Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

«Континенталь», «Ромео і Джульєтта з Черкас» і вечір боксу: що подивитися на Київстар ТБ у березні

Партнерський матеріал

Опубліковано

Буває, хочеться щось подивитися, — але як вибрати, що саме? Платформа кіно та телебачення Київстар ТБ підготувала свіжу добірку новинок, яка здивує різноманітністю жанрів й ексклюзивним контентом. Українські прем’єри, світові хіти з власною озвучкою, захопливий дитячий контент і спортивні трансляції — ділимося найцікавішим!

Світові прем’єри

«Континенталь»

Це приквел до всесвітньо відомої франшизи «Джон Уік», що відкриває історію легендарного готелю для найманих убивць. Цей трисерійний проєкт представлений на платформі з українськомовною озвучкою, яку спеціально для платформи підготувала студія 1+1 Production.

Події розгортаються в Нью-Йорку 1970-х, коли молодий Вінстон Скотт змушений вступити в боротьбу за владу після того, як його брат викрадає у кримінального боса цінний артефакт. У світі, де довіра — рідкість, а сила вирішує все, Вінстон будує власну імперію.

«Гострі картузи» (сезони 1-2)

Захопливий британський кримінальний серіал, що переносить глядачів у Бірмінгем 1920-х років. Це історія про амбітну сім’ю Шелбі, яка будує власну кримінальну імперію.

У першому сезоні лідер угруповання «Гострі картузи» Томас Шелбі намагається зміцнити владу в Бірмінгемі, балансуючи між поліцією, конкурентами й особистими амбіціями. Другий сезон розширює межі впливу родини — Шелбі вступають у боротьбу за Лондон, зіштовхуючись з іще небезпечнішими ворогами.

«Смерть путіна»

Політичний трилер режисера Патрика Веґи, що поєднує документальну правдивість з художньою вигадкою. 

Дія охоплює ключові моменти життя путіна — від дитинства до вигаданої смерті у 2026 році. Фільм використовує інноваційну технологію штучного інтелекту для відтворення обличчя диктатора на тілі іншого актора, яку в кіно для головного героя застосували вперше. Стрічка доступна в HD-якості з українською озвучкою та англійськими субтитрами.

Українські фільми та серіали

«Ромео і Джульєтта з Черкас» (сезон 3)

Романтична комедія «Ромео і Джульєтта з Черкас» продовжує захопливу історію пари, почуття якої випробовуються на тлі гумору та пригод. Третій сезон серіалу обіцяє ще більше емоцій та несподіваних поворотів.

Після того, як у фіналі другого сезону Капуленки й Монтенки повернулись у свої законні шлюби, а Юля дізналась про вагітність, нові серії розповідають про підготовку до поповнення в родині. До акторського складу з Костянтина Войтенка та Поліни Василини приєднуються Антоніна Хижняк, Леся Самаєва та Артемій Єгоров.

«Зломовчання»

Хорватсько-український детективний серіал, який розкриває важливу та болючу проблему сексуального рабства в сучасній Європі. 

За сюжетом, киянка Ольга вирушає на пошуки зниклої племінниці й наштовхується на серію зникнень дівчат, що приводить її до боротьби з міжнародною мафією.

Стрічка є екранізацією роману «Виборче мовчання» хорватського письменника Драго Хедла, що став частиною бестселерної «Слов’янської трилогії». В основу твору лягли реальні події, виявлені журналістом на початку 2010-х років. Головні герої — Ольга, поліціянт Володимир і журналіст Стрибор — об’єднуються, щоб зупинити злочинну мережу.

«Солоний поцілунок»

Український чотирисерійний мелодраматичний серіал, який розповідає історію палкого кохання, що зіштовхується зі складними випробуваннями. 

Юля та Герман впевнені, що їхні стосунки непохитні, але фатальна помилка Германа змінює все — він потрапляє до в’язниці, а мрії пари про щасливе майбутнє розсипаються.

Юлі доводиться самотужки боротися з труднощами, захищати себе та свою дитину. Серіал розкриває, чи зможуть герої подолати перешкоди й зберегти своє кохання, попри всі випробування долі.

Дитячий контент

«Муфаса: Король Лев»

Це новий фільм, який розповідає про молоді роки улюбленого короля Земель Прайду Муфаси. Через історії, які Рафікі розповідає молодій Кіарі, глядачі дізнаються про важливі моменти з життя короля, коли він був сиротою та шукав своє призначення.

У фільмі Муфаса, зустрівши Така — спадкоємця королівської лінії, — вирушає в захопливу подорож, у якій пройде випробування дружби та відваги, боротьбу з ворогами та пошук свого місця в житті. 

«Ваяна 2»

Довгоочікуване продовження популярного анімаційного фільму студії Walt Disney. «Ваяна 2» поєднує захопливу історію, яскраву анімацію та запаморочливі музичні номери. Це мультфільм, який принесе незабутні емоції для всієї родини.

У новій частині відважна Ваяна та харизматичний напівбог Мауї вирушають у морську подорож, щоб розкрити таємниці океану. Цього разу дівчина отримує загадковий сигнал від своїх предків-мандрівників, що веде її до незвіданих територій Океанії. Разом з командою сміливих моряків Ваяна проходить нові випробування та зіштовхується з могутніми стихіями, що вимагають рішучості та відваги.

«Щенячий патруль» (сезон 10)

Популярний дитячий мультсеріал про команду героїчних цуценят на чолі з технічно підкованим хлопчиком Райдером. Разом вони виконують рятувальні місії, щоб захистити свою громаду в Бухті Пригод.

У 10-му сезоні «Щенячого патруля» команда продовжує захищати місто, використовуючи свої унікальні навички. Кожен епізод приносить нові пригоди, навчання командній роботі, відвазі та дружбі, що робить серіал цікавим і корисним для дітей.

Ексклюзивна трансляція вечора боксу

1 березня у STEREO PLAZA відбудеться знакова подія — перший у 2025 році вечір професійного боксу від промоутерської компанії Top Boxing Generation. Київстар ТБ стане ексклюзивним транслятором цього захопливого шоу.

Головною подією стане міжнародний бій українця Андрія Боришпольця з представником Колумбії Віктором Хуліо. Після серії переконливих перемог, Боришполець готовий продовжити вражати глядачів. Окрім цього, на ринг вийдуть й інші зірки боксу: Ярослав Харциз, Ярослав Михалушко, Олександр Пилипчук, Олександр Дрозд, Юрій Стрілецький та інші.

Про платформу

Київстар ТБ — спільний проєкт Київстар та 1+1 media, заснований 11 грудня 2019 року. Це платформа кіно й телебачення, що надає користувачам доступ до сотень тисяч годин вітчизняного та закордонного контенту, прямоефірних програм і регулярно пропонує ексклюзивні допрем’єрні покази. Вона містить понад 430 телеканалів і VOD-бібліотеку з 20 тисяч фільмів, серіалів, мультфільмів і шоу. 

Увесь контент можна переглядати у високій якості на шести пристроях одночасно: телефоні, планшеті, ноутбуці, SMART TV, ігровій консолі Xbox і медіаприставці. Платформа доступна для всіх мобільних операторів й інтернет-провайдерів — новим користувачам варто просто авторизуватись, вказавши свій номер телефону.

Фото: Київстар ТБ

Культура

Ілюстрацію українки для The New York Times відзначили престижною нагородою (ФОТО)

Опубліковано

Українську ілюстраторку Женю Полосіну визнали переможницею американського конкурсу American Illustration 44. Вона здобула відзнаку за колаж до матеріалу в The New York Times у рубриці Opinion про сценарії завершення війни в Україні.

Про це повідомила мисткиня.

Роботу відібрали до щорічного каталогу American Illustration — одного з найавторитетніших конкурсів ілюстрації у США. Колаж супроводжував аналітичну публікацію у грудні 2024 року та привернув увагу журі глибоким змістом і художнім втіленням складної теми.

«На жаль, ілюстрація й досі актуальна — три місяці потому прогнози щодо завершення війни не втратили своєї гостроти. І боюся, ще довго не втратять», — прокоментувала Полосіна у своєму дописі.

Художниця подякувала редакції The New York Times та артдиректору Сему Вітні за можливість долучитися до важливої теми й реалізувати роботу, яка резонувала з багатьма.

Читайте також: Нацбанк випустив памʼятну монету, присвячену мисткині Любові Панченко (ФОТО)

Фото: інстаграм-акаунт Жені Полосіної

Про Женю Полосіну

Женя Полосіна — українська ілюстраторка та коміксистка з Києва. Вона створює ілюстрації для медіа, книжок і мистецьких проєктів, зокрема документальних. У 2015 році разом із художницею Анною Іваненко заснувала студію «Сері/граф», яка працює з авторськими зинами, принтами та експериментальним друком, зокрема шовкодруком, монотипією, гравюрою на картоні й сухою голкою.

У 2023 році здобула відзнаку «Найкращий книжковий дизайн» від Книжкового Арсеналу за документальний комікс «Блекаут. Хроніки нашого життя під час війни Росії проти України», створений у співавторстві з Анною Іваненко. У своїх роботах мисткиня фокусується на темах війни, соціального досвіду та збереження памʼяті.

Нагадаємо, що українська мисткиня стала першою лавреаткою премії Her Art Prize (ФОТО).

Фото: сайт «Книжкового арсеналу»

Читати далі

Культура

Нацбанк випустив срібну монету у формі яйця, присвячену писанкарству (ФОТО)

Опубліковано

17 квітня 2025 року Національний банк України ввів в обіг срібну пам’ятну монету «Писанкарство» номіналом 10 гривень. Випуск присвятили включенню української писанки до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Про це повідомили в НБУ.

Дизайн аверсу

Авторкою дизайну нової монети стала Олександра Кучинська. На аверсі монети зобразили стилізоване «дерево життя» у формі дуба — символу сили, захисту та вірності. Його три яруси — небесний, земний і підземний світи — вміщують по 12 писанок, що уособлюють 12-річний цикл.

Композиція складається з сакральних символів: берегині, сонця, зірки-ружі, бджоли, птаха, оленя, коня, барана, підземного змія, риби та інших.

Читайте також: Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Символіка реверсу

Реверс прикрашає традиційна писанка Одеської області, відома як «Сорокопуть» або «Козачі левади». Орнамент писанки поєднує давні символи — сваргу, хрести, драбинки та сонце — у складну композицію, що символізує нескінченний рух, духовне зростання та силу життя.

Читайте також: 6 продуктів, які кладуть у кошик на Великдень: готуємося до свята з етнографинею

Характеристики монети

  • Метал — срібло 999 проби;
  • маса дорогоцінного металу — 31,1 грама;
  • тираж — 7500 штук;
  • карбування — спеціальний анциркулейтед;
  • гурт — секторальне рифлення.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив памʼятну монету, присвячену мисткині Любові Панченко (ФОТО).

Також ми писали, що Нацбанк випустив срібну монету «Зодіак» про зв’язок людини та всесвіту (ФОТО).

Фото: сайт НБУ

Читати далі

Культура

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Опубліковано

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга прибираємо домівку та печемо паски. У суботу ж складаємо кошик, аби в неділю посвятити його в церкві. 

Наші предки також довго готувалися до Великодня: вели діжу «на сповідь», ходили по кукуци та обливалися водою, аби бути здоровими. Частина цих давніх традицій збереглася дотепер. Про них ШоТам розповіла фольклористка Олена Чебанюк. 

Олена Чебанюк

фольклористка, кандидатка філологічних наук

Чистий четвер — купання до сходу сонця та прибирання дому

Як науковиця я часто їздила в експедиції, де записувала спогади літніх людей про давні українські традиції. Про них ці люди знали з власного досвіду або з переказів старших родичів. Багато розповідали й про Великдень, який завжди був найбільшим святом для українців. 

Відзначання починалося з Чистого четверга, який ще називають Страсним. До цього дня в хаті вже мало бути прибрано, і господині вивішували святкові рушники замість звичайних, які висіли під час посту. 

У четвер фарбували яйця та пекли паски. Господині також дотримувалися певних забобонів і традицій під час приготування пасок: не можна було галасувати чи сваритися, давати в борг у цей день або ж сідати, щоб паска не «сіла».

Київщина на початку ХХ століття. Фото: Музей Івана Гончара 

На Гуцульщині після обіду господині пекли кукуци. Також колись у ніч із середи на четвер діти мали обряд «гріти діда» — ходили до кожного двору, де господарі розкладали вогнище, і говорили фразу: «Грійте діда, грів би вас Бог всяким добром», після чого їм давали гостинці. Дотепер в Карпатах, зокрема на Рахівщині, діти можуть ходити по смаколики, проте вже вдень, а не вночі.

До сходу сонця наші предки купалися, одягалися в новий чистий одяг, адже вважалося, що до Великодня обов’язково треба придбати щось нове. 

У Чистий четвер люди відвідували церкву, а потім несли додому запалену свічку, яка не могла загаснути дорогою. Нею випалювали хрести над дверима, аби захистити домівку від нечистої сили. Якщо свічка кілька років поспіль була в церкві на Страсний четвер, вона мала велику силу.

На Поліссі була цікава традиція «вести діжу на сповідь». Дерев’яну діжку, в якій готуватимуть тісто на паски, напередодні вичищали та мили, а потім виносили на двір, щоб сонечко її «поблагословило». Її прикрашали червоною стрічкою та накривали чистим рушником, а потім місили в ній тісто.

Страсна п’ятниця — люди не їли весь день та багато молилися

Найсумнішим днем усього Великоднього посту є Страсна п’ятниця. Наші предки постили та утримувалися від їжі. Також у цей день не можна було випікати та прибирати.

Винесення плащаниці в Страсну п’ятницю. Фото: «Локальна історія», особистий архів Стефанії Кушнір

У церкві не дзвонили дзвони, а люди зосереджувалися на духовності та багато молилися. Предки мали таку традицію, яка називалася «калатала» або «клепала», коли вони стукали дерев’яними брусками, аби повідомити про смерть Ісуса. 

Великодня субота — підготовка кошика до церкви та відвідини предків

У Великодню суботу українці здавна вшановували померлих предків, відвідували цвинтарі та запалювали лампадки на могилах. Найбільше цей звичай був поширений на Гуцульщині. На Поділлі вогонь палили просто неба на подвір’ї церкви, а на Полтавщині запалювали ліхтарі, які мали освітлювати дорогу до церкви. 

Фото: «Локальна історія»

У суботу наші пращури готувалися до святкової служби та складали святковий кошик, в який клали паску, яйця, свічку, воду, ніж, яким нарізатимуть паску, сіль та хрін. 

Часто набір продуктів у кошику залежав від локальних традицій і того, що люди потім використовували в побуті. Іноді замість кошика використовували рушник або бесаг, у якому несли паску до церкви. Згодом рушником почали накривати кошик — люди вірили, що такий освячений рушник захищатиме від граду та лиха.

Читайте також: 6 продуктів, які кладуть у кошик на Великдень: готуємося до свята з етнографинею

Великдень — церковна служба та святкові ігри

Після служби, коли люди приходили з церкви додому, вони кидали освячені яйця у воду, якою вмивалися, щоб бути здоровими та красивими. Особливо в це вірили молоді дівчата. До речі, шкаралупу від освячених яєць не можна було просто викинути, тому її закопували в землю для гарного врожаю або ж кидали за водою.

Фото: фейсбук Параска-Плитка Горицвіт

У давнину вважалося, що після служби в церкві не треба спати, аби рік не був сонливий. Проте зазвичай люди ще лягали відпочити до ранку, а потім ішли під церкву співати гаївки та грати у святкові ігри. Також обмінювалися крашанками та перевіряли, чия міцніша. Особливо ці традиції збереглися на Гуцульщині. 

Протягом усього дня, а потім ще наступні 40 днів, українці дотримувалися звичаю «Христосування» — вітали одне одного словами «Христос воскрес» та відповідали «Воістину воскрес». 

Великодній понеділок — обливали одне одного водою, щоб бути здоровими

Ще одна цікава традиція, яка збереглася дотепер, — обливатися водою у Великодній понеділок. Зараз хлопці та дівчата обливають одне одного радше заради розваги, а раніше люди вірили, що в цей день вода має особливу очищувальну силу, тому щедро поливали того, кому бажали здоров’я. 

Обливаний понеділок у селі на Львівщині. Фото Олени Чебанюк для «Локальної історії»

В Україні ця традиція дуже давня — ще у 17 столітті французький інженер Гійом Левассер де Боплан повідомляв, що козаки виливали на дівчат по 5-6 відер води. Вважалося, що хлопці обливають тих, до кого мають симпатію. А у вівторок це робили дівчата, і вони були набагато підступнішими, ніж хлопці. 

Зараз ця традиція переросла у справжні водяні баталії, проте тим, хто незадоволений поливанням у цей день, я раджу не ходити туди, де так розважаються. Адже цей звичай — маленька частина нашої багатої культури, яку треба берегти.

Читайте також: Як святкували Великдень в минулому столітті: 10 унікальних фото

Читати далі

Шопочитати

Суспільство8 години тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес10 години тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура1 день тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес2 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....