Економіка і бізнес
Киянка зібрала в одному місці крафтовий сир із семи областей
Ольга Терницька тримає популярну «Лавку Сирної феї» на київському ринку «Столичний». Колись дівчина просто зварила для себе смачний домашній сир. А тепер продає крафтовий продукт 12-х українських господарств із семи областей, повідомляє AgroPortal.ua.
Дівчина планує розширити географію і збільшити асортимент з 60 до 250 видів сиру. Крім того, консультує ресторани, які спеціалізуються на стравах з вишуканими сирами.
Сир із шоколадом та карамеллю
Ольга не любить банальностей. Це ж так сумно — їсти сир тільки зі звичним виноградом та горіхами. Вона пропонує спробувати його, наприклад, із шоколадом та солоною карамеллю чи з в’яленими томатами. Або з мостардою — фруктами, карамелізованими в гірчиці. Є і ціла лінійка спеціальних джемів та соусів. Гірчиця, пряна клюква, трояндовий соус та безліч інших несподіванок.
«Я вже ось 10 років, як почала варити сири. Їх постійно хочеться вивчати глибше і глибше, — розповідає Ольга. — Працювала у ресторанах, спостерігала, що обирають люди. Це ж так добре, що у всіх різні смаки. Відповідно, хочеться, щоби і сирів було якомога більше».
Читайте також: У селі на Чернігівщині запустили успішне виробництво сирів
Ольга каже, що в Україні зараз відбувається справжній сирний бум. Багато молодих людей сім’ями переїздять в села і облаштовують власні виробництва. Шкода тільки, що про різні види крафтових сирів мало хто знає і немає великих обсягів купівлі.
Треба перевернути стереотип у свідомості українців, ніби наш сир — це тільки бринза.
Привезти сир може будь-хто
«Лавка Сирної Феї» не схожа на простеньке місце продажу. Господиня задумала з її допомогою спонукати сироварів до розвитку, стати активним посередником. Будь-хто може привезти сюди свій продукт.
Його якість досвідчена Ольга перевіряє зовні, а також у лабораторії ринку. Це спрощена система. Виробникові достатньо мати довідки від ветеринарів щодо утримуваних ним тварин.
Читайте також: У селі на Закарпатті роблять сири вартістю до 700 грн за кіло
«Хочу на самому початку шляху підтримати навіть маленьких сироварів, котрі ще не зіп’ялися на ноги, не мають коштів на сертифікати та інші дозвільні документи», — пояснює Терницька. Тому й облаштувала місце продажу у більш доступному місці, на ринку, куди дістатися набагато легше, аніж у вибагливі мережеві та фірмові магазини.
Молоді сири продає одразу, для інших має спеціальні умови для зберігання, холодильні камери.
Ольга замовляє продукт оптом з різних регіонів, тому доставка обходиться недорого.
Націнка – 30 відсотків
Реалізовує товар з 25-30-відсотковою націнкою. Називає себе середньою ланкою між виробником і споживачем, гарантує якість і популяризацію, промоушн.
Читайте також: Фермер веде блог, де ділиться секретами варіння дорогезного сиру
Так само Ольга працює і з ресторанами. Формує для них зручні пакетні, комплексні пропозиції. Ясно, що для них надто накладно домовлятися окремо з кожним дрібним виробником. А у сирної феї вже підібраний широкий асортимент сирів на вибір, і вона бере на себе відповідальність за контроль їхньої якості.
Вже на сьогодні знає до 100 українських виробників. Продає продукцію 12-х з них. За рік запланувала збільшити асортимент до 250 видів сирів. І розширювати географію на всі регіони: «Зараз вже у кожній області є сироварні зі своїми фаворитами та особливостями. Україна велика, кліматичні умови дозволяють додавати багато нюансів».
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі