Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

KALUSH проти Андруховича. Чи зможеш ти відрізнити панчі українських реперів від віршів сучасних поетів? (ТЕСТ)

Опубліковано

Після радіодиктанту національної єдності соцмережі вибухнули мемами та жартами про Юрія Андруховича. Користувачі запевняли, що письменник читав занадто швидко, і навіть порівнювали його з реперами. Та чи зможеш ти відрізнити тексти того ж Андруховича від цитат із треків сучасних українських виконавців? 

«За те що живу і за те що пишу За хороші фільми,нормальну траву За тебе включно,за наше життя За всю цю музику без кінця»

Правильно! Неправильно!

А це фрагмент вірша письменника та перекладача Андрія Любки. Сьогодні він пише здебільшого прозові книги, але віддані шанувальники точно пам’ятають романтичні та подекуди брутальні вірші Любки.

«Йоу, козаче, за нами ніхто не плаче. Сірий степ нам – ліжко, і стіл, і дім»

Правильно! Неправильно!

Це рядки з поезії письменниці та режисерки Ірини Цілик. Торік вона стала лауреаткою американського кінофестивалю «Санденс» за найкращу режисерську роботу у категорії світового документального кіно за стрічку «Земля блакитна, ніби апельсин».

«шукаємо весну там де цвіллю поросло. вона сміливо так чоло мені цілує перед сном, знову ледве добігаєм до останнього трамваю. відриває від землі, але я тебе тримаю»

Правильно! Неправильно!

Чудова нагода послухати треки репера Паліндрома (справжнє ім’я – Степан Бурбан). До речі, він є автором саундтреку до стрічки «Ваш Василь» про поета Василя Стуса.

«а в задумі було – живи і плодись, а в задумі було – радій і кохайся. но вася така сложна штука ця жизнь шо главне свого не прогледіти шансу»

Правильно! Неправильно!

Іздрик – один із творців станіславського феномену. У книжкових магазинах безліч його книг, а самого автора вважають справжньою легендою сучасної української літератури. Він самобутній, відвертий, прямий у висловлюваннях та чесних у своїх текстах. Чи варто читати? Безумовно.

«Рідна хата пахне пирогами з вишнями із печі. Снилось, як світив фарами ближніми уночі. І бачив, баба з дідом в хаті крутили калачі. От би зараз діда постукать би по плечі»

Правильно! Неправильно!

Йой, тут складно було помилитися, адже цей трек вже облетів всі радіостанції. Так, це гурт KALUSH, який вміє створювати абсолютно нову, але водночас близьку та рідну музику.

«Добре, добре, знищуй листи, стирай номери, пали мости, просто стирай, просто громи, ми вдосталь мали цієї зими»

Правильно! Неправильно!

Ці рядки належать одному з найвідоміших письменників сучасної України – Сергію Жадану. До речі, його сміливо можна назвати й музикантом. Що послухати? Гугліть гурти «Жадан і собаки» та «Лінія Маннергейма».

«Коли ти хотіла чіткі стосунки, спільні прогулянки і вечері, кожен збирав свої речі до сумки і зачиняв перед носом двері»

Правильно! Неправильно!

Автор цих рядків – письменник та журналіст Павло Коробчук. Якщо бажаєте ближче познайомитися з його поезіями – шукайте збірку «Хвоя». А для поціновувачів прози радимо книгу «Ключові клапани».

«Бога немає, мам! Як він мене забере? Страху немає, це означає, що не існує і смерті. Все було б добре, та нам всім під ноги з дерев Цієї осені падали зверху тільки порожні конверти»

Правильно! Неправильно!

Це фрагмент треку «Спалах». Автор – репер Freel (Андрій Шалімов), який раніше був учасником гурту «На Відміну Від».

«У приміщенні церкви відкрито вокзал: почекальні, лампади, ікони, кабіни. Перелюднені хори гудуть, мов казан, a в касирок вуста, як фальшиві рубіни»

Правильно! Неправильно!

Це цитата з поезії Юрія Андруховича «Зміна декорацій», що належить до циклу «Листи в Україну». Ці тексти письменник створив восени 1990-го року під час свого перебування у Москві.

«твоя відсутність така заплутана твої приходи такі наповнені ти недочута ти переслухана ти божевільна ти некерована»

Правильно! Неправильно!

Його голос ви точно чули бодай раз! І ні, він не репер, а журналіст, письменник та спортивний коментатор.

«Вони хотіли крил, жити з ними на землі Розправлених вітрил на своєму кораблі Підкорених вершин, прямих попадань у ціль Але життя – відбиток із літер на муці»

Правильно! Неправильно!

Схоже на якусь «класичну» поезію, але ні. Це рядки з треку «Коли ховають молодих» реперки Alyona Alyona.

KALUSH проти Андруховича. Чи зможеш ти відрізнити панчі українських реперів від віршів сучасних поетів?
Жадан аплодує, а Alyona Alyona хоче записати з тобою трек!

Крутий результат! З тобою можна піти на презентацію поетичної збірки Іздрика чи Жадана, а потім – відірватися на концерті «Калуша». Не забудь поділитися цим тестом із друзями. 😉
Йоу! А ти раптом не плануєш увірватися в реп чи літературу?

Нічого собі, практично без помилок! Схоже, ти слідкуєш за сучасною українською культурою та намагаєшся бути в тренді всіх новин. Так тримати! І не забудь поділитися цим тестом із друзями. 😉
Репер(-ка) на мінімалках

Подумаєш, не вийшло дати правильну відповідь на кілька питань. Та ми самі гуглили, аби нічого не наплутати! Давай поглянемо на твій результат інакше: ми разом дізналися багато нового про сучасний реп та українську поезію. 😉
Не парся, Андрухович не дізнається!

А знаєш, що ми зробимо? Прокоментуємо твій результат цитатою з пісні гурту KALUSH: «Не напрягайся по пустякам, воно того не варте, все буде круто!». Кілька помилок – це дрібниці. Але пам'ятай, що тест завжди можна пройти вдруге і похизуватися перед друзями значно кращим результатом. Тільки тс-с-с-с. 😉

Поділіться своїми результатами:

Коментарі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Як біотехнологиня та вчителька мотивують жінок змінювати професії (ВІДЕО)

Опубліковано

Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.

Історія героїнь випуску

Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.

«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.

Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)

Фото: ютуб-канал ШоТам

У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.

Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.

Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.

Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі