Суспільство
Кохані зустрілися після двох років у російському полоні (ВІДЕО)
Два роки в полоні Ілля молився, аби його кохана вижила в оточеному росіянами Маріуполі… І не знав, що вона теж потрапила в полон, але так само не втрачала надії, що він живий. І 3-го січня 2024 року вони нарешті зустрілися.
Історію кохання розповідає ШоТам.
У полоні найбільшим бажанням Іллі було, аби його кохана вижила в окупованому Маріуполі. А в цей час, теж у неволі, Аліна молилася — тільки б Ілля був живий.
І ось, після 2 років розлуки, вони вільні та міцно обіймають одне одного на рідній землі.
«У перший момент сказала: ти взагалі, кажу, не змінився. Який був, такий і лишився. Тільки схуд, і все», — Аліна Паніна, прикордонниця.
Прикордонники Ілля й Аліна обороняли Маріуполь з перших днів повномасштабної війни. Перед відправкою Іллі на комбінат Ілліча вони зустрілися. Тоді ще не знали, що в обох попереду полон.
«Я їй віддав собак, поцілував її і сказав: “Щасти тобі. Я буду мати зв’язок — з тобою обов’язково зв’яжуся”», — Ілля Музика, прикордонник.
Попри бомбардування та несамовиті обстріли російською артилерією, кохані весь час були на зв’язку. Але у квітні Ілля припинив відповідати: пішов на прорив з комбінату разом з морпіхами.
І потрапив у полон. Спочатку його відправили до Оленівки, а потім — до росії. Аліна ж опинилася на Азовсталі, і її ув’язнили після наказу вийти з заводу.
Читайте також: Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»
«У нас закінчувалися боєприпаси, виходу ніякого не було — або ми «200», або ми виходимо в полон і цим собі зберігаємо життя», — Аліна Паніна, прикордонниця.
Аліна теж спочатку потрапила до Оленівки. Можливо, Ілля тоді теж був там, але вони про це не знали. Аліна трималася, згадучи слова коханого, які той сказав їй наостанок.
«Він сказав, що ми пройдемо через усе. Що б не сталося, я маю триматися. І те, що він мене любить. Я просто не могла здатися», — Аліна Паніна, прикордонниця.
Через 5 місяців Аліну звільнили. Додому вона повернулася разом із сотнею посестер. Від звільнених побратимів дівчина дізналася, що Ілля теж у полоні, і був в Оленівці. Але що з ним зараз і чи живий він — ніхто не знав.
Віри додавав лише єдиний лист Іллі до матері, написаний російською, ще й чужою рукою. Після реабілітації Аліна повернулася на роботу до Держприкордонслужби. Та Ілля про все це не знав. Лише молив Бога, аби вона була жива.
Не знала, чи побачить ще колись коханого, і Аліна — аж до 3 січня 2024 року. У цей день вона почула в телефоні таке очікуване «Це я» й одразу помчала до Іллі в госпіталь. Зараз воїн проходить реабілітацію та нарешті тримає кохану за руку — їхня історія продовжується.
Нагадаємо, захисник після втрати ноги повернувся на фронт і боронить Україну на протезі.
Також ми повідомляли, як українські військові врятували подружжя за допомогою дрона.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ