Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/dvFMVPsKFco?si=-Yit-MkYGBDELBJvSSSSSS

Суспільство

Коваль із Бердянська підтримує ЗСУ на мільйони гривень (ВІДЕО)

Опубліковано

У коваля з Бердянська окупанти забрали майстерню та море, але він не здався. Олександр Шапошник майструє металеві скульптури, які купують за мільйони гривень, а всі кошти віддає ЗСУ! З його унікальними творіннями знайомтеся в нашому новому відео!

Коваль з Бердянська продає свої скульптури за мільйони гривень, а всі гроші віддає на ЗСУ. Олександр покинув рідне місто через окупантів. Але тепер перетворює арт-об’єкти на допомогу армії.

«Вони забрали в мене все. Море забрали, майстерню. Але ми забрали тільки досвід. А з досвідом я вийшов на якийсь рівень, а може і навіть більше зараз, ніж я був у Бердянську», — каже Олександр.

Діяльність майстра

Чоловік почав допомагати військовим ще у 2014 році. Тоді робив буржуйки на фронт. Знайшов таку саму конструкцію буржуйки, така, що вона дуже горіла гарно, і економія була дров. Понад 15 років працював зварювальником, але мріяв створювати художні вироби з металу.

Якось зав’язав великий лом у вузол. Так народилася одна з перших скульптур. Мандрівник, який забирає погані звички.

Алея ковалів та повномасштабне вторгення

За декілька років Олександр створив у Бердянську відому алею ковалів, де зібрано понад 17 скульптур. Чоловік мріяв відкрити у місті перший в Україні навчальний центр ковальської справи. Усе було майже готово, але почалося повномасштабне вторгнення і місто захопили окупанти.

Олександр з родиною вирішили будь-що виїжджати. Здолали 13 блокпостів і дивом лишилися живі.

«Там був жорсткий блокпост, це останній, там були ці днр-овці. Коли їхали в цю різоні, по нам спеціально, я думаю, що кидали міни, стріляли. Тільки побачив український прапор, тільки побачив військового нашого, і сонечко стало світити, і дихати вільніше повітрям», — згадує він.

Волонтерство

Чоловік оселився в Запоріжжі та хотів підтримати армію. Знайомий волонтер запропонував зробити скульптуру з дротів електромереж, які понівичили росіяни, так світ побачила дівчина Калина, яка стоїть на уламках від снарядів.

«Це символ як підродження. Там, де була війна, буде життя. Скульптуру продали на аукціоні за 2 мільйони гривень. Усі гроші пішли на потреби ЗСУ»

Дві скульптури — Олександра, лісова мавка та берегиня — прикрашають готель у Києві. Він зробив їх на замовлення готельєрів за 10 тисяч доларів і віддав гроші захисникам.

Зараз в одному з музеїв Києва на благодійний аукціон чекає ще одна скульптура Олександра. Коваль постійно майструє скульптури з уламків снарядів і віддає волонтерам для аукціонів.

«Я видав волонтеру відомому в Англії. У мене був редуктор з гелікоптерами 8, збитого під Києвом, і я з нього зробив лампу.»

Зараз створює колекцію роботів з американського кінофільму «Жива сталь». Олександр уже півтора роки живе в Івано-Франківську, але найбільше мріє побачити вільний Бердянськ та хоче повернути мʼякий знак у назву міста при вʼїзді, адже росіяни його прибрали.

Суспільство

На Подолі відкриється новий артпростір Splav

Опубліковано

27 червня у Києві  відкриється новий артпростір “Splav”. Він знаходиться на вулиці Нижній Вал, 23 у самому центрі Подолу. 

Про відкриття повідомили засновники простору на сторінці у Facebook.

У Києві відкриється творчий простір Splav: дата та адреса

В артпросторі “Splav” показуватимуть виставки молодих художників та художниць, а куратори та мейкери створюватимуть та експонуватимуть нові проєкти, ділитимуться ідеями та досвідом.

У Києві відкриється творчий простір Splav: дата та адреса

Новий простір “Splav”  орієнтуватиметься на

  • створення мультимедійних проєктів;
  • підтримку молодих художників та художниць;
  • горизонтальну співпрацю між митцями та інституцією;
  • колаборацію із самоорганізованими культурними просторами.

Киян запрошують на відкриття простору, яке відбудеться 27 червня о 18:00. Там відбудеться презентація групової виставки “Чому я тут?”. Одна з учасниць виставки — молода художниця з Сєвєродонецька Каріна Синиця.

Нагадаємо, в Україні запустили мапу безкоштовних освітніх просторів і культурних хабів.

Фото: Splav

Читати далі

Суспільство

Е-посвідчення ветерана прирівняють до паперового: що іще змінять у ветеранській політиці

Опубліковано

Кабінет Міністрів України погодив зміни до законодавства, згідно з якими електронне посвідчення ветерана отримає статус основного документа замість паперового.

Про це йдеться на офіційному сайті.

Зараз статус основного документа має паперове посвідчення. Тобто спершу ветеран має отримати його й лише тоді, за бажанням, згенерувати електронний варіант у «Дії». 

Натомість якщо зміни до закону ухвалять, то отримувати паперове посвідчення буде необов’язково. Це має прискорити надання послуг для ветеранів, зменшити час на перевірку їхнього статусу, а також дозволить інтегрувати посвідчення в інші електронні системи.

Читайте також: В Україні запустили мапу безкоштовних освітніх просторів і культурних хабів

Які зміни будуть

Зараз пораненим, загиблим (померлим) військовослужбовцям причину інвалідності чи смерті пов’язують з отриманою травмою. Утім чинне законодавство не передбачає причину інвалідності або смерті внаслідок травми, а лише внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання.

Тобто військові не завжди можуть отримати статус людини з інвалідністю внаслідок війни, а члени їхніх сімей у разі загибелі військового – статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України. Відтак пропонують визнати травму причиною інвалідності або загибелі. Документ має ухвалити Верховна Рада України. 

Нагадаємо, у застосунку Резерв+ з’явилися нові функції.

Фото: Е-посвідчення

Читати далі

Суспільство

 Якою була будівля Київської міської думи 100 років тому: архівне фото

Опубліковано

З 1878 по 1944 рік на місці сучасного Майдану Незалежності в Києві знаходилася будівля Міської думи. Велична споруда нагадувала розігнуту підкову, а її дах прикрашала статуя архангела Михаїла, покровителя міста.

Архівні фотографії цієї будівлі були опубліковані в Telegram-каналі спільноти “Київ Історичний”. На жаль, будівля не пережила радянську епоху.

“Втрачена архітектурна спадщина Києва: будівля Міської думи на Хрещатику. У 1874-1878 роках на місці нинішнього Майдану Незалежності (по правій стороні) була зведена розкішна будівля з баштою для Міської думи”, – повідомили в спільноті.

Магазини та перший у Європі пункт нічних лікарських чергувань: якою була будівля Київської міської думи. Фото

Ця двоповерхова будівля нагадувала розігнуту підкову, обернену випуклою стороною до Хрещатика. На першому поверсі знаходилися крамниці, що приносили міській казні 30 тисяч рублів щорічно. На другому поверсі розташовувалися приміщення для міської управи та зала засідань. Третій поверх був невеликою чотирикутною вежею з годинником і шпилем, увінчаним статуєю архангела Михаїла, створеною скульпторкою Євою Куликовською.

Читайте також: Мільйон на простір для ветеранів та інших жителів. Ці громади отримали грант на створення інклюзивних громадських центрів

Крім того, в цій будівлі діяла художня школа Миколи Мурашка і перший в Європі пункт нічних лікарських чергувань.

Магазини та перший у Європі пункт нічних лікарських чергувань: якою була будівля Київської міської думи. Фото
Магазини та перший у Європі пункт нічних лікарських чергувань: якою була будівля Київської міської думи. Фото

Нагадаємо, у застосунку Резерв+ з’явилися нові функції.

Фото: “Київ Історичний”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство1 тиждень тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

РЕКЛАМА: