Суспільство
Із дна Південного Бугу у Вінниці вивезли 800 вантажівок намулу (ВІДЕО)
У Вінниці чистять дно Південного Бугу. Земснаряди вже намили 40 тисяч кубічних метрів намулу, а планують – 320 тисяч, розчистивши дно річки аж до Сабарівської ГЕС, повідомляє місцеве видання Veжа.
Як йдеться у сюжеті телеканалу “Віта”, цьогоріч на розчистку Південного Бугу з міського бюджету планують витратити 15 мільйонів гривень. Наразі земснаряди вже намили 40 тисяч кубічних метрів мулу (це 800 вантажних автомобілів) і за день один земснаряд завантажує до 40 машин.
Читайте також: Берегову лінію Київського водосховища досліджує БПЛА (ФОТО)
Відомо, що роботи розпочали на ділянці від мосту по об’їзній до 29-ї школи (тут Буг стане глибшим майже на 2 метри), а загалом річку прибиратимуть аж до Сабарівської ГЕС.
Як чистять річку?
Загалом із дна річки планують дістати 320 тисяч кубів намулу. Зі слів Вадима Білоконя, директора підрядної організації, це дуже великий об’єм, враховуючи те, що замовником є місто, а не держава. Він розповів, що компанія, яка виграла тендер на ведення робіт, “чистить інші міста, села, але не в такій великій кількості”.
“В нас сьогодні на воді працює три земснаряди, ще два – у стадії завершення комплектації. На наступному тижні, в середу, має з’явитися екскаватор “Амфібія”, – розповів Юрій Семенюк, заступник директора Департаменту комунального господарства.
Також відомо, що за тиждень підрядник планує випустити на воду додаткову техніку – баржі та два плаваючі екскаватори, які дістають з дна річки більш тверді пласти.
“За роки назбиралося болота. Його треба все забрати, бо дуже цвіте вода, немає глибини”, – розповів Петро Яцков, багермейстер (машиніст земснаряду).
Виконроб підрядної організації Леонід Костюк пояснив, що спершу земснаряд подає намул у карти намиву по спеціальних пульпопроводах (таких карт уздовж річки створили декілька). За тим ці відкладення за деякий час осідають, чиста вода відходить назад у річку, а намул вирушає на просушування (потім його вивозять на сміттєзвалище).
Водночас робітники скаржаться, що дістають з річки багато сміття: шини, пакети, пляшки – все, що люди залишають після відпочинку та навмисне викидають у воду.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі