

Суспільство
Кияни встановили сонячні панелі на даху багатоповерхівки: 70% робіт оплатило місто (ФОТО)
Мешканці багатоповерхівки на Великій Васильківській у Києві зробили будинок енергонезалежним, встановивши на даху сонячні панелі. 70% вартості робіт оплатило місто.
Про це повідомили у Київській міській державної адміністрації.
Зазначається, що панелі встановили в межах міської програми «70/30%». Вона передбачає, що 70% вартості робіт оплачує місто, а 30% – збирають та інвестують у проєкт самі мешканці.
Зокрема в будинку відремонтували індивідуальний тепловий пункт, встановили енергозберігаючі вікна та двері в місцях загального користування, утеплили фасад, встановили три гібридні інвертори по 10 кВт і 30 кВт на батарею. Обладнання може заряджатись або від мережі, або від сонячних панелей, що встановлені на даху.

За словами представника правління ОСББ Дениса Скоренка, система дозволяє вручну підключати і відключати ліфти до батареї, тому влітку вони планують забезпечувати роботу ліфтів також за допомогою сонячної енергії.
«Такі проєкти ми плануємо масштабувати, а досвід поширювати для якомога більшої кількості будинкових громад. Житлові будинки, не лише нові, а яким уже десятки років, можуть бути енергоефективними. Затрати енергоносіїв, як і затрати на комунальні послуги, можна поступово зменшувати», – зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Як взяти участь у програмі «70/30%»
Прийом заявок для участі в конкурсі енергоефективних проєктів у житлових будинках Києва, де створено ОСББ чи ЖБК, триває до кінця лютого 2023 року. Аби отримати співфінансування від міста, необхідно подати проєкт, додавши до нього наступні документи:
- техніко-економічне обґрунтування проєкту;
- документ, що підтверджує повноваження особи на підписання проєкту;
- документи, що підтверджують наявність одного або кількох видів гарантування оплати;
- витяг із протоколу загальних зборів співвласників, що підтверджує їхнє рішення брати участь у конкурсі;
- проєктно-кошторисну документацію (робочий проєкт) та позитивний експертний звіт напрямів (видів робіт), що в рамках проєкту передбачається виконати за рахунок коштів бюджету Києва;
- копії Статуту ОСББ/ЖБК.
Прийом проєктів для участі в конкурсі здійснюватимуть фахівці Департаменту житлово-комунальної інфраструктури винятково за попереднім записом – щоденно із 08:40 до 11:40 за адресою: вул. Велика Житомирська, 15-А, каб. 9. Записатися для подання проєктної пропозиції можна за телефоном: (044) 279-81-86.
Раніше ми писали, що
Київ отримав дві сонячні електростанції від французького виробника фотоелектричних панелей Roy Group Energy.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: