Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Хочу бути бізнесменом! Вісім курсів, які навчають молодь підприємництва

Опубліковано

Покоління «Z» все частіше надає перевагу веденню бізнесу замість роботи «на когось». І в цьому країна має лише плюси — чим більше успішних підприємств, тим фінансово міцнішою стає держава. Більше доходів у компаній — більше податків у бюджет. Запустити свій бізнес насправді не важко, але зробити його успішним — це зовсім інше. Навіть якщо ви маєте всі необхідні природні задатки для того, щоб вигадати стартап, ви цілеспрямовані та впевнені в собі, наполегливі та рішучі — ринок, технології та сфера бізнесу неймовірно швидко розвиваються. Тому для успіху потрібне ще й навчання та вдосконалення навичок. Допомогти молоді розібратися у цій сфері можуть різноманітні курси, школи та магістерські програми. Вони не лише відкриють для вас поняття «асиметрична конкуренція», «споживча цінність» та «фінансовий облік», а й розвиватимуть лідерські якості, допоможуть сформувати бізнес-стратегію та дадуть можливість перейняти досвід в успішних колег.

Онлайн-курс BUSINESS

Стати ближче до реалізації своєї бізнес-ідеї вам може допомогти онлайн-курс BUSINESS від Київського молодіжного центру. Його засновники переконані, що для побудови успішного підприємства замало крутої ідеї та віри в себе. Потрібно щонайменше знатися на менеджменті, маркетингу, бізнес-процесах і продажах.

Серед спікерів — експерти й консультанти з підприємництва, тренери та власники компаній. Учасники дізнаються, з чого почати та як створити бізнес-план, юридичні аспекти та формування команди, маркетинг і оптимальний вибір реклами, лідерство та продаж товару, особливості дизайну. Частину записаних бізнес-лекцій молодіжний центр опублікував у своїх соцмережах.

 

Тривалість навчання: один місяць

Вартість: безкоштовно

Львівська бізнес-школа при УКУ

Це магістерська програма, яку пропонують для амбітних людей, готових створювати й запускати свої проєкти у технологічних та інноваційних сферах. Також учасниками можуть стати ті, хто прагнуть поглибити знання у сфері підприємництва й отримати розуміння бізнесу та інновацій. Умова закінчення програми — створення нової підприємницької ідеї «з нуля» або введення інноваційних підходів у діяльність компанії чи підприємства, які уже існують. Головним принципом програми в школі її засновники називають зосередженість на практичних аспектах, які дозволять учасникам дослідити ринок та вивести на нього власний проєкт.

Фото: Lviv Business School

Львівська бізнес-школа проводить навчання українською й англійською мовами та пропонує п’ять магістерських програм. Серед них одна стосується інновацій та підприємництва. Там ви, зокрема, дізнаєтеся про особливості дизайну та асиметричну конкуренцію, персональний розвиток і лідерство, маркетинг та створення споживчої цінності, основи фінансового обліку та звітності та бюджетування. Навчання — інтерактивне і містить «живі» кейси, майстер-класи та виступи запрошених гостей.

Тривалість навчання: 22 місяці

Вартість: 110 000 грн

Онлайн-курс Startup Ukraine

Курси з побудови бізнесу з нуля — саме те, що потрібно молоді. Отримати нові знання допоможуть в освітньому центрі для підприємців, який у 2012 році створила Анна Петрова. За час існування курси підприємництва пройшли приблизно 17 тисяч людей. Навчатися можна як 4 тижні, так і три місяці. За цей час учасники здобудуть нові практичні знання, завдяки яким відразу ж почнуть роботу над власними проєктами.

Читайте також: За партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності

Під час курсів Startup Ukraine відповість на питання, як почати бізнес у кризу, де шукати можливості й ідеї, як створити проєкт, який буде відрізнятися від інших, чи варто запозичувати досвід конкурентів тощо. Більш довготривалі курси включають домашні завдання й самостійну роботу, розробку й захист власних проєктів, консультації з фахівцями.

Тривалість навчання: від 4 тижнів

Вартість: від 4450 грн

Києво-Могилянська Бізнес-Школа

Це школа для лідерів, які прагнуть змін: у собі, своїх компаніях, світі. Заснували її ще в 1999 році при Києво-Могилянській академії — одному з найстаріших університетів Європи. Своєю місією школа називає розвиток управлінської еліти, фокус — на стратегіях та системному мисленні, цілісному розумінні бізнесу та персональному розвитку управлінців. Всі викладачі — практики, які на власному досвіді знають, як успішно працювати в підприємництві.

Фото: Kyiv-Mohyla Business School

Це довгострокові магістерські програми для тих, хто прагне розвинути  спроможності створювати та управляти масштабними соціальними системами. Навчання проходить у Києві, однак будуть і виїзні модулі по Україні та закордон. Тематика занять включає лекції про стратегічне мислення, бізнес-кластери, управління створенням цінності, операційну ефективність та організаційний дизайн.

Тривалість навчання: в середньому 17 місяців

Вартість: від 200 тисяч грн

Підприємництво. Власна справа в Україні — Prometheus

Ще один варіант безкоштовно отримати знання з побудови бізнесу — освітній курс на Prometheus. Лекції для вас вестиме Олексій Геращенко — економіст, викладач авторських фінансових курсів у Києво-Могилянській бізнес-школі, консультант. Підприємницьку ініціативу він називає невидимим і надпотужним чинником розвитку. Обіцяє, що цей курс надасть не лише знання, але й сили та натхнення, щоб брати відповідальність на себе, бути підприємливим і змінювати реальність навколо себе.

Разом із запрошеними гостями лектор відкриє завісу бізнес-середовища. Розповість про те, як від ідеї перейти до плану і моделі, про оподаткування, юридичні аспекти, серцевину маркетингу, фінансову модель, оцінки інвестицій і прибутку, управлінські аспекти власної справи. У випадку успішного проходження курсу кожен учасник може отримати сертифікат.

Тривалість навчання: 5 тижнів

Вартість: безкоштовно

«Школа бізнесу для молоді», Маріуполь

«Маріупольська Асоціація Підприємців» як громадська організація об’єднала у собі більш як 150 бізнесменів. Вони проводять школу бізнесу для дорослих і молоді від 13 років, де допомагають у розвитку підприємницьких навичок. Курси відбуваються у форматі інтерактивних тренінгів та ділових ігор, з розбором реальних кейсів та менторством від досвідчених підприємців-викладачів. Тут не лише 60 годин тренінгів, а й індивідуальні консультації з менторами та допомога у розробці власного бізнес-плану, бренду та маркетингової стратегії.

Фото: «Маріупольська Асоціація Підприємців»

Учасники вивчають основи створення компанії, відпрацьовують навички на практиці та створюють свої перші проєкти. Слухачі курсу також розвивають власні лідерські навички та навчаться роботи в команді, проєктному підходу, генерації ідей та мистецтва доводити до кінця всі справи. В Асоціації вказують що здобуті знання знадобляться молоді не лише для створення власної справи, але і для ефективної реалізації себе у житті.

Тривалість навчання: два місяці

Вартість: 4000 грн

Економіка

Київський сервіс доставки овочів і фруктів OVO залучив $350 тис. інвестицій

Опубліковано

Український стартап OVO, що займається доставкою овочів і фруктів, залучив $350 тис. у рамках seed-раунду з оцінкою компанії в 3 млн євро pre-money.

Про це пише AIN.

Інвесторами в цьому раунді виступили фонд TA Ventures, клуб приватних інвесторів ICLUB, а також Imperia Holding.

 

Загальна сума інвестицій в OVO становить $500 тисяч.

Залучені кошти компанія направить на відкриття нових дарк-сторі, щоб покрити доставкою весь Київ.

Клієнтами стартапа за рік роботи стали 7500 осіб із середнім чеком на суму 950-1000 грн.

Читайте такожВ Україні оголосили конкурс стартапів «Екомрія»

За цей час, окрім овочів і фруктів, OVO додав у лінійку продуктів хліб власного виробництва, крупи, чай і продовжує розширювати асортимент.

У OVO працює 50 людей. Компанія виконує понад 190 замовлень щодня.

Нагадаємо, український сервіс для поліпшення пам’яті memoryOS зібрав $300 тис. на Kickstarter.

Як ми повідомляли раніше, Фонд Східна Європа оголошує конкурс громадських ініціатив.

Головне фото: inventure.com.ua.

Читати далі

Економіка

Укрспецекспорт підписав перший контракт у рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека – 2021»

Опубліковано

Компанія «Укрспецекспорт» підписала перший контракт на модернізацію та ремонт літака Військово-повітряних сил Пакистану в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021».

Про це повідомили у пресслужбі компанії у фейсбуці.

Зазначається, що під час другого дня роботи виставки уклали контракт із пакистанськими партнерами на ремонт літака-заправника Іл-78, що може використовуватись як військово-транспортний літак та призначений для дозаправки у повітрі військових повітряних суден.

 

Наголошується, що це вже другий укладений контракт на ремонт Іл-78 для ВПС Пакистану.

Читайте такожVR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

У червні 2020 року «Укрспецекспорт» переміг у тамтешньому багатомільйонному тендері на ремонт літака-заправника. За його результатами уклали з Управлінням закупівель Військово-повітряних сил Пакистану контракт на ремонт військових літаків. Контракт успішно виконав Миколаївський авіаремонтний завод, що входить до складу Концерну Укроборонпрому.

Крім того, протягом другого дня роботи виставки «Зброя та безпека – 2021» керівники Укрспецекспорту провели низку переговорів з іноземними делегаціями високого рівня, зокрема Польщі, Литви, Словаччини, Єгипту, Нігерії, В’єтнаму, ОАЕ.

Читайте такожВетеран війни на Сході України виготовляє тортики та арахісову пасту (ВІДЕО)

Нагадаємо, на Харківському авіазаводі розвиватимуть власне конструкторське бюро.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: facebook.com/Ukrspecexport.

Читати далі

Економіка

Нідерландська Bontrup планує інвестувати €50 млн в енергопроєкти Чорнобильської зони

Опубліковано

Нідерландська компанія Bontrup має намір інвестувати 50 млн євро в енергопроєкти в Чорнобильській зоні відчуження.

Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки у фейсбуці.

Зазначається, що інвестувати планують у межах реалізації концепції “зеленого” енергетичного переходу України.

 

За повідомленням, представники Bontrup обговорили пропозицію під час зустрічі з першим віце-прем’єр-міністром економіки Олексієм Любченком, заступником міністра Іриною Новіковою, а також з т.в.о. голови Держагентства енергоефективності та енергозьереження Костянтином Гурою і головою Державного агентства з управління зоною відчуження Сергієм Костюком.

Читайте такожДодаток із щепленнями та аксесуари з банерів: як українська молодь змінює країну

“Сторони обговорили пропозицію представників компанії Bontrup із реалізації інвестиційного енергопроекту на території Чорнобильської зони відчуження в межах реалізації концепції “зеленого” енергетичного переходу України”, – зазначило міністерство.

Компанія Bontrup бачить також перспективу збільшення обсягу інвестицій у 1,5 млрд євро.

За оцінкою ініціаторів, реалізація проекту дасть змогу забезпечити робочими місцями майже 10 тис. домогосподарств.

Нагадаємо, українська компанія інвестує $5 млн у платформу онлайн-терапії Calmerry.

Як ми повідомляли раніше, український екостартап Effa залучив $500 000 інвестицій.

Головне фото: eu-ua.kmu.gov.ua.

Читати далі
document.addEventListener('DOMContentLoaded', () => { setTimeout(function(){ }, 3500); }); setTimeout(function(){