Суспільство
Кав’ярня на Черкащині відмовилась від пластику
У Корсуні, що на Черкащині, кав’ярня замість пластикового посуду пропонує вафельно-шоколадні стаканчики, трубочки з соломи та паперу, термоси та знижки клієнтам з власними чашками.
На екологічні замінники громадський заклад пейшов два роки тому, повідомляє ecotown.com.ua.
Від збитків до прибутку
«Для бізнесу така ідея не є найкращою: на перших етапах це 100%-ві збитки, але для довкілля – дуже важлива, – каже ініціаторка нововведень, учасниця форуму “ГРАНТуємо зміни 5.0” Наталія Іваненко. – З часом, коли кількість свідомих людей збільшується, еко-вибір дає прибуток: часто беремо участь у фестивалях, на які їздить еко-свідома молодь».
Трубочки з жита
У кав’ярні пропонують трубочки з паперу для холодних напоїв та трубочки з жита для гарячих, продовжує вона. «Паперові трубочки купуємо у постачальника, який продає паперовий посуд, – вони значно дорожчі за пластикові, тому повністю перейти на них складно, – розповідає Наталія Іваненко. – Житні трубочки замовляємо у сусідньому селі, де житні стеблинки сушать, а потім привозять нам».
У чому подають каву?
Для кави пропонують використовувати вафельні стаканчики з шоколадом усередині. «Ми готуємо каву у молочнику, ви її переливаєте у цей стаканчик і протягом 15 хвилин повинні випити, тому що, якщо пити годину-дві, то почне протікати, – розповідає Наталія Іваненко. – Вафельний стаканчик з кавою обгорнутий папером, щоб брати не було гаряче тримати і для гігієни, і коштує на 12 гривень дорожче».
За словами Наталії Іваненко, клієнтам обов’язково розповідають про всі наявні варіанти.
«Якщо відвідувач не хоче брати вафельні стаканчики, то пропонуємо ще один аналог: продаємо термос, в який можна взяти гарячий напій, – розповідає вона. – Стимулюємо, щоб приходили до нас зі своєю чашкою і отримували знижку».
За словами засновниці ЕКОпростору Людмили Писаревської, кав’ярня у Корсуні долучилися до ініціативи під час проведення днів без поліетилену. «Заклад погодився пропонувати клієнтам альтернативу одноразовим стаканчикам, – зазначила вона. – Вони з радістю підхопили її й почали пропонувати екотовари».
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі