Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кілька слів про персонал. Поради, як сформувати сильну команду від керівника UFuture talents

Опубліковано

Чи потрібна підприємцю «зіркова команда», як проводити співбесіду і мотивувати співробітників

Підприємець-новачок, як правило, не потребує великої кількості співробітників. Але під час розвитку бізнесу потрібно запрошувати все більше фахівців – продажників, маркетологів, робітників тощо. Ідеальний варіант – сформувати «зіркову команду», колектив сильних фахівців, які дозволяють рухатись компанії вперед. Як це зробити? І головне – як утримати персонал? Про це експерти говорили на форумі «Перезавантаження», який присвячений розвитку малого і середнього бізнесу.

Якби я зустрілася з Ілоном Маском, то запитала би його про досвід формування «зіркової команди», говорить директор з організаційного розвитку холдингової компанії UFuture і керівник проекту UFuture Talents Олена Добророднєва. Вона каже, що єдиного рецепту формування сильної команди немає. У кожної компанії він свій.

Що таке зіркова команда?

Це колектив зрілих людей, які доповнюють один одного, об’єднані єдиною метою і розуміють її однаково, вважає інвестор, співзасновнік компании OMO Systems Грант Даян. Такі співробітники мотивовані, не бояться брати на себе відповідальність і направляють сили на те, щоб отримувати «зірковий прибуток».

Це команда, яка думає, як зробити продукт краще, додає власник групи компаний «Мир Терезів», співзасновнік бізнес-спільноті Board Петро Синегуб. Один з ключових чинників тут грає певна група цінностей. «Ми 15 років розробляли програму найму людей і п’ять років тому її описали. У багатоетапної системі найму є питання про цінності », – говорить він.

Іноді топи компаній не розуміють, про яку систему цінностей йдеться. Вони можуть говорити, що беруть на роботу виключно чесних людей. Але проблема полягає в тому, що «чесність» люди можуть сприймати по-різному. У підприємців немає коштів, щоб наймати дорогих фахівців з відбору персоналу або розробляти свою систему оцінки та відбору. Багато з них і зовсім не розуміють, як проводити інтерв’ю з претендентом і які питання йому задавати. У цьому випадку експерти радять розповісти про свій бізнес, підходи до роботи і про декілька ситуацій, які відбувалися з компанією. Претендента можна запитати, як би він діяв в кожному конкретному випадку. На підставі цих відповідей і робити вибір.

Яких людей потрібно шукати?

Якби мене позавчора запитали про зіркову команду, я б говорила про «зіркові результати», говорить Олена Добророднєва. Але вимоги змінюються. Зараз це команда, яка здатна приймати до своїх лав «зіркових гравців». Потрібно створювати умови, щоб нові люди поповнювали ряди компанії, адаптувалися до нових умов і разом рухалися в одному напрямку.

Як це виглядає на практиці? У команді повинні бути люди, які йдуть першими, визначають швидкість і здатні підлаштуватися під цей темп. Це важливо розуміти, оскільки рано чи пізно будь-яка команда може втратити свій темп. І потрібні нові люди з новими силами, які здатні додати драйву. Особистість керівника для такої команди має величезне значення. Він повинен бути цікавим і теж розвиватися, рухатися вперед. Команда братиме з нього приклад.

Як мотивувати співробітників?

Утримати професіоналів непросто. Як правило, вони знають собі ціну і рано чи пізно спитають себе, а що їх тримає в конкретній компанії. Власникам бізнесу доводиться прикладати безліч зусиль, щоб мотивувати співробітників, дозволяти їм розвиватися і знаходити можливість для підвищення зарплати.

Рано чи пізно компанія змушена залишати «зону комфорту». Це може бути пов’язано зі змінами на ринку, посиленням конкуренції або іншими факторами. Наприклад, в березні багато компаній перебудовували свою роботу через початок карантину. Це не страшно, запевняє Олена Добророднєва. Будь-який хаос – це нові можливості. Але в цьому випадку не варто самому шукати відповіді на складні питання, а нову стратегію розвитку краще розробляти разом з командою. Часто співробітники під час таких обговорень пропонують креативні ідеї.

Щоб мотивувати співробітників не обов’язково наймати дорогих фахівців. Для цього досить викликати до себе в кабінет одного з ключових співробітників, похвалити його і попросити за 10-бальною шкалою оцінити рівень задоволеності компанією. Якщо ця цифра нижче 7, то фахівець вже шукає нову роботу. Якщо вище – це хороша новина для власника бізнесу. Також варто запитати фахівця, чому йому подобається працювати в компанії. Відповіді можуть виявитися несподіваними. Крім гарної зарплати і зручного графіка роботи, професіонал може оцінити вид з вікна і смачну каву. Це і буде відповідь на питання, що його мотивує. Цю інформацію бажано фіксувати. У співрозмовника важливо запитати, що ще можна було б поліпшити в роботі компанії. Цей список – не менш важливий для мотивації конкретного фахівця.

Як убезпечити компанію від втрати ключових фахівців?

Якщо власник компанії зупинить будь-якого співробітника посеред коридору і попросить розповісти про свої посадові обов’язки, він почує багато цікавого, каже Грант Даян. Про половину завдань фахівець може навіть не згадати. Тому всю інформацію краще прописувати – від посадових інструкцій до списку ключових клієнтів і їх контактів. Ці дані можна швидко передавати новому фахівцеві, який приходить на роботу.

Власник компанії повинен бути готовий до втрати ключових фахівців. Варто заздалегідь подумати над тим, що робити, якщо один з незамінних співробітників завтра звільниться. Якщо цього не зробити, то професіонал почне маніпулювати власником. Іншими словами, дуже погано, коли в компанії є незамінні фахівці.

Як ефективніше проводити зустрічі зі співробітниками?

Більшість зборів присвячені тому, як багато досягла компанія. Але краще організувати зустріч за іншим сценарієм. Наприклад, обговорити, чому за п’ять років роботи не вдалося домогтися всіх поставлених цілей. Що цьому завадило і як можна змінити ситуацію. Деякі ідеї можуть виявитися цікавими.

Які можуть бути помилки при роботі з «зірковими командами»?

Їх кілька, каже Олена Добророднєва. 

Помилкою є завищені очікування. Керівництву здається, що нова “зіркова команда” зможе буквально на наступний день виконати будь-яке завдання. Однак це не так. Насправді фахівцям потрібен час, щоб притертися, деякі з них в процесі формування команди можуть піти з роботи.

Власники компанії помилково вважають, що нові співробітники можуть все. Мовляв, зіркових фахівців не потрібно розвивати, з ними взагалі не потрібно працювати. Це може призвести до непередбачуваних наслідків і багато процесів в компанії підуть не в тому напрямку.

Швидкі результати – ще одне помилкове очікування від нової команди. За місяць жоден експерт не зможе зробити зі збиткової компанії процвітаючий бізнес. На це потрібен час. Тому не варто карати співробітників за відсутність “проривів” на другий день роботи. Треба дати професіоналам час показати те, на що вони здатні. 

Суспільство

«Укрзалізниця» запустила офіційні канали для пасажирів приміського сполучення

Опубліковано

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.

Про це повідомили в УЗ.

Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:

  • затримки поїздів;
  • призначення нових поїздів.
  • модернізацію рухомого складу;
  • тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
  • інші важливі новини приміського сполучення.

В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.

Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.

Про це повідомили в «Жовтій стрічці».

У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:

«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».

Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя

Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).

Фото: телеграм-канал руху

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути

Опубліковано

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.

Про це повідомили в УЗ.

Як відновити квитки

  1. Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
  2. Натиснути на банер на головній сторінці.
  3. Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
  4. Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.

Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.

Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix

Про кібератаку на «Укрзалізницю»

23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес24 години тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство3 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство4 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології1 тиждень тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...