Суспільство
Кінофестиваль Docudays UA приєднується до боротьби із корупцією
Міжнародний фестиваль документального кіно про права Docudays UA оголосив про головні теми цьогорічного заходу. Ними стануть можливості боротьби з ксенофобією, способи захисту дітей, спільноти LGBTIQ+ і людей з ВІЛ в інтернеті та іншими проявами ворожнечі до людства. Про це стало відомо з офіційного сайту DocuDays UA.
Концепція DocuDays UA-2019
Поряд із вишезазначеними темами про захист прав людини, організатори виокремили необхідність боротьби з корупцією. Так цьогорічною концепцією фестивалю стала важливість цифрових технологій в сучасному просторі та їхню можливість протидіяти корупції.
«Ми сподіваємося, що цифрові технології допоможуть у боротьбі з корупцією. Скажімо, якщо в Україні всю державну діяльність перевести в онлайн – усі довідки, черги, проплати стануть видимими й простору для зловживань буде менше», – повідомляють вони.
Серед стрічок, що презентуватимуться, фільм «Мережа» про агентство Bellingcat, яке розслідує справи на кшталт падіння літака МН-17 і гибель мирного населення в Сирії, стрічка «Чистильники» про професію «цензора соцмереж», а також «Народна республіка бажання» – фільм про суперзірок китайського блогінгу.
Що потрібно знати про фестиваль?
Уперше фестиваль під назвою «Дні кіно про права людини» відбувся 2003 року. Тоді програма включала документальні та ігрові фільми. Більшість із них були українськими прем’єрами. Організатори від початку вирішили, що покази відбуватимуться не лише в столиці, а й у регіонах України. Другий фестиваль відбувся 2005-го й мав додаткову назву «Український контекст». Цього разу програма складалася здебільшого з неігрових фільмів. Після показів у Будинку кіно в Києві фестиваль вирушив у подорож областями України. Так виник Мандрівний фестиваль «Дні кіно про права людини».
2008-го фестиваль було перейменовано на Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Фестиваль традиційно проходить протягом останнього тижня березня в київському Будинку кіно.
Сьогодні фестиваль має чотири конкурси, позаконкурсну програму, майстерню документального кіно, простір для дітей віком від 3 до 14 років, а також окрему правозахисну програму і проект «Жива бібліотека», що працює на фестивалі з 2012 року. Окрім того, з 2015 року Docudays UA запрошує гостей фестивалю на тематичні фотовиставки.
DocuDays UA-2019 відбудеться 22–30 березня з 10:00 до 23:00. Локації події: кінотеатри «Жовтень», «Ліра», «Boomer» та креативний простір IZONE.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі