Суспільство
Каністерапія: як собаки лікують особливих дітей (ВІДЕО)
Каністерапія — це методика, під час якої тварини допомагають у психологічній реабілітації тим, хто цього потребує.
Що це за метод та як він допомагає розповідає ШоТам.
Спочатку Марта врятувала цих собак від війни, а тепер ті рятують дітей з важкими діагнозами.
«У нас є хлопчик Вася — раніше взагалі в нього ручки не працювали. То для Бренди, для песика, він уже з мішечка витягував дрібний корм і годував її», — Марта Левченко, засновниця міжнародного центру допомоги «Місто Добра».
Створила притулок для тварин із зони бойових дій
Марта створила притулок для тварин із зони бойових дій і тих, кого покинули господарі. Але навіть не очікувала, що він перетвориться на центр каністерапії, де собаки лікують дітей.
До 24 лютого в «Місті Добра» дбали про мам і дітей, що потрапили в складні життєві обставини. Зокрема, у центрі отримували допомогу діти з інвалідністю.
Потім тут почали давати прихисток усім, хто тікав від обстрілів. Не лишили в біді й чотирилапих.
«У нас близько румунський кордон. У нас з’явилися перші дві собаки, залишені біля кордону», — Марта Левченко, засновниця міжнародного центру допомоги «Місто Добра».
Марта просила людей забирати улюбленців із собою та рятувала тварин, які лишалися під обстрілами. Так з’явився притулок із собаками, котами, кроликами, навіть щурами.
Чотирилапі мають гардеробну та зубні щітки
Поступово чотирилапі знову почали довіряти людям. З ними гралися діти, які жили в центрі. Тоді Марта помітила, що це чудовий спосіб реабілітації для дітей з інвалідністю.
«Ми побачили, що наші собаки зцілюють. Так у нас з’явилася каністерапія», — Марта Левченко, засновниця міжнародного центру допомоги «Місто Добра».
У центрі працює професійний каністерапевт і чотири чотирилапі лікарі. Замість вольєрів тут двоповерхові кімнати. Тварини мають гардеробну та навіть зубні щітки.
«Заходьте, будь ласка, до нашої хати. Лада. А це в нас Вася. А це в нас Леська. Це ми чистимо зубки, це ми чистимо дупки. Це є наша розробка. Боня рижа, Боня така… Кожен має свою щітуленьку», — Марта Левченко, засновниця міжнародного центру допомоги «Місто Добра».
У «Місті Добра» живуть вихованці дитячих будинків
У «Місті Добра» живуть вихованці дитячих будинків, евакуйовані через війну, та діти з тяжкими діагнозами. Спілкування із собаками допомагає їм розкритися та знімає психоемоційне напруження.
«Особливо діти з інвалідністю, діти з аутизмом, діти з такими проблемами, ментальними травмами — вони відкриваються, вони працюють, спілкуються, вони доглядають. І каністерапія дійсно зцілює», — Марта Левченко, засновниця міжнародного центру допомоги «Місто Добра».
«Я люблю її розчісувати. І гуляти. Я її люблю за те, що вона особлива й пухнаста», — Ангеліна, мешканка міжнародного центру допомоги «Місто Добра».
«Я йому чищу зуби, я його мию. Я йому даю їсти», — Владислава, мешканка міжнародного центру допомоги «Місто Добра».
А якщо ви також хочете започаткувати центр каністерапії у своєму місті, Марта готова поділитися досвідом.
Нагадаємо, у Вінниці військові проходять терапію за допомогою тварин.
Також у Києві відкрився центр психологічної терапії з залученням собак.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ