Суспільство
Кияни закликають відновити унікальну дачу-пам’ятку в Пущі-Водиці (ФОТО)
Кияни закликають повернути у державну власність та відновити унікальну дачу-пам’ятку архітектора Брадтмана у Пущі-Водиці. Відповідну петицію зареєстрували на сайті міськради столиці.
Про це повідомляє ШоТам.
Автор петиції – активіст та аналітик ГО «Центр розвитку міст» Дмитро Перов. За його словами, дача архітектора Брадтмана є унікальним зразком дерев’яного архітектурного мережива.
Крім того, це одна з останніх Пущанських дач, яка зуміла пережити бої в передмістях Києва – у лютому-березні 2022 року. Однак, за словами Перова, будівля постраждала в березні 2023 року – від дій забудовника.
«Будівля має охоронний статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Міський департамент культспадщини неодноразово звертався з вимогою привести будинок в належний стан. Однак попередження контролюючого органу було проігноровано. Тож, відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України «Про охорону культурної спадщини» цей орган має звернутися до суду з позовом щодо повернення пам’ятки в державну власність», – зазначає активіст.
Автор петиції закликає міську владу повернути дачу Брадтмана у державну власність та відновити унікальну будівлю.
Пітримати петицію та проголосувати за відновлення пам’ятки можна за цим посиланням.
Довідка
Садибу, яку намагаються зберегти активісти, збудували на початку XX сторіччя за проєктом столичного архітектора Едуарда-Фердинанда Брадтмана. Цей будинок – один зі зразків дерев’яної дачної забудови. Важливим засобом художньої виразності є дерев’яний різьблений декор, яким вкрито стіни будівлі.
Наказом Міністерства культури від 2014 року садибу було занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку архітектури місцевого значення. Дача пережила дві світові війни та ракетні обстріли окупантів минулої весни. 29 березня 2023 року стало відомо про пожежу – унікальна садиба горіла вже вдруге.
Фото: Павло Салига/Фейсбук.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі