Економіка
Хочу бути бізнесменом! Вісім курсів, які навчають молодь підприємництва
Покоління «Z» все частіше надає перевагу веденню бізнесу замість роботи «на когось». І в цьому країна має лише плюси — чим більше успішних підприємств, тим фінансово міцнішою стає держава. Більше доходів у компаній — більше податків у бюджет. Запустити свій бізнес насправді не важко, але зробити його успішним — це зовсім інше. Навіть якщо ви маєте всі необхідні природні задатки для того, щоб вигадати стартап, ви цілеспрямовані та впевнені в собі, наполегливі та рішучі — ринок, технології та сфера бізнесу неймовірно швидко розвиваються. Тому для успіху потрібне ще й навчання та вдосконалення навичок. Допомогти молоді розібратися у цій сфері можуть різноманітні курси, школи та магістерські програми. Вони не лише відкриють для вас поняття «асиметрична конкуренція», «споживча цінність» та «фінансовий облік», а й розвиватимуть лідерські якості, допоможуть сформувати бізнес-стратегію та дадуть можливість перейняти досвід в успішних колег.
Онлайн-курс BUSINESS
Стати ближче до реалізації своєї бізнес-ідеї вам може допомогти онлайн-курс BUSINESS від Київського молодіжного центру. Його засновники переконані, що для побудови успішного підприємства замало крутої ідеї та віри в себе. Потрібно щонайменше знатися на менеджменті, маркетингу, бізнес-процесах і продажах.
Серед спікерів — експерти й консультанти з підприємництва, тренери та власники компаній. Учасники дізнаються, з чого почати та як створити бізнес-план, юридичні аспекти та формування команди, маркетинг і оптимальний вибір реклами, лідерство та продаж товару, особливості дизайну. Частину записаних бізнес-лекцій молодіжний центр опублікував у своїх соцмережах.
Тривалість навчання: один місяць
Вартість: безкоштовно
Львівська бізнес-школа при УКУ
Це магістерська програма, яку пропонують для амбітних людей, готових створювати й запускати свої проєкти у технологічних та інноваційних сферах. Також учасниками можуть стати ті, хто прагнуть поглибити знання у сфері підприємництва й отримати розуміння бізнесу та інновацій. Умова закінчення програми — створення нової підприємницької ідеї «з нуля» або введення інноваційних підходів у діяльність компанії чи підприємства, які уже існують. Головним принципом програми в школі її засновники називають зосередженість на практичних аспектах, які дозволять учасникам дослідити ринок та вивести на нього власний проєкт.
Львівська бізнес-школа проводить навчання українською й англійською мовами та пропонує п’ять магістерських програм. Серед них одна стосується інновацій та підприємництва. Там ви, зокрема, дізнаєтеся про особливості дизайну та асиметричну конкуренцію, персональний розвиток і лідерство, маркетинг та створення споживчої цінності, основи фінансового обліку та звітності та бюджетування. Навчання — інтерактивне і містить «живі» кейси, майстер-класи та виступи запрошених гостей.
Тривалість навчання: 22 місяці
Вартість: 110 000 грн
Онлайн-курс Startup Ukraine
Курси з побудови бізнесу з нуля — саме те, що потрібно молоді. Отримати нові знання допоможуть в освітньому центрі для підприємців, який у 2012 році створила Анна Петрова. За час існування курси підприємництва пройшли приблизно 17 тисяч людей. Навчатися можна як 4 тижні, так і три місяці. За цей час учасники здобудуть нові практичні знання, завдяки яким відразу ж почнуть роботу над власними проєктами.
Читайте також: За партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності
Під час курсів Startup Ukraine відповість на питання, як почати бізнес у кризу, де шукати можливості й ідеї, як створити проєкт, який буде відрізнятися від інших, чи варто запозичувати досвід конкурентів тощо. Більш довготривалі курси включають домашні завдання й самостійну роботу, розробку й захист власних проєктів, консультації з фахівцями.
Тривалість навчання: від 4 тижнів
Вартість: від 4450 грн
Києво-Могилянська Бізнес-Школа
Це школа для лідерів, які прагнуть змін: у собі, своїх компаніях, світі. Заснували її ще в 1999 році при Києво-Могилянській академії — одному з найстаріших університетів Європи. Своєю місією школа називає розвиток управлінської еліти, фокус — на стратегіях та системному мисленні, цілісному розумінні бізнесу та персональному розвитку управлінців. Всі викладачі — практики, які на власному досвіді знають, як успішно працювати в підприємництві.
Це довгострокові магістерські програми для тих, хто прагне розвинути спроможності створювати та управляти масштабними соціальними системами. Навчання проходить у Києві, однак будуть і виїзні модулі по Україні та закордон. Тематика занять включає лекції про стратегічне мислення, бізнес-кластери, управління створенням цінності, операційну ефективність та організаційний дизайн.
Тривалість навчання: в середньому 17 місяців
Вартість: від 200 тисяч грн
Підприємництво. Власна справа в Україні — Prometheus
Ще один варіант безплатно отримати знання з побудови бізнесу — освітній курс на Prometheus. Лекції для вас вестиме Олексій Геращенко — економіст, викладач авторських фінансових курсів у Києво-Могилянській бізнес-школі, консультант. Підприємницьку ініціативу він називає невидимим і надпотужним чинником розвитку. Обіцяє, що цей курс надасть не лише знання, але й сили та натхнення, щоб брати відповідальність на себе, бути підприємливим і змінювати реальність навколо себе.
Разом із запрошеними гостями лектор відкриє завісу бізнес-середовища. Розповість про те, як від ідеї перейти до плану і моделі, про оподаткування, юридичні аспекти, серцевину маркетингу, фінансову модель, оцінки інвестицій і прибутку, управлінські аспекти власної справи. У випадку успішного проходження курсу кожен учасник може отримати сертифікат.
Тривалість навчання: 5 тижнів
Вартість: безкоштовно
«Школа бізнесу для молоді», Маріуполь
«Маріупольська Асоціація Підприємців» як громадська організація об’єднала у собі більш як 150 бізнесменів. Вони проводять школу бізнесу для дорослих і молоді від 13 років, де допомагають у розвитку підприємницьких навичок. Курси відбуваються у форматі інтерактивних тренінгів та ділових ігор, з розбором реальних кейсів та менторством від досвідчених підприємців-викладачів. Тут не лише 60 годин тренінгів, а й індивідуальні консультації з менторами та допомога у розробці власного бізнес-плану, бренду та маркетингової стратегії.
Учасники вивчають основи створення компанії, відпрацьовують навички на практиці та створюють свої перші проєкти. Слухачі курсу також розвивають власні лідерські навички та навчаться роботи в команді, проєктному підходу, генерації ідей та мистецтва доводити до кінця всі справи. В Асоціації вказують що здобуті знання знадобляться молоді не лише для створення власної справи, але і для ефективної реалізації себе у житті.
Тривалість навчання: два місяці
Вартість: 4000 грн
Економіка
Підсумки після тестування
Як отримати кешбек
- Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутися до відділення. До програми долучилися такі банки: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро.
- Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки, і надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток в магазинах-учасниках програми.
- Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек.
- У Дії в розділі Сервіси обрати картку «Національний кешбек» для виплат.
Програма «Національний кешбек»
Коментарі
Економіка
Коментарі
Економіка
Україна до кінця року отримає нове обладнання, яке забезпечить додаткові потужності розподіленої генерації на більш ніж 1 ГВт.
Про це повідомляє Міністерство енергетики.
Деталі
- Енергетики вже працюють над тим, щоб швидко змонтувати і підключити це обладнання до мережі.
- Хоча не все обладнання встигнуть підключити до кінця року, планується додати не менше 1 ГВт нових потужностей.
Читати також: Іноземні благодійники залучили 1,75 мільярда доларів для підтримки українських фермерів
До цього процесу долучені як приватні компанії, так і державні підприємства. Уряд створив сприятливі умови для інвестицій та спростив дозвільні процедури, щоб прискорити розвиток розподіленої генерації.
Нагадаємо, що Україні передали 435 мільйонів доларів на покращення зв’язку та інтернету.
Фото: Freepik.
Коментарі