликали представників УПЦ (МП) надати двох-трьох священників, які увійдуть до комісії з передачі церковного майна державі. Це означає остаточне припинення співпраці з проросійською єпархією.
УПЦ (МП) має надати списки не пізніше 14 березня 2023 року. Покинути територію лаври священники Московського патріархату мають до 29 березня.
Про УПЦ
Українська православна церква московського патріархату – релігійна організація в Україні, православна церква з особливим статусом і правами широкої автономії (в канонічному праві відсутнє таке утворення), частина Російської православної церкви (РПЦ) на території України, що вважає себе самоврядною.
Офіційно зареєстрована як Київська митрополія Української православної церкви.
Нагадаємо, у Львові на місці самовільно збудованої УПЦ (МП) церкви зведуть собор Православної церкви України.
Крім того, у селі Криві Коліна на Черкащині церква вийшла з московського патріархату й перейшла до Православної Церкви України.
Фото: pixabay.com
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі