Економіка і бізнес
Як українська конопляна косметика підкорює Європу
Ми вже писали, як покупці конопляного взуття жартували про те, чи можна буде покурити шнурки зі своїх еко-кросівок. Також разом з експертом розбирались, як на технічних коноплях (тих, які не містять психоактивних речовин) можна заробляти – легально.
А як вам… косметика з конопель? Таку взялася робити українська косметична компанія разом із Асоціацією “Українські технічні коноплі”. Як продукти діють на шкіру і чи не буде від неї ефекту наркотичного сп’яніння (жарт, звісно не буде), ми розібралися із виробниками.
Олександр Ігнатюк
президент Асоціації “Українські технічні коноплі”, директор “Конопляного супермаркету”
Метою діяльності його організації є захист інтересів виробників, які працюють у сфері промислового коноплярства. Також Олександр Ігнатюк керує роботою “Конопляного супермаркету” – онлайн-майданчика, де можна купити різну продукцію з конопель українського виробництва. Започаткував лінію конопляної косметики разом із фірмою “Натуральна косметика”.
Оксана Свідіна
комерційна директорка компанії “Натуральна косметика”
Разом із колегами з компанії розробляла формули органічної косметики на основі насіння та його похідних (олія, протеїн, макуха) технічних конопель. Наразі компанія випускає 15 косметичних продуктів, в основу яких покладені унікальні властивості технічних конопель.
Хто перший прокинувся, того і капці
Ідея виробляти косметику з конопель прийшла мені у голову, коли мене почали “штурмувати” румунські та чеські косметологічні компанії. Вони хотіли продавати на території України власну конопляну косметику, а «Конопляний супермаркет» (на цьому сайті можна купити вироби з конопель – від продуктів харчування до кросівок), мовляв, нехай заробляє на її розповсюджуванні.
Існує стереотип, що нібито якщо купити в Кореї або Штатах якийсь продукт, він буде більш якісним, ніж якби був зроблений в Україні. Хоча насправді там все те ж саме, що у нас – різниця тільки у бюджетах на рекламу. «Синтетика» + просування – от і увесь секрет їх успіху.
Тож замість того, щоб з румунами і чехами продавати синтетику під прапором конопляної органіки, ми знайшли одне одного з компанією “Натуральна косметика”.
Рішення про початок спільної діяльності прийняли на початку 2017 року.
Через пару місяців на виставці “Агро 2017” до мене прийшли тільки коробочки з-під продукції – ні баночок, ні самої косметики ще не було. Я виставив їх на “Агро 2017”, аби поспостерігати, чи цікава буде людям конопляна косметика. І вона викликала шалений ажіотаж – люди десятками питали, що за косметика, де купити, який ефект. Дивувались, коли дізнавались, що українське виробництво…
За тим у червні я запустив 11 найменувань натуральної косметики на базі протеїнів та олії конопель.
А у вересні ті ж чехи, шведи та румуни зайшли на українську б’юті-виставку “Інтершарм” з надією продати свій штучний продукт, а тут вже ми з натуральною косметикою! Хто перший встав, того і капці!
Вітчизняна органіка чи закордонна синтетика?
Дешевий крем робиться на базі основи, до складу якої входить стеаринова кислота. Саме з такими кремами до нас хотіли зайти чехи та румуни у 2017 році.
Ми принципово не використовуємо дешевої синтетичної основи у своїх кремах, тому і коштує наш продукт не так і дешево.
Робіть висновки самі, крем конопляної лінії для обличчя чи скраб вам обійдеться у 270 гривень, шампунь 76 гривень, а молочко для обличчя – у 130 гривень. Проте продукт якісний – і що головне, якість його підтверджена сертифікатами від провідних українських лабораторій. Попри ціну, вищу за звичайні засоби догляду, наша продукція відмінно продається на ринку.
Кому підійде косметика з конопель
Головною особливістю конопляного насіння є корисні компоненти, які є у його складі: велика кількість поліненасичених жирних кислот, калейдоскоп вітамінів, мінералів та амінокислот.
Це означає, що за ефективністю крем з каннабісом може конкурувати з антивіковою сироваткою або процедурами для профілактики і розгладження зморшок.
При цьому, через те, що ми використовуємо насіння технічних конопель, ніяких психоактивних ефектів використання конопляних продуктів не дає.
Доведено, що шкіра після застосування косметики з елементами з конопель стає більш еластичною, швидко проходять висипання, зникає надмірна сухість.
Тож коли ми тестували косметику у лабораторних умовах, дістали очікувані результати: продукти на базі насіння технічних конопель дійсно відновлюють еластичність шкіри, надзвичайно її живлять і мають потужний відновлювальний ефект.
Користувачі кажуть, що наші скраби з конопель прекрасні для шкіри, баттери для рук (як крем, тільки жирніше) – також універсальний продукт, який буде корисним. А от щодо кремів “день-ніч” – наші косметологи не радять використовувати їх людям із жирною шкірою. Зате для людей, яким за 40 років, ця лінія просто знахідка – змарніла і суха шкіра дійсно стає більш еластичною.
Нещодавно ми запустили чотири нові продукти: пінку для інтимної гігієни, шампунь, бальзам та маску для волосся. Дослідження в лабораторії показали, що органічна формула з конопляною олією покращує структуру волосся, зменшує його випадіння та прибирає лупу – словом, робить волоси здоровими та красивими. Але знову ж таки, через насиченість природними жирними компонентами шампуні найбільше підходять для сухого та пошкодженого волосся.
Європа хоче від нас тільки одного
Тільки сировини, не самого продукту. Зараз у нас багато запитів з-за кордону на вироблення нашої косметики – і з Франції, і з Австрії, з Ізраїлю та Америки.
Але тут свій нюанс: для кожної країни потрібно робити свій сертифікат якості. А це доволі значні суми. Якщо ти плануєш продавати косметику на території Молдови та Румунії, тобі один вид сертифіката потрібен, для Європи – інші. Тому ми за кордон відсилаємо наразі тільки тестові партії – забагато мороки, надто солідні грошові вкладення треба.
Закордонний косметичний бізнес відкрито каже: мовляв, зробіть нам 20 тон косметики і сертифікат – і ми подумаємо, чи будемо купувати вашу продукцію.
Хочуть, щоб ми не тільки за свій рахунок робили сертифікати якості, але й продавали їм косметику з мінімальною рентабельністю – в якості виключно сировини! А вони, розфасувавши в свою тару, уже будуть займатися реалізацією, продаючи її в рази більше, ніж це коштувало би в Україні.
А додану вартість хочуть залишати місцевому виробнику, щоб він платив податки. Звісно, на таких умовах працювати нам не цікаво.
Розкрутка конопляної косметики
Наші обсяги продажів в Україні зросли втричі з тих пір, як ми запустили лінію натуральної косметики на основі терапевтичних властивостей конопель в 2017 році.
Зараз ми виставляємося у магазинах “Екотовари” у Дніпрі та в Одесі. І, звісно, маленькі магазинчики по Києву та замовлення на сайті.
Також шукаємо нових клієнтів, їдемо в інші міста та роз’яснюємо чим конопляна косметика відрізняється від звичайної, проводимо спеціалізовані майстер-класи.
Ми, звісно, могли б виставлятися у великих мережевих магазинах, але це зробить значно дорожче сам кінцевий продукт. Та і в супермаркеті ти платиш за місце, а от окупляться твої вкладення чи ні – це ще питання.
Зараз в Україні у нас з’являються конкуренти і починають виробляти конопляну косметику – поки на рівні “хенд-мейд”. Але ринок все розставить на свої місця – коли ти даєш якісну продукцію по мінімальній ціні, то боятися будь-якої конкуренції не потрібно. Є вже прихильники саме натуральної конопляної косметики, кажуть, що продукти інших фірм так гарно, як наші, не працюють.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі