Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Хочу бути бізнесменом! Вісім курсів, які навчають молодь підприємництва

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Покоління «Z» все частіше надає перевагу веденню бізнесу замість роботи «на когось». І в цьому країна має лише плюси — чим більше успішних підприємств, тим фінансово міцнішою стає держава. Більше доходів у компаній — більше податків у бюджет. Запустити свій бізнес насправді не важко, але зробити його успішним — це зовсім інше. Навіть якщо ви маєте всі необхідні природні задатки для того, щоб вигадати стартап, ви цілеспрямовані та впевнені в собі, наполегливі та рішучі — ринок, технології та сфера бізнесу неймовірно швидко розвиваються. Тому для успіху потрібне ще й навчання та вдосконалення навичок. Допомогти молоді розібратися у цій сфері можуть різноманітні курси, школи та магістерські програми. Вони не лише відкриють для вас поняття «асиметрична конкуренція», «споживча цінність» та «фінансовий облік», а й розвиватимуть лідерські якості, допоможуть сформувати бізнес-стратегію та дадуть можливість перейняти досвід в успішних колег.

Онлайн-курс BUSINESS

Стати ближче до реалізації своєї бізнес-ідеї вам може допомогти онлайн-курс BUSINESS від Київського молодіжного центру. Його засновники переконані, що для побудови успішного підприємства замало крутої ідеї та віри в себе. Потрібно щонайменше знатися на менеджменті, маркетингу, бізнес-процесах і продажах.

Серед спікерів — експерти й консультанти з підприємництва, тренери та власники компаній. Учасники дізнаються, з чого почати та як створити бізнес-план, юридичні аспекти та формування команди, маркетинг і оптимальний вибір реклами, лідерство та продаж товару, особливості дизайну. Частину записаних бізнес-лекцій молодіжний центр опублікував у своїх соцмережах.

Тривалість навчання: один місяць

Вартість: безкоштовно

Львівська бізнес-школа при УКУ

Це магістерська програма, яку пропонують для амбітних людей, готових створювати й запускати свої проєкти у технологічних та інноваційних сферах. Також учасниками можуть стати ті, хто прагнуть поглибити знання у сфері підприємництва й отримати розуміння бізнесу та інновацій. Умова закінчення програми — створення нової підприємницької ідеї «з нуля» або введення інноваційних підходів у діяльність компанії чи підприємства, які уже існують. Головним принципом програми в школі її засновники називають зосередженість на практичних аспектах, які дозволять учасникам дослідити ринок та вивести на нього власний проєкт.

Фото: Lviv Business School

Львівська бізнес-школа проводить навчання українською й англійською мовами та пропонує п’ять магістерських програм. Серед них одна стосується інновацій та підприємництва. Там ви, зокрема, дізнаєтеся про особливості дизайну та асиметричну конкуренцію, персональний розвиток і лідерство, маркетинг та створення споживчої цінності, основи фінансового обліку та звітності та бюджетування. Навчання — інтерактивне і містить «живі» кейси, майстер-класи та виступи запрошених гостей.

Тривалість навчання: 22 місяці

Вартість: 110 000 грн

Онлайн-курс Startup Ukraine

Курси з побудови бізнесу з нуля — саме те, що потрібно молоді. Отримати нові знання допоможуть в освітньому центрі для підприємців, який у 2012 році створила Анна Петрова. За час існування курси підприємництва пройшли приблизно 17 тисяч людей. Навчатися можна як 4 тижні, так і три місяці. За цей час учасники здобудуть нові практичні знання, завдяки яким відразу ж почнуть роботу над власними проєктами.

Читайте також: За партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності

Під час курсів Startup Ukraine відповість на питання, як почати бізнес у кризу, де шукати можливості й ідеї, як створити проєкт, який буде відрізнятися від інших, чи варто запозичувати досвід конкурентів тощо. Більш довготривалі курси включають домашні завдання й самостійну роботу, розробку й захист власних проєктів, консультації з фахівцями.

Тривалість навчання: від 4 тижнів

Вартість: від 4450 грн

Києво-Могилянська Бізнес-Школа

Це школа для лідерів, які прагнуть змін: у собі, своїх компаніях, світі. Заснували її ще в 1999 році при Києво-Могилянській академії — одному з найстаріших університетів Європи. Своєю місією школа називає розвиток управлінської еліти, фокус — на стратегіях та системному мисленні, цілісному розумінні бізнесу та персональному розвитку управлінців. Всі викладачі — практики, які на власному досвіді знають, як успішно працювати в підприємництві.

Фото: Kyiv-Mohyla Business School

Це довгострокові магістерські програми для тих, хто прагне розвинути  спроможності створювати та управляти масштабними соціальними системами. Навчання проходить у Києві, однак будуть і виїзні модулі по Україні та закордон. Тематика занять включає лекції про стратегічне мислення, бізнес-кластери, управління створенням цінності, операційну ефективність та організаційний дизайн.

Тривалість навчання: в середньому 17 місяців

Вартість: від 200 тисяч грн

Підприємництво. Власна справа в Україні — Prometheus

Ще один варіант безкоштовно отримати знання з побудови бізнесу — освітній курс на Prometheus. Лекції для вас вестиме Олексій Геращенко — економіст, викладач авторських фінансових курсів у Києво-Могилянській бізнес-школі, консультант. Підприємницьку ініціативу він називає невидимим і надпотужним чинником розвитку. Обіцяє, що цей курс надасть не лише знання, але й сили та натхнення, щоб брати відповідальність на себе, бути підприємливим і змінювати реальність навколо себе.

Разом із запрошеними гостями лектор відкриє завісу бізнес-середовища. Розповість про те, як від ідеї перейти до плану і моделі, про оподаткування, юридичні аспекти, серцевину маркетингу, фінансову модель, оцінки інвестицій і прибутку, управлінські аспекти власної справи. У випадку успішного проходження курсу кожен учасник може отримати сертифікат.

Тривалість навчання: 5 тижнів

Вартість: безкоштовно

«Школа бізнесу для молоді», Маріуполь

«Маріупольська Асоціація Підприємців» як громадська організація об’єднала у собі більш як 150 бізнесменів. Вони проводять школу бізнесу для дорослих і молоді від 13 років, де допомагають у розвитку підприємницьких навичок. Курси відбуваються у форматі інтерактивних тренінгів та ділових ігор, з розбором реальних кейсів та менторством від досвідчених підприємців-викладачів. Тут не лише 60 годин тренінгів, а й індивідуальні консультації з менторами та допомога у розробці власного бізнес-плану, бренду та маркетингової стратегії.

Фото: «Маріупольська Асоціація Підприємців»

Учасники вивчають основи створення компанії, відпрацьовують навички на практиці та створюють свої перші проєкти. Слухачі курсу також розвивають власні лідерські навички та навчаться роботи в команді, проєктному підходу, генерації ідей та мистецтва доводити до кінця всі справи. В Асоціації вказують що здобуті знання знадобляться молоді не лише для створення власної справи, але і для ефективної реалізації себе у житті.

Тривалість навчання: два місяці

Вартість: 4000 грн

Підтримай ШоТам

Економіка

Україна відвантажила танк «Оплот» замовнику зі США

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Державна компанія  «Укрспецекспорт» відвантажила американському замовнику танк БМ «Оплот».

Про це повідомили у пресслужбі «Укроборонпрому», 

За інформацією, БМ «Оплот» – це середній танк українського виробництва. Бойову машину виготовляють на Заводі імені В.О. Малишева.

Танк призначений для ураження вогнем усіх видів наземних (надводних) і низьколітаючих на малих швидкостях повітряних цілей в умовах вогневої протидії супротивника.

Виконання широкого кола бойових завдань можливе за різних кліматичних, метеорологічних і дорожніх умов у діапазоні температури навколишнього середовища від -40°С до +55 °С, за відносної вологості повітря до 98% при температурі +25° С, висоті до 3000 м над рівнем моря і запиленості повітря, що трапляється під час експлуатації.

Читайте такожШиє бронежилети не гірші за американські: як херсонець створив бренд військового спорядження

Генеральний директор ДК «Укрспецекспорт» Вадим Ноздря зазначив, що танк відбув до США в рамках виконання контракту на виготовлення та відвантаження цієї бойової машини між спецекспортером та американським замовником. 

Танк виготовлено в сучасній комплектації та повністю готовий до експлуатації.

Нагадаємо, в Україні презентували безпілотний роботизований модуль «Скорпіон».

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: ukroboronprom.com.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Економіка

Український лоукостер Bees Airline відкрив перший внутрішній рейс

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Відбувся презентаційний рейс української авіакомпанї Bees Airline з Києва до Одеси.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії.

Відомо, що це перший внутрішній рейс компанії.

Маршрут Київ-Одеса-Київ здійснюватиметься п’ять днів на тиждень, окрім середи та суботи.

З Києва до Одеси можна буде вилетіти о 9:00, назад до столиці – о 15:00. Вартість квитка стартує від 630 гривень.

З одеського аеропорту із компанією Bees Airline можна буде полетіти за 6-ма напрямами: Гянджа, Єреван, Прага, Тбілісі, Шарм-еш-Шейх, Київ (аеропорт ім. Сікорського).

Читайте також: Макіяж без рук і марафон на протезі. П’ять історій українців, які надихають боротися та перемагати

На сьогодні рейси до Гянджа, Єревана, Праги і Тбілісі з’єднають транзитом аеропорти Одеси і Києва. Тобто аеропорт Одеса стане головним транзитним хабом Bees Airline зі зручною короткочасної стикуванням.

На сьогодні флот авіакомпанії складається із чотирьох літаків типу Boeing737-800 з бортовими кодами UR-UBA, UR-UBB, UR-UBC і UR-UBD.

Нагадаємо, Україна та ЄС підписали Угоду про спільний авіапростір.

Головне фото: facebook.com/bees.aero.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Економіка

Як зводять шляхопровід між Кропивницьким та селищем Нове? (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Міст між Кропивницьким та селищем Нове у цементобетонні майже на половині.

Про це повідомили у Службі автомобільних доріг у Кропоивницькому у фейсбуці.

Зазначається, що дорожні роботи не припиняються ні на день. Зусилля зосереджені на в’язанні армокаркасу, ремонті та захисті колон.

Також триває підготовка до роботи з балками та встановлення деформаційних швів. Далі, в найближчі дні – влаштування опалубки консолі, монтаж бортового каменю та омонолічення тротуарних блоків.

Читайте такожВрятувати Карпатського буйвола. Як працює перша та найбільша буйволина ферма на Закарпатті

Відзначимо, що вперше за понад 40 років капітально ремонтують шляхопровід, що сполучає Кропивницький та селище Нове. Споруду доведуть до сучасних стандартів, аби та могла витримувати навантаження сьогодення, яке зросло в десятки разів від моменту проектування.

Проєкт капітального ремонту передбачає практично повну заміну несучих конструкцій. Зокрема, в ході робіт буде оновлено стійки, замінено балки прогонових будов, влаштування монолітної плити, шкафних стінок, деформаційних швів, двох шарів асфальтобетону.

Читайте також«Даємо другий шанс на життя». Подружжя з Києва створює інвалідні візки для тварин з усього світу

Також мостобудівники укріплять конуси, замінять перильне та бар’єрне огородження, нанесуть розмітку та змонтують освітлення. Проєктна вартість капремонту становить 81 788 161 грн.

Нагадаємо, дорожники на Одещині відремонтували трасу до кордону з Молдовою.

Усі фото: facebook.com/kr.ukravtodor.

Підтримай ШоТам

Читати далі