Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Хочу бути бізнесменом! Вісім курсів, які навчають молодь підприємництва

Опубліковано

Покоління «Z» все частіше надає перевагу веденню бізнесу замість роботи «на когось». І в цьому країна має лише плюси — чим більше успішних підприємств, тим фінансово міцнішою стає держава. Більше доходів у компаній — більше податків у бюджет. Запустити свій бізнес насправді не важко, але зробити його успішним — це зовсім інше. Навіть якщо ви маєте всі необхідні природні задатки для того, щоб вигадати стартап, ви цілеспрямовані та впевнені в собі, наполегливі та рішучі — ринок, технології та сфера бізнесу неймовірно швидко розвиваються. Тому для успіху потрібне ще й навчання та вдосконалення навичок. Допомогти молоді розібратися у цій сфері можуть різноманітні курси, школи та магістерські програми. Вони не лише відкриють для вас поняття «асиметрична конкуренція», «споживча цінність» та «фінансовий облік», а й розвиватимуть лідерські якості, допоможуть сформувати бізнес-стратегію та дадуть можливість перейняти досвід в успішних колег.

Онлайн-курс BUSINESS

Стати ближче до реалізації своєї бізнес-ідеї вам може допомогти онлайн-курс BUSINESS від Київського молодіжного центру. Його засновники переконані, що для побудови успішного підприємства замало крутої ідеї та віри в себе. Потрібно щонайменше знатися на менеджменті, маркетингу, бізнес-процесах і продажах.

Серед спікерів — експерти й консультанти з підприємництва, тренери та власники компаній. Учасники дізнаються, з чого почати та як створити бізнес-план, юридичні аспекти та формування команди, маркетинг і оптимальний вибір реклами, лідерство та продаж товару, особливості дизайну. Частину записаних бізнес-лекцій молодіжний центр опублікував у своїх соцмережах.

Тривалість навчання: один місяць

Вартість: безкоштовно

Львівська бізнес-школа при УКУ

Це магістерська програма, яку пропонують для амбітних людей, готових створювати й запускати свої проєкти у технологічних та інноваційних сферах. Також учасниками можуть стати ті, хто прагнуть поглибити знання у сфері підприємництва й отримати розуміння бізнесу та інновацій. Умова закінчення програми — створення нової підприємницької ідеї «з нуля» або введення інноваційних підходів у діяльність компанії чи підприємства, які уже існують. Головним принципом програми в школі її засновники називають зосередженість на практичних аспектах, які дозволять учасникам дослідити ринок та вивести на нього власний проєкт.

Фото: Lviv Business School

Львівська бізнес-школа проводить навчання українською й англійською мовами та пропонує п’ять магістерських програм. Серед них одна стосується інновацій та підприємництва. Там ви, зокрема, дізнаєтеся про особливості дизайну та асиметричну конкуренцію, персональний розвиток і лідерство, маркетинг та створення споживчої цінності, основи фінансового обліку та звітності та бюджетування. Навчання — інтерактивне і містить «живі» кейси, майстер-класи та виступи запрошених гостей.

Тривалість навчання: 22 місяці

Вартість: 110 000 грн

Онлайн-курс Startup Ukraine

Курси з побудови бізнесу з нуля — саме те, що потрібно молоді. Отримати нові знання допоможуть в освітньому центрі для підприємців, який у 2012 році створила Анна Петрова. За час існування курси підприємництва пройшли приблизно 17 тисяч людей. Навчатися можна як 4 тижні, так і три місяці. За цей час учасники здобудуть нові практичні знання, завдяки яким відразу ж почнуть роботу над власними проєктами.

Читайте також: За партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності

Під час курсів Startup Ukraine відповість на питання, як почати бізнес у кризу, де шукати можливості й ідеї, як створити проєкт, який буде відрізнятися від інших, чи варто запозичувати досвід конкурентів тощо. Більш довготривалі курси включають домашні завдання й самостійну роботу, розробку й захист власних проєктів, консультації з фахівцями.

Тривалість навчання: від 4 тижнів

Вартість: від 4450 грн

Києво-Могилянська Бізнес-Школа

Це школа для лідерів, які прагнуть змін: у собі, своїх компаніях, світі. Заснували її ще в 1999 році при Києво-Могилянській академії — одному з найстаріших університетів Європи. Своєю місією школа називає розвиток управлінської еліти, фокус — на стратегіях та системному мисленні, цілісному розумінні бізнесу та персональному розвитку управлінців. Всі викладачі — практики, які на власному досвіді знають, як успішно працювати в підприємництві.

Фото: Kyiv-Mohyla Business School

Це довгострокові магістерські програми для тих, хто прагне розвинути  спроможності створювати та управляти масштабними соціальними системами. Навчання проходить у Києві, однак будуть і виїзні модулі по Україні та закордон. Тематика занять включає лекції про стратегічне мислення, бізнес-кластери, управління створенням цінності, операційну ефективність та організаційний дизайн.

Тривалість навчання: в середньому 17 місяців

Вартість: від 200 тисяч грн

Підприємництво. Власна справа в Україні — Prometheus

Ще один варіант безплатно отримати знання з побудови бізнесу — освітній курс на Prometheus. Лекції для вас вестиме Олексій Геращенко — економіст, викладач авторських фінансових курсів у Києво-Могилянській бізнес-школі, консультант. Підприємницьку ініціативу він називає невидимим і надпотужним чинником розвитку. Обіцяє, що цей курс надасть не лише знання, але й сили та натхнення, щоб брати відповідальність на себе, бути підприємливим і змінювати реальність навколо себе.

Разом із запрошеними гостями лектор відкриє завісу бізнес-середовища. Розповість про те, як від ідеї перейти до плану і моделі, про оподаткування, юридичні аспекти, серцевину маркетингу, фінансову модель, оцінки інвестицій і прибутку, управлінські аспекти власної справи. У випадку успішного проходження курсу кожен учасник може отримати сертифікат.

Тривалість навчання: 5 тижнів

Вартість: безкоштовно

«Школа бізнесу для молоді», Маріуполь

«Маріупольська Асоціація Підприємців» як громадська організація об’єднала у собі більш як 150 бізнесменів. Вони проводять школу бізнесу для дорослих і молоді від 13 років, де допомагають у розвитку підприємницьких навичок. Курси відбуваються у форматі інтерактивних тренінгів та ділових ігор, з розбором реальних кейсів та менторством від досвідчених підприємців-викладачів. Тут не лише 60 годин тренінгів, а й індивідуальні консультації з менторами та допомога у розробці власного бізнес-плану, бренду та маркетингової стратегії.

Фото: «Маріупольська Асоціація Підприємців»

Учасники вивчають основи створення компанії, відпрацьовують навички на практиці та створюють свої перші проєкти. Слухачі курсу також розвивають власні лідерські навички та навчаться роботи в команді, проєктному підходу, генерації ідей та мистецтва доводити до кінця всі справи. В Асоціації вказують що здобуті знання знадобляться молоді не лише для створення власної справи, але і для ефективної реалізації себе у житті.

Тривалість навчання: два місяці

Вартість: 4000 грн

Економіка

Банк розвитку Німеччини виділив на підтримку України понад €1,4 млрд

Опубліковано

Державний банк розвитку Німеччини KfW підтримає Україну від імені уряду Німеччини та ЄС. Банк реалізує понад 40 проєктів на загальну суму понад 1,4 мільярда євро.

Про це повідомили на сайті банку.

«Опанування повсякденного життя залишається щоденним викликом для народу України. Тим більше важливо за допомогою екстреної допомоги максимально зберегти функції держави та зробити умови життя людей стерпними, попри загальну ситуацію. Водночас важливо використовувати підходи та можливості реконструкції та зміцнювати приватний сектор, у тому числі з огляду на подальше наближення України до ЄС. «KfW Bankengruppe залишається на боці України як одного з найбільших банків розвитку», – говорить член правління з питань міжнародного фінансування KfW Крістіане Лайбах.

Зокрема, 520 мільйонів євро буде виділено енергетичному сектору, оскільки лінії електропередачі, підстанції та електростанції постійно зазнають атак з боку Росії. Тому необхідні регулярні ремонтні роботи.

Понад 530 мільйонів євро спрямують на житлові програми та соціальні послуги для внутрішньо переміщених осіб і приймаючих громад.

Читайте також«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

KfW також зміцнює базову муніципальну інфраструктуру і виділяє близько 135 мільйонів євро на ремонт і модернізацію медичних центрів, шкіл і питних водопроводів.

Також наголошується, що малий і середній бізнес роблять вирішальний внесок у функціонування повсякденного життя, забезпечуючи робочі місця та виробництво важливих товарів і послуг. KfW підтримує державну економічну програму через свого давнього партнера – Фонд розвитку бізнесу (BDF), через який цим компаніям надаються позики під низькі відсотки. Це означає, що, наприклад, ферми, пекарні, продуктові магазини, а також невеликі логістичні компанії можуть підтримувати свою діяльність.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ KfW виділив понад 1,2 мільярда євро – здебільшого на підтримку державних функцій.

Нагадаємо, напередодні Єврокомісія виділила €75 млн на гуманітарну підтримку українців.

Фото: KfW.

Читати далі

Економіка

Вуличний котик Мурчик надихнув дівчину з Рівненщини на створення бізнесу (ВІДЕО)

Опубліковано

Прихистивши вуличного котика, Марина надихнулася на створення оригінального бізнесу.

Як це вдалося, розповідає ШоТам.

Створила бренд іграшок для тварин

Вона створила бренд іграшок для тварин Baidyk з етнічними українськими мотивами, який набирає дедалі більших обертів.

«Насправді ринок насичений дешевими китайськими виробами або ж дорогими імпортними. Українська іграшка існує на ринку, але вона незмінна за дизайном багато років», — Марина Гордійчук, засновниця бренду Baidyk.

Після університету Марина працювала в компанії, що займається зоохарчуванням. Потім пішла в маркетинг та ІТ, але мріяла про власну справу, пов’язану з тваринками.

На бізнес надихнув безпритульний кіт

Її життя змінив осінній вечір 2022: повертаючись із хлопцем додому, Марина почула муркотіння. На алеї під ліхтарями сидів вуличний котик, повз якого неможливо було пройти.

Так Мурчик знайшов собі дім, а своєю грайливістю надихнув Марину на власну справу. Аби потішити улюбленця, дівчина вирішила замовити для котика забавку в інтернеті.

«Це мене спонукало створити колоритні українські іграшки, які б подобалися і власникам, і улюбленцям. Так зародилася ідея створення Baidyk’а. А основною візитівкою став етностиль», — Марина Гордійчук, засновниця бренду Baidyk.

Читайте також: Починаємо все з нуля. Як маріупольська фабрика іграшок «Марі і Поль» відновлює роботу в Дніпрі

Дослідивши вподобання тварин, Марина разом з дизайнерами взялася за розробку.

«Спочатку це все виглядає як ескіз, де ми промальовуємо кожен елемент, етномотиви, кольори, додаємо тканинку, яку хочемо використати», — Марина Гордійчук, засновниця бренду Baidyk.

Далі створюють зразкову модель, на яку накладають принти та яку тестують разом з тваринами. Якщо модель цікава коту чи собаці й проходить краштест, то відшивають повноцінну партію.

«У тварини одразу з’являється грайливий настрій, коли вона бачить іграшку. Забавка стає для неї центром розваг та улюбленою іграшкою. Але бувають випадки, коли песик починає вилизувати іграшку, спить в обіймах лише з нею чи ховає в таємні місця», — Марина Гордійчук, засновниця бренду Baidyk.

Етностиль став візитівкою Baidyk

Незвичайний етностиль став візитівкою Baidyk на ринку, яка підкорила серця і власників, і тварин. Зовсім скоро бренду виповнюється рік, та за такий короткий час він уже встиг знайти свого покупця.

За цей час Мурчик подорослішав і розлінився, але все ж здійснює атаки на іграшки. Марина ж продовжує працювати над розширенням бренду. У подальших планах — додати розвивальні іграшки, автокрісла й одяг для тварин.

«Зараз відбувається трансформаційний період, коли кіт чи пес переходить з ролі тварини й охоронця до друга чи члена родини. Моя мрія — популяризувати українські зоотовари, популяризувати українські етномотиви в зоотоварах, дарувати радість і щастя улюбленцям та їхнім власникам», — Марина Гордійчук, засновниця бренду Baidyk.

Нагадаємо, у Вінниці військові проходять терапію за допомогою тварин.

Також ми розповідали, що у КиївЗоо з’явилися рідкісні сервали, врятовані з Донеччини.

Читати далі

Економіка

Укроборонпром починає співпрацю з провідним європейським виробником ракетних систем

Опубліковано

Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» уклало меморандум про співпрацю з відомою компанією MBDA Deutschland, що спеціалізується на розробці та виробництві ракетних систем.

Про це повідомила пресслужба Укроборонпрому.

Зазначається, що меморандум передбачає спільне дослідження можливостей співпраці у сферах протиповітряної оборони, зокрема для протидії безпілотним літальним апаратам (БПЛА).

У рамках угоди партнери планують спільно працювати над дослідженням, розробкою, виробництвом та інвестиціями.

«Співпраця з провідними світовими зброярськими компаніями не лише розширює можливості України на полі бою, а й сприяє розвитку оборонної промисловості та інтеграції її в структуру НАТО», — зауважив Герман Сметанін, генеральний директор АТ «Укроборонпром».

Читайте також: «Ми зациклені на своїй землі. Будемо відбудовувати і жити ліпше, ніж до цього». Історія відродження Високопільської громади на Херсонщині

«Ця угода є важливим кроком у відносинах між оборонними галузями наших країн. Я з нетерпінням чекаю на співпрацю», — додав Томас Готтшильд, керуючий директор MBDA Deutschland.

Зауважимо, що MBDA Deutschland спеціалізується на розробці та виробництві систем протиракетної та протиповітряної оборони, які відповідають поточним і майбутнім потребам військових сил.

Про Укроборонпром

Укроборонпром — об’єднання багатопрофільних підприємств різних галузей оборонної промисловості України. Складається з підприємств, що діють у сфері озброєння, військової і спецтехніки та боєприпасів, беруть участь у військово-технічному співробітництві з іншими державами.

Нагадаємо, Укроборонпром співпрацюватиме з німецькою компанією, яка виготовляє протитанкові гранатомети.

Окрім того, Укроборонпром починає співпрацю з оборонними компаніями Литви.

Фото: Укроборонпром.

Читати далі