Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Хочу бути бізнесменом! Вісім курсів, які навчають молодь підприємництва

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Покоління «Z» все частіше надає перевагу веденню бізнесу замість роботи «на когось». І в цьому країна має лише плюси — чим більше успішних підприємств, тим фінансово міцнішою стає держава. Більше доходів у компаній — більше податків у бюджет. Запустити свій бізнес насправді не важко, але зробити його успішним — це зовсім інше. Навіть якщо ви маєте всі необхідні природні задатки для того, щоб вигадати стартап, ви цілеспрямовані та впевнені в собі, наполегливі та рішучі — ринок, технології та сфера бізнесу неймовірно швидко розвиваються. Тому для успіху потрібне ще й навчання та вдосконалення навичок. Допомогти молоді розібратися у цій сфері можуть різноманітні курси, школи та магістерські програми. Вони не лише відкриють для вас поняття «асиметрична конкуренція», «споживча цінність» та «фінансовий облік», а й розвиватимуть лідерські якості, допоможуть сформувати бізнес-стратегію та дадуть можливість перейняти досвід в успішних колег.

Онлайн-курс BUSINESS

Стати ближче до реалізації своєї бізнес-ідеї вам може допомогти онлайн-курс BUSINESS від Київського молодіжного центру. Його засновники переконані, що для побудови успішного підприємства замало крутої ідеї та віри в себе. Потрібно щонайменше знатися на менеджменті, маркетингу, бізнес-процесах і продажах.

Серед спікерів — експерти й консультанти з підприємництва, тренери та власники компаній. Учасники дізнаються, з чого почати та як створити бізнес-план, юридичні аспекти та формування команди, маркетинг і оптимальний вибір реклами, лідерство та продаж товару, особливості дизайну. Частину записаних бізнес-лекцій молодіжний центр опублікував у своїх соцмережах.

Тривалість навчання: один місяць

Вартість: безкоштовно

Львівська бізнес-школа при УКУ

Це магістерська програма, яку пропонують для амбітних людей, готових створювати й запускати свої проєкти у технологічних та інноваційних сферах. Також учасниками можуть стати ті, хто прагнуть поглибити знання у сфері підприємництва й отримати розуміння бізнесу та інновацій. Умова закінчення програми — створення нової підприємницької ідеї «з нуля» або введення інноваційних підходів у діяльність компанії чи підприємства, які уже існують. Головним принципом програми в школі її засновники називають зосередженість на практичних аспектах, які дозволять учасникам дослідити ринок та вивести на нього власний проєкт.

Фото: Lviv Business School

Львівська бізнес-школа проводить навчання українською й англійською мовами та пропонує п’ять магістерських програм. Серед них одна стосується інновацій та підприємництва. Там ви, зокрема, дізнаєтеся про особливості дизайну та асиметричну конкуренцію, персональний розвиток і лідерство, маркетинг та створення споживчої цінності, основи фінансового обліку та звітності та бюджетування. Навчання — інтерактивне і містить «живі» кейси, майстер-класи та виступи запрошених гостей.

Тривалість навчання: 22 місяці

Вартість: 110 000 грн

Онлайн-курс Startup Ukraine

Курси з побудови бізнесу з нуля — саме те, що потрібно молоді. Отримати нові знання допоможуть в освітньому центрі для підприємців, який у 2012 році створила Анна Петрова. За час існування курси підприємництва пройшли приблизно 17 тисяч людей. Навчатися можна як 4 тижні, так і три місяці. За цей час учасники здобудуть нові практичні знання, завдяки яким відразу ж почнуть роботу над власними проєктами.

Читайте також: За партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності

Під час курсів Startup Ukraine відповість на питання, як почати бізнес у кризу, де шукати можливості й ідеї, як створити проєкт, який буде відрізнятися від інших, чи варто запозичувати досвід конкурентів тощо. Більш довготривалі курси включають домашні завдання й самостійну роботу, розробку й захист власних проєктів, консультації з фахівцями.

Тривалість навчання: від 4 тижнів

Вартість: від 4450 грн

Києво-Могилянська Бізнес-Школа

Це школа для лідерів, які прагнуть змін: у собі, своїх компаніях, світі. Заснували її ще в 1999 році при Києво-Могилянській академії — одному з найстаріших університетів Європи. Своєю місією школа називає розвиток управлінської еліти, фокус — на стратегіях та системному мисленні, цілісному розумінні бізнесу та персональному розвитку управлінців. Всі викладачі — практики, які на власному досвіді знають, як успішно працювати в підприємництві.

Фото: Kyiv-Mohyla Business School

Це довгострокові магістерські програми для тих, хто прагне розвинути  спроможності створювати та управляти масштабними соціальними системами. Навчання проходить у Києві, однак будуть і виїзні модулі по Україні та закордон. Тематика занять включає лекції про стратегічне мислення, бізнес-кластери, управління створенням цінності, операційну ефективність та організаційний дизайн.

Тривалість навчання: в середньому 17 місяців

Вартість: від 200 тисяч грн

Підприємництво. Власна справа в Україні — Prometheus

Ще один варіант безкоштовно отримати знання з побудови бізнесу — освітній курс на Prometheus. Лекції для вас вестиме Олексій Геращенко — економіст, викладач авторських фінансових курсів у Києво-Могилянській бізнес-школі, консультант. Підприємницьку ініціативу він називає невидимим і надпотужним чинником розвитку. Обіцяє, що цей курс надасть не лише знання, але й сили та натхнення, щоб брати відповідальність на себе, бути підприємливим і змінювати реальність навколо себе.

Разом із запрошеними гостями лектор відкриє завісу бізнес-середовища. Розповість про те, як від ідеї перейти до плану і моделі, про оподаткування, юридичні аспекти, серцевину маркетингу, фінансову модель, оцінки інвестицій і прибутку, управлінські аспекти власної справи. У випадку успішного проходження курсу кожен учасник може отримати сертифікат.

Тривалість навчання: 5 тижнів

Вартість: безкоштовно

«Школа бізнесу для молоді», Маріуполь

«Маріупольська Асоціація Підприємців» як громадська організація об’єднала у собі більш як 150 бізнесменів. Вони проводять школу бізнесу для дорослих і молоді від 13 років, де допомагають у розвитку підприємницьких навичок. Курси відбуваються у форматі інтерактивних тренінгів та ділових ігор, з розбором реальних кейсів та менторством від досвідчених підприємців-викладачів. Тут не лише 60 годин тренінгів, а й індивідуальні консультації з менторами та допомога у розробці власного бізнес-плану, бренду та маркетингової стратегії.

Фото: «Маріупольська Асоціація Підприємців»

Учасники вивчають основи створення компанії, відпрацьовують навички на практиці та створюють свої перші проєкти. Слухачі курсу також розвивають власні лідерські навички та навчаться роботи в команді, проєктному підходу, генерації ідей та мистецтва доводити до кінця всі справи. В Асоціації вказують що здобуті знання знадобляться молоді не лише для створення власної справи, але і для ефективної реалізації себе у житті.

Тривалість навчання: два місяці

Вартість: 4000 грн

Економіка

Легендарні помідори з Чорнобаївки повертаються (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Коли інші переселенці з Херсона шукали житло, він шукав ідеальні помідори. Бо це його пристрасть і справа усього життя…

Як «Дунайський аграрій» із села Саф’яни на Одещині врятував «Українські в’ялені помідори» розповідає ШоТам.

Втратив усе з початком війни

Його усмішку та фірмові помідори знають навіть за кордоном. Він – зірка соцмереж і переможець конкурсу бізнеспроєктів із призом 650 000 грн.

24 лютого він втратив усе, над чим працював 7 років. Мало хто знає, що ті самі в’ялені помідори від Бігленка виготовляли в легендарній Чорнобаївці.

«Українські в’ялені помідори» – це бренд родом із Чорнобаївки. Це сімейна справа, і ми перетворюємо звичайний помідор на вишуканий делікатес, – Андрій Бігленко, засновник компанії «Українські в’ялені помідори»

Коли почув перші вибухи з боку Херсона, якраз фасував помідори.

«Уже прилетіло кілька ракет по Чорнобаївському аеропорту, так гримало навкруги… ми вже доробили, зібралися і поїхали», — Андрій Бігленко, засновник компанії «Українські в’ялені помідори»

Андрій волонтерив і водночас шукав ідеальні помідори

Тому що всі смачні помідори ростуть у Херсоні. Це правда. Промислові обсяги самих смачних помідорів вирощуються у Херсонській області. Мабуть, там сукупність факторів така: і сонця достатньо, і земля відповідна, родюча, — Андрій Бігленко, засновник компанії «Українські в’ялені помідори».

Після тривалих пошуків Андрій обрав село Саф’яни, що під Ізмаїлом. Працювати разом запропонував місцевий фермер Роман Дяжук.

Читайте також: В’ялені помідори з Херсонщини: як українці створюють італійський делікатес

Його компанія «Дунайський аграрій» вирощує органічні фрукти й овочі. Тепер разом працюють і експериментують зі смаками.

«Українські в’ялені помідори» тепер працюють на Одещині

«У нас тут різні варіанти соку: якийсь ми оберемо і вже потім випустимо на продаж. Я вже з ним граюсь тижнів два, з цим соком – різної консистенції, різні помідори, по-різному їх варили. Варіантів безліч, як можна зробити звичайний томатний сік», — Андрій Бігленко, засновник компанії «Українські в’ялені помідори».

Уже начаклували ідеальний персиковий джем і в’ялену диню.

«Ось ви можете бачити процес. Чистимо її і покладемо в сушарку. Буде в’ялена диня. Це дуже смачно, цілком може конкурувати з манго сушеним. Це реально смачно. А ще ми зробимо в шоколаді диню», — Андрій Бігленко, засновник компанії «Українські в’ялені помідори».

У планах ще багато смачних експериментів та висадка помідорних полів. Щоб фірмових томатів від Бігленка вистачило на всю-всю вільну Україну!

Нагадаємо, «Українські в’ялені помідори» із Чорнобаївки відновлять виробництво на підконтрольній території.

Також ШоТам розповідав, як друзі з Харкова об’єднали свої бізнеси під одним дахом у Львові.

Читати далі

Економіка

Україна отримала $1,5 млрд гранту від США

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

До державного бюджету України надійшли 1,5 мільярда доларів — це перша частина гранту від США через Цільовий фонд Світового банку.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства фінансів України.

Зазначається, що надійшов перший транш грантових коштів із 4,5 мільярда доларів, які надали американці через Цільовий фонд Світового банку.

Грант надають у межах проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні».

Читайте також: «Нас називали божевільними». Як відкрити бізнес під час війни і не прогоріти? Історії підприємців, яким вдалося

Залучені грантові кошти спрямують на:

  • виплату пенсій та окремих програм державної соцдопомоги,
  • як оплата житлово-комунальних послуг,
  • підтримка малозабезпечених сімей, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб,
  • на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій.

Про грант від США

25 листопада міністр фінансів України та Регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи підписали угоду про надання Україні гранту у розмірі 4,5 млрд доларів, які буде спрямовано на забезпечення пенсійних виплат та окремих програм державної соціальної допомоги.

Нагадаємо, Європейська комісія презентує пакет фінансової допомоги Україні на 2023 рік на загальну суму 18 млрд євро.

Раніше Світовий банк перерахував Україні $500 млн для вирішення негайних потреб.

Фото: finbalance.com.ua.

Читати далі

Економіка

ELVORTI запустила програму безкоштовного ремонту техніки для українських аграріїв

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська компанія ELVORTI запустила програму відновлення своєї техніки для українських аграріїв на постраждалих від війни територіях.

Про це йдеться на сайті компанії

Програма називається Ukraine is brave farmers. Вона стартувала 1 грудня і діятиме до 1 березня 2023 року. До програми входить:

  • проведення дефектовки пошкодженої техніки за зверненням аграрія;
  • безкоштовний ремонт техніки ELVORTI безпосередньо на господарстві;
  • забезпечення наявності на складах актуальних позицій запасних частин.

Як розповіли у компанії, якщо аграрій надасть фото- та відеоопис пошкоджених деталей та вузлів техніки ELVORTI, то дефектовку проведуть дистанційно.

Якщо ж відновлення техніки є більш проблемним і аграрій потребує допомоги, то працівники сервісної служби виїдуть на господарство для проведення дефектовки.

Вони сформують перелік необхідних запчастин, які потребують заміни та узгодять його з аграрієм. Коли фермер придбає необхідні запчастини, сервісна служба безкоштовно відремонтує техніку у господарстві.

Читайте також: «Нас називали божевільними». Як відкрити бізнес під час війни і не прогоріти? Історії підприємців, яким вдалося

Підтримку від компанії можуть отримати аграрії з Київської, Сумської, Чернігівської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Запорізької областей.

У компанії розповіли, що отримали вже понад сотню історій від своїх клієнтів про роботу у складних воєнних умовах. Водночас аграрії за короткий час запустили свої підприємства та продовжують працювати надалі.

Довідка

Ельворті — підприємство у галузі сільськогосподарського машинобудування у Кропивницькому. Завод виготовляє посівну, ґрунтообробну та збиральну техніку для агропромислового комплексу, зокрема спеціалізується на виготовленні сівалок для посіву зернових і орних культур, культиваторів для суцільної і міжсмугової обробки ґрунту.

Нагадаємо, на Київщині фермер відновлює знищену окупантами плантацію лохини.

Також ШоТам розповідав, як виробник шкарпеток випустив колекцію «До перемоги» і допомагає ЗСУ.

Фото: facebook.com/elvorti.

Читати далі