Суспільство
Кохані зустрілися після двох років у російському полоні (ВІДЕО)
Два роки в полоні Ілля молився, аби його кохана вижила в оточеному росіянами Маріуполі… І не знав, що вона теж потрапила в полон, але так само не втрачала надії, що він живий. І 3-го січня 2024 року вони нарешті зустрілися.
Історію кохання розповідає ШоТам.
У полоні найбільшим бажанням Іллі було, аби його кохана вижила в окупованому Маріуполі. А в цей час, теж у неволі, Аліна молилася — тільки б Ілля був живий.
І ось, після 2 років розлуки, вони вільні та міцно обіймають одне одного на рідній землі.
«У перший момент сказала: ти взагалі, кажу, не змінився. Який був, такий і лишився. Тільки схуд, і все», — Аліна Паніна, прикордонниця.
Прикордонники Ілля й Аліна обороняли Маріуполь з перших днів повномасштабної війни. Перед відправкою Іллі на комбінат Ілліча вони зустрілися. Тоді ще не знали, що в обох попереду полон.
«Я їй віддав собак, поцілував її і сказав: “Щасти тобі. Я буду мати зв’язок — з тобою обов’язково зв’яжуся”», — Ілля Музика, прикордонник.
Попри бомбардування та несамовиті обстріли російською артилерією, кохані весь час були на зв’язку. Але у квітні Ілля припинив відповідати: пішов на прорив з комбінату разом з морпіхами.
І потрапив у полон. Спочатку його відправили до Оленівки, а потім — до росії. Аліна ж опинилася на Азовсталі, і її ув’язнили після наказу вийти з заводу.
Читайте також: Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»
«У нас закінчувалися боєприпаси, виходу ніякого не було — або ми «200», або ми виходимо в полон і цим собі зберігаємо життя», — Аліна Паніна, прикордонниця.
Аліна теж спочатку потрапила до Оленівки. Можливо, Ілля тоді теж був там, але вони про це не знали. Аліна трималася, згадучи слова коханого, які той сказав їй наостанок.
«Він сказав, що ми пройдемо через усе. Що б не сталося, я маю триматися. І те, що він мене любить. Я просто не могла здатися», — Аліна Паніна, прикордонниця.
Через 5 місяців Аліну звільнили. Додому вона повернулася разом із сотнею посестер. Від звільнених побратимів дівчина дізналася, що Ілля теж у полоні, і був в Оленівці. Але що з ним зараз і чи живий він — ніхто не знав.
Віри додавав лише єдиний лист Іллі до матері, написаний російською, ще й чужою рукою. Після реабілітації Аліна повернулася на роботу до Держприкордонслужби. Та Ілля про все це не знав. Лише молив Бога, аби вона була жива.
Не знала, чи побачить ще колись коханого, і Аліна — аж до 3 січня 2024 року. У цей день вона почула в телефоні таке очікуване «Це я» й одразу помчала до Іллі в госпіталь. Зараз воїн проходить реабілітацію та нарешті тримає кохану за руку — їхня історія продовжується.
Нагадаємо, захисник після втрати ноги повернувся на фронт і боронить Україну на протезі.
Також ми повідомляли, як українські військові врятували подружжя за допомогою дрона.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі