Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Опубліковано

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття. Тож і в бізнесі вирішили переходити на «світлу сторону».  У Артема почала зароджуватися ідея про те, що ламінований папір, який майже не переробляють, треба чимось замінити. 

Так з’явилася «Паперія» — компанія, що взяла це собі за мету. ШоТам поспілкувалися з Артемом Силком з Київщини про те, як він будує соціально відповідальну справу та заохочує інші бізнеси використовувати квітучий папір.

Це цікаво, але світ цим не зміниш

Цікавість до екології в сімʼї Артема почалася давно. Каже, все відбувалося поступово — ще років сім тому йому здавалося дивним те, що сміття треба мити, а зараз це частина рутини. 

У 2017 році подружжя вирішило заснувати бізнес. Артем працював комерційним директором у невеликій компанії, Ганна — у водоканалі. Вони спробували займатися квітами в коробці. Артем каже, що щось вийшло, щось не дуже, але подарунковий сегмент його зацікавив, тож, промоніторивши ринки сусідніх країн, чоловік обрав 10 різних товарів з тих, що ще не продавали в Україні, і що можна було виготовити тут. Деякі відсіяли ще на початку, а найкраще продавалися куби для вирощування рослин (насіння, ґрунт, дренаж) та олівці з капсулами з насінням, яке проростає. До асортименту додали також квітучі листівки.

«І от коли все почало потроху продаватися, я зрозумів, що треба, щоб хтось цим займався постійно. Я телефоную дружині та кажу: “Напевно, це будеш ти”. Вона погоджується та звільняється зі своєї роботи, а за кілька днів звільняюсь і я, бо складно було поєднувати. Тож дружина навіть раніше перейшла в наш бізнес», — розповідає підприємець.

Артем та Ганна — засновники сімейного бізнесу. Фото надав герой

Артем зізнається: хоч на перший погляд це вже був бізнес з екологічною складовою, вони ніколи на це не опиралися. Та чоловік хотів власну справу з соціальною відповідальністю: 

«Ми досить довго продавали куби й олівці, але не розуміли, що це, звісно, цікаво, але світ цим не зміниш. Нічого не зміниться від того, що ми продамо чи ні. А хотілося завжди таким займатися, щоб зробити світ трішечки кращим. І от це виявилася “Паперія”».

Зайва упаковка — це сміття

Рішення, як зробити бізнес кращим, команді підказали клієнти:

«Влітку 2023 року виявилося, що наші клієнти часто беруть квітучий папір для своїх бирок чи візитівок. Вони прийшли до цього раніше, ніж ми — до розуміння, що цей папір повинен замінити ламінований», — розповідає Артем.

Тож у вересні 2023 року «Паперія» почала свою роботу. Її можна назвати сімейним бізнесом, адже сюди залучена дружина Ганна та мама Артема, а також його друг Юрій. У команді прийшли до висновку, що будуть працювати лише для бізнесу, бо так можна вплинути найбільше:

«Наша ціль — максимально замінити ламіновану поліграфію нашою, переробленою, з насінням квітів».

Команда «Паперії» за роботою. Фото надав герой 

Уся ламінована поліграфія складається з кількох матеріалів, тому переробити її складніше, ніж просто папір чи просто пластик. Таких заводів в Україні немає, а просте викидання на смітник ніхто не контролює. Але Артем впевнений, що зміни можливі, і щодня переконує власників бізнесів, що саме квітучий папір зможе їх підсилити.

«Ми стараємося доносити те, що від бізнесів відмовляються через неекологічність упаковки: багато покупців усе більше та більше цьому приділяють увагу. Адже зайва упаковка — це сміття», — ділиться Артем. 

Придбати можна квітучий папір з насінням волошок, льону, помідору, фіалки та міксу квітів. Ціна стартує від 33 гривень за 1000 листів А4. Також у «Паперії» пропонують замовити продукцію з дизайном — запрошення на весілля, надруковані на квітучому папері, готові картки різного розміру абощо. 

Та на цьому екологічність рішень не закінчується. Артем розповідає, що на пакованні вони вказують, як переробити коробку та її елементи, а для наліпок зі шрихкодами замовили спеціальний папір без ламінованого покриття. Пустоти в коробках заповнюють сіном, яке для них скосили на Київщині, адже деревна стружка, яку можна придбати для цього, не є повністю екологічним рішенням — для її виробництва використовують цілі дерева, а не залишки від інших виробів. 

Обіцянка для клієнтів підсилює відповідальність

Та, попри свідомий підхід, у «Паперії» був ризик знову лишитися в подарунковій ніші. Артем каже, що їм важливо, аби бізнес не просто купував їхню продукцію партнерам у подарунок, а справді переходив на нову поліграфію замість ламінованої. Десь до січня підприємець хвилювався, чи все вдасться, адже повторних замовлень не було, але вже на початку року компанії почали замовляти папір:

«За позначку в сторис ми даруємо знижку. Знаєте, чому? Не тільки, щоб нас прорекламували. Наше завдання — щоб бізнес не повернувся на ламінований папір, і коли він у себе в соцмережах показує клієнтам, що використовує квітучий папір — то це обіцянка, і вже складніше повернутися до ламінації».

Листи квітучого паперу сушаться на сонці. Фото надав герой

Виробництво «Паперії» завантажене — деколи не встигають за новими замовленнями, але стараються не відмовляти потенційним клієнтам, аби ті не поверталися до ламінованої продукції. Артем стверджує, що в день тут виготовляють 1000 листів квітучого паперу, хоч ще у 2019 році було 50. 

«Наша найближча ціль — виготовляти хоча б 3000 листів. Це складно, але можливо. Бачення, як цього досягти, є», — ділиться чоловік. 

Команда обрала поступовий підхід: виготовили більше, продали більше, адже робити більш ризикові кроки поки страшно. Зокрема, і через війну, хоч попит на продукцію великий.

«Це ж узагалі диво, що ми у воюючій країні продаємо картки для бізнесу, які коштують у 5 разів дорожче, ніж звичайні, і ще й ростемо. Ми думали йти й на закордонний ринок, але не можемо, бо в Україні все розбирають. За останні два місяці ми вдвічі збільшили виробництво», — каже власник бізнесу.

А ще — купили нові принтери, адже на звичайних складно друкувати по квітучому паперу, вклалися в прес, щоб пришвидшити виробництво, тощо.

«Назад дороги немає, але є робота» 

Артем каже, що вже понад 10 років екологічність лишається трендом у бізнесі, тож «назад дороги немає, але є робота». У «Паперії» зараз 667 клієнтів: є й маленькі, і середні бізнеси. Наприклад, виробник рюкзаків Harvest обрав квітучий папір: 

«Якби тільки маленькі бізнеси купували такий папір, то це означало б, що в нас просто класна ідея. Але підключаються й великі, а вони задають те, що це нормально. Якщо “Нова Пошта”, наприклад, каже, що за один день доставить по всій Україні, то й усі інші перевізники тягнуться до цього результату». 

Робота в цеху бізнесу. Фото надав герой

У «Паперії» хочуть запровадити ще одну ідею — повторне використання коробок. 

«Напевно, всі маркетологи скажуть, що хоч це екологічно, але це не про бренд, адже лишається маркування іншої компанії. І я подумав: а якщо обіграти це й зробити частиною маркетингу? Купити штампик з написом: “Ця коробка використана повторно”. Тож людина точно зверне увагу, що через цей бізнес не було використано ще одну коробку, й відповідно, не вирубували дерев», — розповідає Артем Силко.

Суспільство

У Києві відновили мініскульптуру “Гелікоптер Сікорського”

Опубліковано

У Києві відновили мініскульптуру “Гелікоптер Сікорського” проєкту “Шукай!”.

Про це розповіли на сторінці ініціативи. 

Статуетку встановили біля готелю Radisson Blu Hotel, адреса: Ярославів Вал, 22.

Як зазначають у дописі, скульптуру тричі ламали, а повернули на місце якраз на пʼятиріччя відкриття.

Що відомо про мініскульптуру

Це 18 скульптура проєкту “Шукай!”, її присвятили українському авіаконструктору Ігорю Сікорському. 

Читайте також: Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

У Києві відновили мініскульптуру “Гелікоптер Сікорського”: відео

Конструкцію, яка відображає в мініатюрі перший розроблений Сікорським гелікоптер, встановили біля садиби, де мешкала родина інженера.

Скульптором мінімоделі першого гвинтокрила Сікорського є митець Юрій Білявський.

Нагадаємо, благодійники із Швейцарії оголосили грант для українських ВПО.

Фото: Шукай

Читати далі

Суспільство

У Мукачівському замку прикордонник створив патріотичні стінописи

Опубліковано

Мукачівський прикордонник створив патріотичні стінописи для нового музею у замку.

Про це йдеться на сторінці музею.

“У Мукачівському замку “Паланок” створюють новий музей, присвячений героїзму військових. Нині над наповненням залів активно триває робота: експонати, фотографії та атрибутика – все це вже незабаром зможуть побачити відвідувачі. Особливою окрасою музею стали шість унікальних стінописів, створених мукачівським прикордонником Ярославом Романюком, який до війни займався станковим та монументальним живописом”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Які мінімальні бали НМТ необхідні для вступу на бюджет

Зазначається, що над роботами автор працював близько двох місяців. На творах зобразив патріотичні сюжети із релігійною тематикою, які несуть світло і вселяють надію на перемогу.

Відео за посиланням.

Нагадаємо, українка судитиме матчі молодіжного чемпіонату світу з футболу.

Фото: Мукачівський музей

Читати далі

Суспільство

Румунія готується передати Україні системи ППО Patriot

Опубліковано

Вища рада національної оборони Румунії під час засідання на чолі з президентом Клаусом Йоганнісом ухвалила передачу Україні системи протиповітряної оборони Patriot.

Про це йдеться на сайті голови держави. 

У заяві зазначили, що Patriot дарують з огляду на «значне погіршення безпекової ситуації в Україні» внаслідок постійних російських масованих атак на цивільне населення та інфраструктуру, особливо на енергетичний сектор. Там наголосили й на регіональних наслідках, зокрема для безпеки Румунії.

Бухарест зауважив, що таку підтримку надають за умови продовження переговорів із союзниками, особливо з американськими, щоб отримати подібну або еквівалентну систему для захисту румунського повітряного простору.

Читайте також: «Зробив неможливе»: український військовий збив російську крилату ракету з кулемета

В офісі Йоганніса розповіли, що загалом серед питань на порядку денному засідання Ради був аналіз стадії та перспектив війни в Україні та її наслідків для Румунії. На зустрічі наголосили на зусиллях з підтримки Києва, зокрема в контексті липневого саміту НАТО у Вашингтоні.

Нагадаємо, вокалістка Within Temptation стане хедлайнеркою на ATLAS UNITED 2024.

Фото: З відкритих джерел

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство7 днів тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення