Суспільство
Харківський завод Електроважмаш уперше за 4 роки став прибутковим
Харківський державний завод “Електроважмаш” вперше за 4 роки працює в прибуток. Один з найбільших державних машинобудівних заводів планує закрити рік з прибутком понад два мільярди гривень, повідомляє прес-служба підприємства.
Тепер завод має замовлення на рік вперед. Цього року підприємство вийшло на ринки Польщі та країн Балтії, та виготовило велику партію електродвигунів для польських електровозів.
Читайте також: Харківський тракторний завод виготовив майже 800 тракторів і став прибутковим
“Електроважмаш” – це один з флагманів машинобудування країни. Єдиний завод, який виробляє комплексно обладнання для залізничного та міського електротранспорту.
На цьому заводі були дуже важкі часи. Але за 2 останні роки підприємство збільшило обсяги виробництва в 1,5 раза, а зарплату – на 70%, має повний пакет замовлень на 2019 рік.
Від 100 млн збитків до 2 млрд прибутку
В.о. директора держпідприємства “Електроважмаш” Дмитро Костюк зазначив, що наступного року підприємство розраховує отримати зростання прибутку на більш ніж 40% і збільшити зарплати на 15%.
“Три роки тому підприємство було в жалюгідному стані, маючи понад 100 мільйонів гривень збитків. За цей час нам вдалося зробити завод прибутковим і реструктуризувати фінансовий портфель, не взявши жодного кредиту. Вперше за останні 15 років підприємство виготовило і відвантажило турбогенератор для електростанції “Сіддірганч” в Бангладеші, також у нас є контракти на модернізацію рухомого складу країн Балтії та Польщі. Крім того, ми присутні на енергоринку Казахстану та Узбекистану. Тільки 1, 5 мільярда гривень завод заробив на українській гідроенергетиці. За підсумками 2018 роки ми впевнено дивимося в наступний рік”, — підкреслив Дмитро Васильович.
Читайте також: Харківський завод поставлятиме продукцію до Польщі
Харківщина зараз в лідерах за темпами приросту в машинобудуванні. Більше третини бюджетних надходжень до обласного бюджету дає важка промисловість.
Що варто знати про завод?
“Електроважмаш” – це єдине в Україні підприємство, що випускає потужні гідрогенератори, турбогенератори для теплових і атомних електростанцій, електродвигунів, великих електричних машин, а також для міського та залізничного електротранспорту.
Завод стратегічно важливий для України. З 2015 року він бере участь в програмі імпортозаміщення. Географія поставок – понад 40 країн світу. Зараз підприємство модернізують, переоснащують виробничі лінії.
Нині на заводі “Електроважмаш” працює понад 4000 робітників, середня зарплата робітника – близько 10,5 тисячі гривень. За словами керівника підприємства, зараз відкрито понад 400 вакансій: заводу потрібні як робочі, так і адміністративні фахівці.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі