

Економіка і бізнес
Купити у держави. Топ-6 дивних об’єктів, які можна придбати через ProZorro.Продажі
Виявляється, якщо знати, де шукати, у держави можна купити купу цікавих речей. Ну, якщо у вас завалялось кілька зайвих мільйонів.
Ми надихнулись постом ідеолога системи ProZorro і голови Державної митної служби Максима Нефьодова та вирішили гарно покопирсатись у пропозиціях від майданчиків ProZorro.Продажі. І знайшли там відверто шокуючі пропозиції!
У нашій підбірці, як заправські продавці, спочатку пустимо вам пил в очі найдорожчими лотами, а потім пом’якшимо ефект найдешевшими.
Як заявляють творці системи ProZorro.Продажі, їх мета – забезпечувати справедливий доступ до обмежених активів і ресурсів, які можна продавати через аукціони.
Отже, що в нас у меню… Не бажаєте придбати цілий дитячий табір або оздоровчий комплекс у Прикарпатті?
Що, бажаєте грати по-крупному? Тоді як вам таке: за 976,3 квадратів у самісінькому центрі Києва просять усього 65 мільйонів гривень!
У списку і ціла гідроелектростанція, і завод “Радіореле”. Усе це може стати вашим, якщо у вас є пара (десятків) зайвих мільйонів.
Промисловий гігант на продаж

Заводу “Радіореле” у 2020 році виповняється аж 100 років. Він був створений у Харкові і до сьогодні є найбільшим виробником комутаційної техніки як в Україні, так і на території країн СНД.
Виробляють тут реле спеціального призначення (реле – звичайний вимикач, який спрацьовує при будь-якому впливі, наприклад при появі струму в ланцюзі – авт.) та різні елементи оптоволоконних ліній зв’язку.
Аж 202,307 мільйони просять за старигана – чому так дорого? Бо продається майже 50 тисяч квадратних метрів цього гіганта – сюди входять промислова, заводська, фабрична будівлі та їх частини.
Тож якщо хочете відродити славу заводу і у вас вдома лежить без діла п’ята частина мільярда гривень – заявки на участь у аукціоні прийматимуться ще 20 днів.
“Найпафосніша” столична нерухомість

Вид на Бессарабську площу, тисяча квадратних метрів у вашій власності – вважайте, цілий третій поверх “Арена-сіті” ваш за якихось 65 мільйонів гривень.
Сам Максим Нефьодов називає цей лот “найпафоснішою столичною нерухомістю”, а голова митної служби просто так розкидатись епітетами не буде.
Із 976,3 квадратів на Великій Васильківській, майже половина – офісна (480 кв.м). До них додаються 26 автономних номерів готелю – а це 496,3 квадратних метрів.
Метр квадратний тут коштує 66,5 тисяч гривень. Це доволі дешево, адже за приміщення за адресою Васильківська 85-87 просять 81,4 тисяч за квадратний метр.
Загалом у всіх бажаючих є 18 днів, аби взяти участь у аукціоні.
90-річна ГЕС йде з молотка

Так, це Первомайська гідроелектростанція з Миколаївської області і їй 90 років (запрацювала ще у 1929 році)! Колись вона була найпотужнішою, нині, напевне, буде приватизована.
Фонд держмайна ще у 2017 році розпорядився продати ГЕС на конкурсній основі за принципом аукціону. За коментарем прес-служби відомства, приватизація вирішить одразу кілька проблем: заведе інвестиції на підприємство і сприятиме модернізації потужностей станції.
Її загальна потужність – 1770 кВт. Враховуючи, що на роботу приладів середньостатистичної квартири треба близько 5 кВт (про це нам розповів винахідник інноваційної ГЕС ТУТ), ГЕС може освітлювати 354 таких квартири.
Коштує об’єкт 64,639 мільйони гривень. Податись на участь в аукціоні від ProZorro.Продажі можна тут.
Вмить стати ресторатором і власником готелю

Готельно-ресторанний комплекс “Княжий Двір” знаходиться у Броварськом районі у селі Княжичі – 15 км від станції метро “Лісова”.
Це майже три тисячі квадратних метрів, до яких входять:
- готелі “Анаітта”, “Зруб” та “Малий двір” з конференц-залами;
- альтанки озера з коропами, карасями та навіть білим амуром для для любителів риболовлі;
- басейни, зала для боулінгу та більярду, сауни.
Коштує такий розкішний комплекс на 2 868,6 квадратних метри під Броварами 43 мільйони.
Поспішайте, у вас є 17 днів на те, щоби позмагатись за цей лот.
Оздоровчий комплекс за безцінь

“Прикарпаття” – це оздоровчий комплекс, який Фонд державного майна виставив на приватизацію ще два місяці тому.
Це вже друга спроба продати комплекс. Стартова ціна лоту на перших торгах склала 64,4 мільйона гривень, тепер він коштує вдвічі дешевше – 32,247 мільйонів.
Площа забудови – 820 кв. м, площа цілого комплексу – 2 гектари.
Вам як власнику залишиться добудувати 200 метрів каналізації у другому корпусі. І взяти на себе другу чергу будівництва – оформлення проектно-кошторисної документації, побудову контрольно-пропускного пункту, підземних очисних споруд та реконструкції відкритої водойми.
На те, щоб наважитись позмагатись за лот, у вас є два дні.
Два тАбори мої, два таборИ

Аж два оздоровчих табори чекають на нового хазяїна. Перший знаходиться прямо на березі Азовського моря. Праворуч – Урзуф, ліворуч – Білосарайська коса, прямо – лиш море. Дитячий оздоровчий табір “Лазурний” – це майже 6 гектарів одних лише будівель та споруд. У вас є 10 днів на те, аби увірватися у туристичний бізнес. Для цього треба мати як мінімум 13,537 мільйонів.

Є ще табір “Фрегат” на Херсонщині – за вигідністю розташування не поступається першому. Від села Кізомис, у якому розташований табір, рукою подати до Дніпровської затоки, поряд – Чорноморський біосферний заповідник, а до найбільшої пустелі Європи – Олешківських пісків – їхати кілька годин.
Табір коштує 5,55 мільйонів гривень і має у своєму розпорядженні артезіанську свердловину. Лот складається з цілої купи будівель – адмінкорпусу, складів, спального корпусу, харчоблоку, дизельної, клуб з естрадою і так далі.
На те, аби позмагатись за лот, у вас є 14 днів.
Економіка і бізнес

Італія анонсувала фінансовий внесок для підтримки гуманітарного розмінування України. Угоду на 1,5 мільйона євро офіційно підписали разом із Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Про це повідомили в Мінекономіки.
За даними відомства, договір має важливе значення для відновлення та відбудови країни. Це допоможе очистити землю і повернути людей додому Підписання провели в Києві за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко, вона зазначила:
«Укладена угода є важливою для реалізації Національної стратегії з протимінної діяльності і дозволить реалізувати проєкти з очищення агроземель, розвитку інфраструктури, відновлення економічної активності на деокупованих територіях і сприяти поверненню громадян до своїх домівок».
За оцінками, які надало Мінекономіки, близько 138 500 квадратних кілометрів української території можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Додаткове фінансування дозволить розширити операції зі звільнення земель, покращити системи управління інформацією та підтримати спеціалізовані навчальні програми для людей з інвалідністю, ветеранів та постраждалих від вибухонебезпечних предметів.
Читайте також: Україна може стати першою країною поза ЄС, яку включать до зони безплатного роумінгу
Не перша співпраця
ПРООН у тісному партнерстві з Міністерством економіки України та Національним органом з протимінної діяльності з початку повномасштабного вторгнення підтримує розробку та випробування передових технологій для гуманітарного розмінування. Зокрема використання дронів, дистанційних сенсорів та систем штучного інтелекту для навчання моделей виявлення вибухонебезпечних предметів.
Нагадуємо, що в Україні створюють перший жіночий екіпаж для перехоплення безпілотників.
Фото обкладинки: АрміяInform
Економіка і бізнес

З 2026 року українці зможуть користуватися мобільним зв’язком у країнах Європейського Союзу без додаткової плати. Європейська комісія запропонувала додати Україну до зони безплатного роумінгу, яка охоплює 27 країн ЄС.
Про це повідомили на сайті Єврокомісії.
Якщо ініціативу підтримую, то дзвінки, SMS та мобільний інтернет за кордоном коштуватимуть українцям так само як удома. Такі ж умови діятимуть і для громадян ЄС, які приїжджають в Україну.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що це ще один крок до зближення України з ЄС:
«Ми хочемо, щоб українські громадяни залишалися на зв’язку зі своїми близькими по всьому ЄС, а також у своїй рідній країні. Саме тому ми пропонуємо, щоб Україна приєдналася до нашої роумінгової родини. Ще раз підтверджуємо нашу постійну відданість стояти поруч з Україною та її громадянами».
Читайте також: Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні
Зараз українці вже мають можливість користуватись зв’язком у ЄС без доплат завдяки тимчасовій угоді між мобільними операторами. Ця угода діятиме до кінця 2025 року.
Нову пропозицію ще має схвалити Рада ЄС. Якщо це станеться, Україна стане першою країною, яка не є членом Євросоюзу, але буде мати ті самі переваги в роумінгу, що й самі держави-члени.
Нагадаємо, що Україна отримає 1,3 мільярда євро на виробництво зброї в межах «данської моделі».
Фото обкладинки: Pixabay
Економіка і бізнес

У прифронтових регіонах встановлять 14 мобільних поштових відділень та 28 «капсул безпеки» — спеціальних конструкцій, які захищатимуть працівників і клієнтів під час повітряної тривоги. «Нова пошта» спільно з GIZ втілює проєкт для підтримки громад, що постраждали від війни.
Про це повідомила німецька організація.
Мобільні відділення будуть розгортатися за п’ять хвилин, а поштові послуги можна буде відновити менш ніж за два дні.
«Ці рішення дозволяють швидко налаштувати поштові послуги протягом двох днів у районах, які їх найбільше потребують. Очікується, що співпраця сприятиме впровадженню гуманітарних та бізнес-ініціатив по всій Україні, одночасно забезпечуючи доступ до міжнародного досвіду, стандартів та фінансування інноваційних рішень», — повідомляють у дописі про новий проєкт.
Ініціативу реалізують у межах програми develoPPP, що фінансує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Партнерство має на меті відновити доступ до поштових послуг і забезпечити фізичну безпеку в зонах, де інфраструктура постраждала від бойових дій.
Читайте також: «Нова пошта» оперативно доставила плату для ППО, яка допомогла збити «шахед»


Про GIZ Ukraine
GIZ — це державне агентство, засноване в 1975 році згідно з нормами права Німеччини. Основна мета діяльності — розвиток міжнародного співробітництва, забезпечення постійного світового політичного, економічного, екологічного та соціального розвитку, а також сприяння Уряду GIZ в досягненні цілей національної політики розвитку.
GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС), а також урядів Великої Британії та Швейцарії. Наприклад, у рамках напряму «Ефективне державне врядування» компанія підтримала систему електронних публічних закупівель ProZorro. Ця система сприяє чесній конкуренції та заощаджує публічні кошти. Мета організації в Україні – сприяння міжнародній співпраці задля сталого розвитку та проведення міжнародної освітньої роботи.
Нагадуємо, що в Україні ухвалили закон, який дозволить отримувати до мільярда доларів грантів та інвестицій на відбудову.
Фото: Giz Ukraine/Linkedin