

Суспільство
Компанія HBO купила права на показ українського фільму
Компанія HBO придбала права на телевізійні покази та розміщення на VOD платформі в країнах Центральної Європи української стрічки режисера Олександра Жовни «Історія Лізи». Про це повідомляє «Детектор медіа».
Як розповів продюсер фільму Валерій Калмиков, телепоказ стартує з 1 травня 2020 року в Чехії, Словаччині, Угорщині, Польщі, Румунії, Молдові, Хорватії, Словенії, Сербії, Косово, Чорногорії, Боснії та Герцеговині, Македонії, Болгарії.
Про що фільм?
«Історія Лізи» – повнометражна ігрова картина виробництва української компанії «Трумен Продакшн». Проект із робочою назвою «Солодка ілюзія життя» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно України. Автором сценарію та режисером фільму є Олександр Жовна, продюсером – Валерій Калмиков. Державна фінансова підтримка проекту становить 3 млн 704,5 тис. грн. Загальна вартість виробництва фільму – 7 млн 409 тис. 52 грн.
Сценарій картини написаний за однойменною повістю Олександра Жовни, який у 2015 році отримав спеціальну відзнаку Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» у номінації «Кіносценарії».
Читайте також: Український фільм здобув нагороду одного з найбільших фестивалів у Східній Європі
«Історія Лізи» – психологічна драма про дві закохані пари. Одна – не зовсім звичайна, друга – зовсім незвичайна. «Цим людям некомфортно в сучасному, жорстокому й цинічному, світі. До того ж, двоє з чотирьох – це люди з синдромом Дауна, так звані «сонячні діти». Та чи достатньо сонячно їм у цьому світі?.. Аж раптом у них з’являється дивовижна можливість – проходячи крізь екран незвичайного кінотеатру, потрапляти у світ старого доброго чорно-білого кіно», – йдеться в синопсисі стрічки.
У фільмі знялися професійні актори та люди із синдромом Дауна.
В українських кінотеатрах фільм планують показати восени 2019 року.
Що варто знати про HBO?
HBO – це північноамериканська кабельна і супутникова телевізійна компанія.
HBO — це підрозділ Time Warner, який здійснює мовлення з двох 24-годинних кабельних каналів: HBO і Cinemax. Аудиторія HBO в США — понад 40 млн абонентів. Крім телемовлення, HBO пропонує також відео на замовлення та інші медіа-послуги. Підрозділи HBO та спільні підприємства з її участю мовлять більш ніж в 50 країнах світу. Передачі виробництва HBO (головним чином телесеріали) були закуплені більш ніж в 150 країнах.
Компанія була заснована в 1965 Чарльзом Доуланом (Charles Dolan); в тому ж році 20 відсотків активів компанії були придбані корпорацією Time-Life (нині Time Warner). 13 грудня 1975 HBO розпочало супутникове мовлення, з 28 грудня 1981 — цілодобове мовлення.
Серед продукції HBO найбільш відомі телесеріали. Багато які з них стали лауреатами телевізійних премій і отримали хвалебну оцінку критиків.
Суспільство

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.
Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».
Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.
«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.
Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)
Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:
«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».
На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.
Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»
Суспільство

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Унікальні дослідження науковців
Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:
- вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
- вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
- вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.
Повернення додому
Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.
«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.






Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.
Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ
Суспільство

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.
Про це повідомили в УЗ.
18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:
- відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
- зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.
Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ