Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Хочу бути бізнесменом! Вісім курсів, які навчають молодь підприємництва

Опубліковано

Покоління «Z» все частіше надає перевагу веденню бізнесу замість роботи «на когось». І в цьому країна має лише плюси — чим більше успішних підприємств, тим фінансово міцнішою стає держава. Більше доходів у компаній — більше податків у бюджет. Запустити свій бізнес насправді не важко, але зробити його успішним — це зовсім інше. Навіть якщо ви маєте всі необхідні природні задатки для того, щоб вигадати стартап, ви цілеспрямовані та впевнені в собі, наполегливі та рішучі — ринок, технології та сфера бізнесу неймовірно швидко розвиваються. Тому для успіху потрібне ще й навчання та вдосконалення навичок. Допомогти молоді розібратися у цій сфері можуть різноманітні курси, школи та магістерські програми. Вони не лише відкриють для вас поняття «асиметрична конкуренція», «споживча цінність» та «фінансовий облік», а й розвиватимуть лідерські якості, допоможуть сформувати бізнес-стратегію та дадуть можливість перейняти досвід в успішних колег.

Онлайн-курс BUSINESS

Стати ближче до реалізації своєї бізнес-ідеї вам може допомогти онлайн-курс BUSINESS від Київського молодіжного центру. Його засновники переконані, що для побудови успішного підприємства замало крутої ідеї та віри в себе. Потрібно щонайменше знатися на менеджменті, маркетингу, бізнес-процесах і продажах.

Серед спікерів — експерти й консультанти з підприємництва, тренери та власники компаній. Учасники дізнаються, з чого почати та як створити бізнес-план, юридичні аспекти та формування команди, маркетинг і оптимальний вибір реклами, лідерство та продаж товару, особливості дизайну. Частину записаних бізнес-лекцій молодіжний центр опублікував у своїх соцмережах.

Тривалість навчання: один місяць

Вартість: безкоштовно

Львівська бізнес-школа при УКУ

Це магістерська програма, яку пропонують для амбітних людей, готових створювати й запускати свої проєкти у технологічних та інноваційних сферах. Також учасниками можуть стати ті, хто прагнуть поглибити знання у сфері підприємництва й отримати розуміння бізнесу та інновацій. Умова закінчення програми — створення нової підприємницької ідеї «з нуля» або введення інноваційних підходів у діяльність компанії чи підприємства, які уже існують. Головним принципом програми в школі її засновники називають зосередженість на практичних аспектах, які дозволять учасникам дослідити ринок та вивести на нього власний проєкт.

Фото: Lviv Business School

Львівська бізнес-школа проводить навчання українською й англійською мовами та пропонує п’ять магістерських програм. Серед них одна стосується інновацій та підприємництва. Там ви, зокрема, дізнаєтеся про особливості дизайну та асиметричну конкуренцію, персональний розвиток і лідерство, маркетинг та створення споживчої цінності, основи фінансового обліку та звітності та бюджетування. Навчання — інтерактивне і містить «живі» кейси, майстер-класи та виступи запрошених гостей.

Тривалість навчання: 22 місяці

Вартість: 110 000 грн

Онлайн-курс Startup Ukraine

Курси з побудови бізнесу з нуля — саме те, що потрібно молоді. Отримати нові знання допоможуть в освітньому центрі для підприємців, який у 2012 році створила Анна Петрова. За час існування курси підприємництва пройшли приблизно 17 тисяч людей. Навчатися можна як 4 тижні, так і три місяці. За цей час учасники здобудуть нові практичні знання, завдяки яким відразу ж почнуть роботу над власними проєктами.

Читайте також: За партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності

Під час курсів Startup Ukraine відповість на питання, як почати бізнес у кризу, де шукати можливості й ідеї, як створити проєкт, який буде відрізнятися від інших, чи варто запозичувати досвід конкурентів тощо. Більш довготривалі курси включають домашні завдання й самостійну роботу, розробку й захист власних проєктів, консультації з фахівцями.

Тривалість навчання: від 4 тижнів

Вартість: від 4450 грн

Києво-Могилянська Бізнес-Школа

Це школа для лідерів, які прагнуть змін: у собі, своїх компаніях, світі. Заснували її ще в 1999 році при Києво-Могилянській академії — одному з найстаріших університетів Європи. Своєю місією школа називає розвиток управлінської еліти, фокус — на стратегіях та системному мисленні, цілісному розумінні бізнесу та персональному розвитку управлінців. Всі викладачі — практики, які на власному досвіді знають, як успішно працювати в підприємництві.

Фото: Kyiv-Mohyla Business School

Це довгострокові магістерські програми для тих, хто прагне розвинути  спроможності створювати та управляти масштабними соціальними системами. Навчання проходить у Києві, однак будуть і виїзні модулі по Україні та закордон. Тематика занять включає лекції про стратегічне мислення, бізнес-кластери, управління створенням цінності, операційну ефективність та організаційний дизайн.

Тривалість навчання: в середньому 17 місяців

Вартість: від 200 тисяч грн

Підприємництво. Власна справа в Україні — Prometheus

Ще один варіант безплатно отримати знання з побудови бізнесу — освітній курс на Prometheus. Лекції для вас вестиме Олексій Геращенко — економіст, викладач авторських фінансових курсів у Києво-Могилянській бізнес-школі, консультант. Підприємницьку ініціативу він називає невидимим і надпотужним чинником розвитку. Обіцяє, що цей курс надасть не лише знання, але й сили та натхнення, щоб брати відповідальність на себе, бути підприємливим і змінювати реальність навколо себе.

Разом із запрошеними гостями лектор відкриє завісу бізнес-середовища. Розповість про те, як від ідеї перейти до плану і моделі, про оподаткування, юридичні аспекти, серцевину маркетингу, фінансову модель, оцінки інвестицій і прибутку, управлінські аспекти власної справи. У випадку успішного проходження курсу кожен учасник може отримати сертифікат.

Тривалість навчання: 5 тижнів

Вартість: безкоштовно

«Школа бізнесу для молоді», Маріуполь

«Маріупольська Асоціація Підприємців» як громадська організація об’єднала у собі більш як 150 бізнесменів. Вони проводять школу бізнесу для дорослих і молоді від 13 років, де допомагають у розвитку підприємницьких навичок. Курси відбуваються у форматі інтерактивних тренінгів та ділових ігор, з розбором реальних кейсів та менторством від досвідчених підприємців-викладачів. Тут не лише 60 годин тренінгів, а й індивідуальні консультації з менторами та допомога у розробці власного бізнес-плану, бренду та маркетингової стратегії.

Фото: «Маріупольська Асоціація Підприємців»

Учасники вивчають основи створення компанії, відпрацьовують навички на практиці та створюють свої перші проєкти. Слухачі курсу також розвивають власні лідерські навички та навчаться роботи в команді, проєктному підходу, генерації ідей та мистецтва доводити до кінця всі справи. В Асоціації вказують що здобуті знання знадобляться молоді не лише для створення власної справи, але і для ефективної реалізації себе у житті.

Тривалість навчання: два місяці

Вартість: 4000 грн

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі