Суспільство
Киянин спорудив бункер, що може вмістити 15 людей (ФОТО)
Киянин Кирило Барашков за власні кошти збудував бункер на своїй ділянці. Бомбосховище може вмістити до 15 людей. Там є все необхідне, щоб перечекати загрозу.
Про це пише Bird in Flight.
Бункер проєктував знайомий Кирила Барашкова. Конструкція має одне приміщення на 12 квадратних метрів і підсобку на три метри. Бункер розміщений на 5 метрів під землею. Згори – два метри армованого бетону. Стіни обшиті вагонкою і дерев’яними панелями.
«Ми з родиною живемо у приватному секторі, тут немає жодних підземних укриттів, як у спальних районах чи в центрі міста. Тому я вирішив побудувати власний бункер для себе і наших сусідів прямо на вулиці», – пояснює ідею Барашков.
На бункері киянин встановив двері з кодовим замком та розіслав його усім сусідам, щоб вони могли теж сховатися у разі небезпеки.
Читайте також: Укриття з «голими стінами»? Харківʼяни знайшли краще рішення. Це «Схов» – стартап із виробництва підземних бункерів
«Будувати його я почав у жовтні, під час активних атак на Київщину, а завершив у грудні. Працювало четверо людей. Хотілося ще швидше, бо в мене вагітна дружина і двоє дітей – було страшно за їхнє життя. Затримки у будівництві ставалися тільки через погоду. Довелося це робити у холод – північні «друзі» не лишили нам іншого вибору», – зазначає киянин.
Усередині киянин облаштував приміщення так, щоб було максимально затишно, тепло, аби тут могли сидіти діти. Поставив м’який диван, кушетку, стільці.
Для тепла встановив камін. Він безпечний, це сучасний закритий камін зі скляними дверцятами. Вентиляція йде двома шляхами: чисте повітря надходить одним, а іншим – виводяться продукти згоряння.
Є запас питної води і маленький біотуалет, що комфортно, коли люди знаходяться у бункері протягом тривалого часу. Будівництво сховища коштувало $20 тис.
Нагадаємо, у Вінниці розробили унікальну автоматичну систему відкриття бомбосховищ.
Також ми повідомляли, що у Києві побудують футуристичну зупинку-укриття за технологією 3D-друку.
Фото: birdinflight.com.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі