Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/BeZc7esqubw?si=ht6renp1JkmrjTcsSSSSSS

Суспільство

Хлопець, який виріс в інтернаті, став наставником для 30 підлітків (ВІДЕО)

Опубліковано

Від Кирила відмовилися батьки, він виріс в інтернаті, але знайшов себе та став наставником для 30 підлітків.

Хто такі наставники та як Кирило, попри байдужість рідної родини, знайшов опору в собі та зміг реалізуватися, розповідає ШоТам.

Наставник — це людина, яка підтримує та допомагає дитині з інтернату адаптуватися в реальному житті.

«Це може бути просто вийти в кінотеатр чи показати дитині, як взагалі варити їсти. Чи, наприклад, спрямувати її в розвитку по освіті», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Хлопець вважає своєю місією зробити все, щоб якомога більше дітей з інтернатів знайшли родини.

«Як не крути, в сім’ї дитина більше соціалізовується. Вона буде людиною, яку любили, яку обіймали, яку пригортали. І це, мабуть, найважливіше, для чого ми живемо», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Мати відмовилися від Кирила одразу після його народження, тож хлопець з пелюшок зростав в інтернатах.

«Моє дитинство було більше про вижити, ніж жити, тому що не було до кого пригорнутися, не було кого обійняти. Ми називали деяких вихователей «мамочка», «папочка», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

У 12 років Кирило вирішив розшукати рідних, бо відчував потребу в теплі родини. Про батька нічого не було не відомо, але хлопець знав, що в нього є мама, брат і сестра.

Йому вдалося знайти сестру в соцмережі. Він спілкувався з нею декілька днів, а потім зв’язок обірвався.

«Те, що мені відомо — що мама навпаки не хотіла й заборонила спілкуватися сестрі зі мною свого часу», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Після цього хлопець більше не намагався зв’язатися з рідними, але життя подарувало йому друга.

Це був працівник інтернату Олександр, який підтримував Кирила.

«Я бігав до нього по вареннячко та продати килимок, який зв’язав самостійно, щоб отримати кишенькові гроші й самому піти в магазин щось купити. Тобто навіть похід в магазин — це для мене був цілий всесвіт», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Згодом Олександр брав хлопця додому, де той проводив час у родинному колі.

А ще навчався елементарних побутових речей, яких не знають діти з інтернатів.

«Як користуватися пральною машинкою, духовою піччю, як накривати стіл, як готувати, як ходити в магазин, як розпоряджатися коштами. Як, наприклад, обрізати дерева чи доглядати за городом», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

У 18 років у житті Кирила з’явилася ще одна важлива людина — волонтерка Ксенія. Вона допомогла йому визначитися з майбутньою професією та вивченням англійської мови. Хлопець вчиться на фахівця із соціального забезпечення в Харківському економічному університеті. Кирило розумів, наскільки важливо дітям без батьків мати підтримку.

Читайте також: Різні умови, спільні проблеми. Як подолати конфлікти між переселенцями «першої» і «другої» хвиль

Тому став наставником для 30 підлітків у межах проєкту Міжнародного благодійного фонду Help Us Help UA. Щонайменше раз на місяць спілкується з кожним, дає поради та допомагає ставити цілі на майбутнє.

«Реалізовую проєкт для їхньої підтримки: це забезпечення освітніми курсами, це психологічна допомога, це стипендія на саморозвиток і т.д.», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Потреба в наставниках для дітей з інтернатів надзвичайно висока, хоча багато для цього не потрібно.

«Це просто треба мати бажання, зокрема, допомогти в опануванні базових якихось навичок: варити їсти, ходити в магазин, розпоряджатися коштами. Це людина, до якої дитина може прийти зі своїми секретами, своїми болями й переживаннями», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

У цей святковий час Кирило хоче донести, що для дітей з інтернатів корисніше не цукерки, а дещо інше…

«Оплатити курс англійської чи оплатити курс із комунікацій, чи з фінансової грамотності. Чи організувати освітній якийсь захід і запросити туди дітей з інтернатів, дітей з прийомних сімей», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Восени Кирило очолив офіс дітей і молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики України. Тепер матиме ще більше можливостей розвивати наставництво в Україні та освітню підтримку для сиріт. Хлопець мріє про власну родину й хоче всиновити дитину з інтернату. І закликає ставати для сиріт наставниками, адже в подяку ви отримаєте вірного друга на все життя.

Нагадаємо, для 14-річного Сашка з кліпу Imagine Dragons збудували новий дім на Миколаївщині.

Суспільство

Українські науковці вперше дослідили Південний океан завдяки інноваційній техніці

Опубліковано

Українські науковці, які прямують з Антарктики до Чилі на криголамі «Ноосфера», у березні 2025 року запустили інноваційне обладнання для підводних вимірювань — агробуї. Наразі вчені отримали від них перші листи із результатами досліджень.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Що досліджували науковці

Українські вчені запустили шість агробуїв, які не мають двигунів та рухаються за течією. Прилади визначають температуру, солоність і тиск на різних глибинах. Після вимірювань вони через супутник передають ці дані разом із координатами GPS на електронну пошту.

Днями науковці отримали перші листи з інформацією від усіх пристроїв, які мандрують за різними течіями в Південному океані.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Разом із цим дослідники на «Ноосфері» провели додаткові океанографічні вимірювання у трьох точках за маршрутом запуску буїв. Завдяки цьому вони отримали більш точну та розгорнуту інформацію про океанські течії. Тепер вчені мають дані про розсіювання світла, кисень, pH, флюоресценцію для фітопланктону та каламутність води на глибині до тисячі метрів.

«Отримані дані дозволяють краще зрозуміти динаміку течій у цьому регіоні, характеристики шару, який містить води з льодовиків, та переніс тепла в Південному океані», — вказала океанографиня НАНЦ Наталя Шепель.

Ці дослідження проводять в межах проєкту OCEAN ICE програми ЄС «Горизонт Європа».

Нагадаємо, що українські полярники вперше провели синхронне дослідження атмосфери (ВІДЕО).

Фото: Юрій Шепета, НАНЦ

Читати далі

Суспільство

У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Опубліковано

Після атаки військового шпиталю у Харкові дроном «Шахед» у закладі відновили проведення операцій. Росіяни поцілили у шпиталь 29 березня 2025 року.

Про це повідомили у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону.

«Внаслідок нічного влучання “Шахеда” у шпиталі постраждали пацієнти і персонал, були пошкоджені кілька корпусів. Але нині в операційних, які зазнали руйнувань від вибухової хвилі, вже відновилися операції. Шпиталь не може зупинити надання допомоги і лікування пацієнтів ані на хвилину»‚ — написали на сторінці закладу.

У госпіталі не оголошують збір на відновлення закладу, наразі там сподіваються впоратися з цим власними силами.

Читайте також: СБУ та ГУР доправили гелікоптером хвору дівчинку до Києва, чим врятували їй життя

Начальник шпиталю Едуард Хорошун зазначив, що це не вперше росія обстріляла будівлю.

«У черговий раз російська федерація здійснила злочин — використала летальну зброю проти лікувального закладу. У черговий раз, бо госпіталь обстрілюється не вперше. Це акт тероризму», — вказав Хорошун.

Нагадаємо, що військовому врятували ногу від ампутації завдяки надскладній операції.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка шпиталю

Читати далі

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі