

Суспільство
Кияни закликають відновити унікальну дачу-пам’ятку в Пущі-Водиці (ФОТО)
Кияни закликають повернути у державну власність та відновити унікальну дачу-пам’ятку архітектора Брадтмана у Пущі-Водиці. Відповідну петицію зареєстрували на сайті міськради столиці.
Про це повідомляє ШоТам.
Автор петиції – активіст та аналітик ГО «Центр розвитку міст» Дмитро Перов. За його словами, дача архітектора Брадтмана є унікальним зразком дерев’яного архітектурного мережива.
Крім того, це одна з останніх Пущанських дач, яка зуміла пережити бої в передмістях Києва – у лютому-березні 2022 року. Однак, за словами Перова, будівля постраждала в березні 2023 року – від дій забудовника.

«Будівля має охоронний статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Міський департамент культспадщини неодноразово звертався з вимогою привести будинок в належний стан. Однак попередження контролюючого органу було проігноровано. Тож, відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України «Про охорону культурної спадщини» цей орган має звернутися до суду з позовом щодо повернення пам’ятки в державну власність», – зазначає активіст.
Автор петиції закликає міську владу повернути дачу Брадтмана у державну власність та відновити унікальну будівлю.
Пітримати петицію та проголосувати за відновлення пам’ятки можна за цим посиланням.
Довідка
Садибу, яку намагаються зберегти активісти, збудували на початку XX сторіччя за проєктом столичного архітектора Едуарда-Фердинанда Брадтмана. Цей будинок – один зі зразків дерев’яної дачної забудови. Важливим засобом художньої виразності є дерев’яний різьблений декор, яким вкрито стіни будівлі.
Наказом Міністерства культури від 2014 року садибу було занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку архітектури місцевого значення. Дача пережила дві світові війни та ракетні обстріли окупантів минулої весни. 29 березня 2023 року стало відомо про пожежу – унікальна садиба горіла вже вдруге.
Фото: Павло Салига/Фейсбук.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ