Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/WDY4owK6eAASSSSSS

Технології

Херсонці створили і розвивають онлайн-платформу українських крафтовиків (ВІДЕО)

Опубліковано

З окупацією Херсонщини платформа «Це Крафт» переїхала в Умань. Тут її засновники Вікторія та Павло не лише розвивають гастротуризм, а й невтомно нагадують всім, що «Херсонщина – це Україна».

Як саме вони це роблять, розповідає ШоТам.

Вони створили онлайн-платформу, де зібрали найкращих крафтовиків країни та через війну мусили переїхати з Херсонщини на Черкащину. І тепер розвивають гастротуризм у серці країни.

Вікторія та Павло заснували «Це Крафт» навесні 2020 року. Хотіли допомогти маленьким виробникам просувати продукцію у час карантину.

Зібрали херсонських крафтовиків, та швидко зрозуміли, що географію потрібно розширювати.

«Нам дуже цікаві підприємства, котрі роблять сувенірну продукцію або високо переробну продукцію в сільському господарстві: крафтові сири, м’ясо, конфітюри. З цього ми починали», — розповідає співзасновниця «Це Крафт» Вікторія Кулакова.

Коли Херсонщину окупували, засновники маркетплейсу зосередились на волонтерстві. За допомогою міжнародних організацій викупили зі складів товар та роздали місцевим.

Загалом роздали близько 4500 продуктових наборів. У квітні вдалося переїхати до Умані, де «Це Крафт» отримав нове життя.

«Це центр України. Для магазину, особливо для онлайн-магазину дуже важливо, щоб у різні кінці України товар швидко доїжджав. Тому Умань», — додає Вікторія Кулакова, співзасновниця «Це Крафт».

Команда «Це Крафт» ретельно добирає та тестує кожен товар, представлений на сайті.

«Мені дуже подобається працювати з тими, хто щось створює автентичне, пов’язане з історією України, з нашими територіями, легендами. Це просто чудово, коли хтось творить світ по новому», — каже Вікторія Кулакова, співзасновниця «Це Крафт».

Читайте також: «Це справа нашого життя». Херсонці відкрили в Києві Verde Salad Bar з легендарними «космічними» сирниками

На новому місці команда вже встигла відкрити перший офлайн-простір та запустити мистецький проєкт «Херсонщина – це Україна».

«Херсонщина – це Україна» – це креативний культурний мистецький проєкт, коли художники збираються, переосмислюють своє бачення і допомагають своїми творами українському півдню, де на сьогоднішній день, на жаль, ще йде війна», — розповідає співзасновник «Це Крафт» Павло Ярмій.

Тепер Вікторія та Павло активно знайомляться з місцевими виробниками та мріють про мережу бутиків крафтово-туристичних товарів по всій Україні.

«З переїздом почалося нове життя. І я цьому дуже рада», — Вікторія Кулакова, співзасновниця «Це Крафт».

Нагадаємо, переселенка за півтора місяця відкрила у Тернополі мовний центр «Мрія».

Також ШоТам повідомляв, як підприємець громади на Рівненщині врятував київського виробника паркету.

Коментарі

Технології

Стало відомо, скільки пар подали онлайн-заяву на реєстрацію шлюбу через «Дію»

Опубліковано

Через застосунок «Дія» з моменту запуску послуги шлюб онлайн, зареєстровано понад 1200 пар. Окрім цього, понад 416 000 освідчилися в коханні одне одному та 49 000+ отримали омріяне «Так».

Такі дані оприлюднили у «Дії».

Головною перевагою послуги є те, що військовослужбовці мають змогу одружитися просто на позиціях або зробити інноваційну пропозицію руки та серця.

Читайте також: У «Дії» зʼявилося три нових документи: які саме

«Соцмережі наповнені цифровим коханням та найщирішими сповідями про любов. Бо українці зробили трендом сервіс у Дії — шлюб онлайн. Дія запустила справжню цифрову революцію, яка долає відстань та кордони. Тож українці, не зупиняйтеся! Дякуємо за вашу любов, кожну сториз, пост та твіт. А ми полетіли цифровізувати далі», — повідомили у «Дії».

Скриншот: телеграм-канал Михайла Федорова

Нагадаємо, раніше ми писали, як подати заяву про шлюб у «Дії».

Фото: «Дія»

Коментарі

Читати далі

Технології

Українська машина для розмінування «Змій» успішно пройшла випробування

Опубліковано

Українська машина для розмінування «Змій» компанії Rover Tech може працювати в умовах низької та середньої рослинності та здатна знищувати протипіхотні та протитанкові міни, а також знімати розтяжки.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Характеристики

Вартість «Змія» в рази нижча за іноземні аналоги — від 14,5 до майже 20 тисяч доларів залежно від комплектації. А після початку серійного виробництва ціна може бути ще нижчою.

«Змій» важить понад тонну і має ширину робочого інструменту 1,35 метра. Завдяки легкості машина може розміновувати до 2,5 га в годину. Оператор може дистанційно керувати машиною на відстані до 2,9 км. Для розгортання чи згортання «Змія» потрібно не більше 15 хвилин, а саму машину можна перевозити на автопричепі.

Фото: Міністерство економіки України

Читайте також: Brave1 збільшує гранти для оборонних розробок: на які кошти можна розраховувати

Сертифікацію машини проводили фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. 

«Змій» це унікальне рішення в українських умовах. Фактично ми отримали новий підклас машини для розмінування, яка може очищати поля від осколкових та фугасних боєприпасів, від яких найбільше страждають сапери. А можливість оперативно міняти комплектуючі, які можуть бути пошкоджені від підривів протитанкових мін, дозволяє швидко повернути машину в поле», — сказав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Нагадаємо, ЗСУ будуть отримувати нові дрони-бомбери «Чорна вдова».

Фото: Міністерство економіки України

Коментарі

Читати далі

Технології

ЗСУ будуть отримувати нові дрони-бомбери «Чорна вдова»: характеристики

Опубліковано

Новий дрон «Чорна вдова» кодифікували та допустили до постачання у війська. Цей безпілотний авіаційний комплекс має декілька переваг.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Характеристики

«Чорна вдова» — це безпілотники тактичного рівня дії. Досвідчений пілот може застосовувати їх як вдень, так і вночі. У Міноборони зазначають, що багаторазовий квадрокоптер може працювати і у форматі ударного FPV.

Порівняно невисока ціна одного дрону дозволяє його використовувати і у такому варіанті. Виконаний у форматі для одноразового використання коптер «Чорної вдови» бере на борт посилений заряд вибухівки.

Читайте також: Тімоті Снайдер написав книгу про розмови з Володимиром Зеленським: презентація роботи

Також у Міноборони нагадали, що виробники і розробники зразків ОВТ із додатковими запитаннями щодо процесу кодифікації виробів можуть звертатися до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки на електронну пошту:  mdalc@mil.ua

Нагадаємо, в Україні розпочали підземне виробництво зброї.

Фото: Міноборони

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: