Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кока-Кола та Український Червоний Хрест передають українським громадам 60 котелень (ФОТО)

Опубліковано

Котельні від Кока-Коли та УЧХ обігріють до 600 тисяч квадратних метрів приміщень соціальних закладів та житлових будинків. На реалізацію проєкту цього року виділили близько п’яти мільйонів євро.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Які громади отримають котельні

Український Червоний Хрест у співпраці з органами державної влади визначив громади, які найбільше потребують допомоги перед опалювальним сезоном. Найбільшу увагу приділили тим громадам, що перебували під окупацією або розташовані поблизу лінії фронту.

Фото: пресслужба компанії

Читайте також: ReThink запустила платформу для повторного використання будматеріалів: як вона працює

«Ми готуємось до третьої зими в умовах війни, яка буде особливо складною. Виходячи з досвіду попередніх років, розуміємо, що громади, особливо ті, що розташовані поблизу лінії фронту, потребують спеціального обладнання для забезпечення теплом не лише критичної інфраструктури, а й житлових будинків», зазначив генеральний директор Українського Червоного Хрест Максим Доценко.

Характеристики техніки

Український Червоний Хрест забезпечив закупівлю та доставлення мобільних котелень українського виробництва:

  • 16 мобільних котелень потужністю 200 кВт;
  • 25 потужністю 500 кВт, однієї потужністю 800 кВт;
  • 18 потужністю по 1000 кВт кожна.

Фінансування проєкту на суму п’ять мільйонів євро надала компанія Coca-Cola HBC Ukraine.

Читайте також: Українській Вікіпедії 20 років: у Києві нагородили людей, які розвивали платформу (ФОТО)

Фото: пресслужба компанії

Підтримка під час опалювальних сезонів

Загальна потужність 105 котелень, переданих за 2 роки, становить близько 600 МВт, що дозволить обігріти до 600 тисяч квадратних метрів приміщень. Ці котельні працюють на природному газі та здатні перемикатися на дизельне пальне у разі перебоїв з газопостачанням. Важливим фактором є їхня мобільність, що дозволяє за потреби оперативно переміщати та встановлювати їх у нових місця.

Читайте також: На Київщині перероблюють будівельне сміття, з якого робитимуть дороги та річкові укріплення

Фото: пресслужба компанії

Загалом від 24 лютого 2022 року система компаній Кока-Кола спільно з Фундацією Кока-Кола зобов’язались забезпечити українцям благодійну допомогу на суму понад 35 мільйонів доларів США.  

Нагадаємо, що в Україні пройде Перший форум виробників теплотехніки: як залучати фінансування та перемагати в тендерах.

Фото: пресслужба компанії

Коментарі

Суспільство

ReThink запустила платформу для повторного використання будматеріалів: як вона працює

Опубліковано

В Україні запрацювала платформа онлайн-оголошень ПОВТОРНО від громадської організації ReThink. Це безплатний сервіс, де можна знайти, купити чи продати старі матеріали.

Про це повідомили у пресслужбі ГО ReThink.

Функціонал платформи

  • Продаж та купівля вторинних матеріалів: демонтажні компанії та будівельники можуть продати залишки матеріалів, при цьому вони зменшують витрати на утилізацію та створюють нові можливості для бізнесу.
  • Підтримка проєктів: архітектори можуть знайти необхідні матеріали для своїх проєктів та отримати доступ до практичних порад щодо роботи з ними.
  • Підтримка громад: громади можуть розміщувати інформацію про відходи руйнувань та залучати партнерів для їх ефективної обробки відповідно до законодавства.

Читайте також: На Київщині перероблюють будівельне сміття, з якого робитимуть дороги та річкові укріплення

Фото: головна сторінка ПОВТОРНО

«Учасники будівельної галузі стикаються з багатьма обмеженнями для повторного використання матеріалів: сумніви щодо якості, брак довірених постачальників, нестача знань щодо технік відновлення матеріалів. ПОВТОРНО допомагає подолати ці перешкоди та зробити архітектурні рішення більш екологічно сталими», — зазначила координаторка проєкту Світлана Усиченко.

Читайте також: Українська студія випустила гру, де користувач грає за душу головного героя (ВІДЕО)

Фото: вебсайт ПОВТОРНО

Особливості проєкту

  • Перевірені постачальники. На платформі зареєстровані постачальники, які верифіковані експертами організації ReThink.
  • Практичні поради та навчальні матеріали. У розділі «Практичні поради» користувачі можуть знайти посібники та кейси щодо роботи з вторинними матеріалами, що додаються до оголошень.
  • Інформація про ризики. ПОВТОРНО забезпечує користувачів інформацією про можливі ризики при роботі з вторинними матеріалами, включаючи необхідність дотримання техніки безпеки з потенційно забрудненими елементами конструкцій.
  • Об’єднання професіоналів. Платформа сприяє співпраці між проєктувальниками, бізнесом, громадами та іноземними партнерами для розвитку зеленої та кругової економіки у будівництві.

Для більш детальної інформації та реєстрації на платформі можна перейти за посиланням.

Про громадську організацію ReThink

ГО ReThink — це експертна організація з питань економіки замкнутого циклу в Україні, яку заснували у 2017 році. Вона об’єднує зусилля уряду, бізнесу, громад, експертів і міжнародних партнерів для спільної роботи над зеленою відбудовою України.

Нагадаємо, що Світовий банк виділяє 593 мільйонів для підтримки українського бізнесу: як залучать гроші.

Фото: ГО ReThink

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українській Вікіпедії 20 років: у Києві нагородили людей, які розвивали платформу (ФОТО)

Опубліковано

На щорічній українській Вікіконференції 2024 нагородили волонтерів та волонтерок, які протягом 20 років існування української Вікіпедії зробили найбільші внески до її розвитку.

Про це повідомила пресслужба ГО «Вікімедіа Україна».

Нагорода «Вікіпедія 20»

«Вікіпедія 20» — це нагорода, якою відзначили досягнення представників та представниць вікіспільноти та їхній внесок протягом 20 років існування української Вікіпедії.

Залежно від категорії переможці визначалися за об’єктивними критеріями (станом на 30 січня 2024 року) або за результатами оцінювання журі, яке спиралося на номінації від усіх охочих представників вікіспільноти.

Читайте також: Австралія допомагатиме повертати українських дітей з території росії — Лубінець

Фото: Бойко Ірина

Переможці номінацій

Всього нагороду отримали 38 волонтерів та волонтерок Вікіпедії у 18 номінаціях: наприклад, за покращення якості статей, за систематизацію знань та за найбільшу кількість започаткованих статей. Повний список переможців можна переглянути за посиланням.

Василь Шиманський здобув перемогу в одній з номінацій. Він один із найпродуктивніших ініціаторів тематичних тижнів у Вікіпедії, його нагородили спеціальною відзнакою «За підтримку тематичного співробітництва».

«Загалом приємно коли користувачі долучаються до тематичних конкурсів чи тижнів, щоби разом, навіть якщо це кілька користувачів, закривати якусь важливу популярну тематику. Як є питання з дипломатією “Нічого про Україну без України”, так і хотілося б, щоб не було жодної теми в інших Вікіпедіях, якої б не було в українській Вікіпедії і де не було нашої власної думки на це», — сказав Василь.

Читайте також: «Грай за Україну»: за історію особистої перемоги можна отримати тенісний м’яч від Світоліної та Нової Пошти

Популяризація Вікіпедії в Україні

Галина Качуровська започаткувала освітній клуб ВікіБар на базі Барського професійного будівельного ліцею. Вона навчає вчителів та учнів дописувати Вікіпедію і залучила десятки людей до наповнення Вікіпедії. Галина посіла друге місце у номінації «За популяризацію Вікіпедії».

«Пригадуючи, що долучилася до Вікіпедії 9 років тому, можу сказати, що насамперед мене мотивувало — це самій черпати нові знання, інформацію із вікі, та ще більш важливим було доповнювати статті, ілюструвати їх, створювати нові статті, досліджувати і таким чином ділитися із світом», — поділилася Галина.

Номінувати користувачів на нагороду могли всі охочі. Внесок номінантів та номінанток оцінювало журі: Віра Моторко, Юрій Пероганич, Анатолій Гончаров, Олексій Болдирєв та користувач Gikü з Молдови (для номінації «За міжнародну підтримку»).

Нагадаємо, що Вікіпедія проводить «Тиждень української мови»: як долучитися та отримати подарунки.

Фото: Бойко Ірина

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Австралія допомагатиме повертати українських дітей з території росії — Лубінець

Опубліковано

Австралія приєдналася до Міжнародної коаліції країн за повернення українських дітей, вона стала 41 країною в Коаліції.

Про це повідомив Уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець.

«Ще одна країна стала на наш бік у боротьбі за права українських дітей, які постраждали від незаконного переміщення та депортації. Ми вдячні Австралії за підтримку та готовність допомогти в поверненні маленьких українців додому!» — написав омбудсман.

Читайте також: Дім з американським корінням: на Чернігівщині з’явився новий будинок культури, бо минулий знищили росіяни

Створення та діяльність Коаліції

Коаліцію започаткували в Києві 2 лютого 2024 року. Це спільна ініціатива України та Канади. Головна мета Коаліції — координація взаємних зусиль та активізація співпраці між Канадою, Україною та державами-партнерами для розв’язання проблеми незаконної депортації та примусового переміщення українських дітей росією.

Нагадаємо, що у двох школах на Київщині, що постраждали у 2022 році, встановили сонячні електростанції

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...

Суспільство2 тижні тому

«Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...

Суспільство2 тижні тому

«У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Ще кілька років тому побачити жінку за кермом поїзда метро було неможливо. Проте 25-річна Анастасія...