Технології
Херсонці створили і розвивають онлайн-платформу українських крафтовиків (ВІДЕО)
З окупацією Херсонщини платформа «Це Крафт» переїхала в Умань. Тут її засновники Вікторія та Павло не лише розвивають гастротуризм, а й невтомно нагадують всім, що «Херсонщина – це Україна».
Як саме вони це роблять, розповідає ШоТам.
Вони створили онлайн-платформу, де зібрали найкращих крафтовиків країни та через війну мусили переїхати з Херсонщини на Черкащину. І тепер розвивають гастротуризм у серці країни.
Вікторія та Павло заснували «Це Крафт» навесні 2020 року. Хотіли допомогти маленьким виробникам просувати продукцію у час карантину.
Зібрали херсонських крафтовиків, та швидко зрозуміли, що географію потрібно розширювати.
«Нам дуже цікаві підприємства, котрі роблять сувенірну продукцію або високо переробну продукцію в сільському господарстві: крафтові сири, м’ясо, конфітюри. З цього ми починали», — розповідає співзасновниця «Це Крафт» Вікторія Кулакова.
Коли Херсонщину окупували, засновники маркетплейсу зосередились на волонтерстві. За допомогою міжнародних організацій викупили зі складів товар та роздали місцевим.
Загалом роздали близько 4500 продуктових наборів. У квітні вдалося переїхати до Умані, де «Це Крафт» отримав нове життя.
«Це центр України. Для магазину, особливо для онлайн-магазину дуже важливо, щоб у різні кінці України товар швидко доїжджав. Тому Умань», — додає Вікторія Кулакова, співзасновниця «Це Крафт».
Команда «Це Крафт» ретельно добирає та тестує кожен товар, представлений на сайті.
«Мені дуже подобається працювати з тими, хто щось створює автентичне, пов’язане з історією України, з нашими територіями, легендами. Це просто чудово, коли хтось творить світ по новому», — каже Вікторія Кулакова, співзасновниця «Це Крафт».
Читайте також: «Це справа нашого життя». Херсонці відкрили в Києві Verde Salad Bar з легендарними «космічними» сирниками
На новому місці команда вже встигла відкрити перший офлайн-простір та запустити мистецький проєкт «Херсонщина – це Україна».
«Херсонщина – це Україна» – це креативний культурний мистецький проєкт, коли художники збираються, переосмислюють своє бачення і допомагають своїми творами українському півдню, де на сьогоднішній день, на жаль, ще йде війна», — розповідає співзасновник «Це Крафт» Павло Ярмій.
Тепер Вікторія та Павло активно знайомляться з місцевими виробниками та мріють про мережу бутиків крафтово-туристичних товарів по всій Україні.
«З переїздом почалося нове життя. І я цьому дуже рада», — Вікторія Кулакова, співзасновниця «Це Крафт».
Нагадаємо, переселенка за півтора місяця відкрила у Тернополі мовний центр «Мрія».
Також ШоТам повідомляв, як підприємець громади на Рівненщині врятував київського виробника паркету.
Коментарі