

Суспільство
IT-сфера зайняла 2 місце в українському експорті послуг
Сфера інформаційних технологій стала другою в Україні найбільшою галуззю з експорту послуг. Це більш ніж 20% всіх експортованих послуг.
Згідно з даними дослідження Асоціації “IT Ukraine” та Офісу ефективного регулювання (BRDO), IT-сектору за перше півріччя поточного року вдалося обігнати трубопровідний транспорт. Про це повідомляє Економічна правда.
До держбюджету України за минулий рік IT-компанії заплатили 4,1 млрд гривень податків.
Багато співробітників ІТ-сфери оформлюються як ФОП (фізичні особи-підприємці) і самостійно сплачують єдиний податок. За даними фіскальної служби, обсяг надходжень цього податку у 2017 році склав 3,2 млрд гривень.
Читайте також: У Кропивницькому виготовлятимуть продукцію для ядерної галузі США
Цікаво, що 80-85% витрат компаній в ІТ-сфері припадає на зарплати фахівцям. Дохід в ІТ-компаніях перевищує середню зарплату в 7 разів, а дохід ФОП – в 7,8 рази.
Згідно з опитуванням компаній, доходи вітчизняного ІТ-бізнесу переважно мають іноземне походження – українські розробники співпрацюють з США, Великобританією, Німеччиною, Канадою, Ізраїлем, Швецією та Швейцарією.
“Щорічно ринок ріс в середньому на 19% і на кінець 2017 року налічував уже 127 тис фахівців. Тільки за останній рік кількість зайнятих в галузі зросла на 27 тис осіб”, – йдеться в дослідженні.
Відзначається, що в IT-галузь залучені не тільки програмісти або вузькоспеціалізовані технічні фахівці. Компанії також співпрацюють з дизайнерами, фахівцями з фінансів, управління персоналом тощо. Згідно з проведеним опитуванням, понад чверть осіб в командах ІТ-компаній – нетехнічні фахівці.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство

175 українських захисників звільнено з російського полону. Ще 22 воїнів повертаються додому завдяки заходам поза обмінами.
Про це повідомляє Президент України Володимир Зеленський.
«Це один із найбільших обмінів. Повертаються наші солдати, сержанти та офіцери. Воїни, які боролися за нашу свободу в лавах Збройних Сил, ВМС, Нацгвардії, Сил територіальної оборони та прикордонної служби. Захищали Україну на різних напрямках – у Маріуполі, на «Азовсталі», на Донеччині, Луганщині, Херсонщині, а також Харківщині, Миколаївщині, Запоріжжі, Сумщині та Курщині», — написав Володимир Зеленський у телеграм.
Президент подякував команді, яка займається пошуком українських полонених та обмінами, а також партнерам, особливо Об’єднаним Арабським Еміратам, за те, що сьогоднішній обмін став можливим.




Читайте також: 150 українських військових повернули з полону (ФОТО)
Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського.
Суспільство

В Україні вперше виконали мікрохірургічну операцію, яка дозволила зберегти ногу пораненому військовому та уникнути ампутації. Операція тривала 13 годин.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.
Як виконували операцію
Українському військовому робили операцію у клінічній лікарні «Феофанія». Реконструктивний хірург Михайло Сауляк разом із командою хірургів-травматологів провів складну трансплантацію шкірно-м’язового клаптя latissimus dorsi flap. У МОЗ зазначили, що це одна з найскладніших мікрохірургічних операцій, і її можуть виконати лише кілька фахівців в Україні.
Кожен етап втручання вимагає від лікарів високої точності. Додаткові ускладнення під час операції виникали через тяжкість отриманих травм. Найскладнішим етапом стало виконання мікросудинного анастомозу — з’єднання судин діаметром 1-3 міліметри, що забезпечують кровопостачання трансплантованого клаптя.
«Операція пройшла успішно. Протягом місяця військовий перебував під ретельним наглядом лікарів, щоб уникнути можливих ускладнень. Сьогодні його гомілка повністю загоїлась, кінцівку вдалося зберегти. Попереду наступний етап лікування для відновлення великогомілкової кістки»‚ — написали в МОЗ.
Читайте також: Військовий, якого визнали загиблим, зумів вижити попри тяжкі травми (ВІДЕО)

У відомстві розповіли, що військовий отримав тяжку мінно-вибухову травму, яка пошкодила значну частину м’яких тканин та кісток гомілки. Через масштабність ураження чоловікові неодноразово пропонували ампутації, та він відмовлявся. У «Феофанія» вирішили спробувати зберегти кінцівку та провели операцію.
Нагадаємо, що у «Дії» надсилатимуть медичні сповіщення: як це працюватиме.
Фото: сайт МОЗ
Суспільство

Представники Київської обласної державної адміністрації та графства Бакінгемшир, що у Великій Британії, підписали угоду про встановлення партнерських відносин.
Про це повідомив очільник т.в.о. голови Київської ОДА Микола Калашник.
Завдяки співпраці сторони співпрацюватимуть у таких сферах:
- освіта;
- охорона здоров’я;
- бізнес;
- інвестиції;
- відбудова.
Разом із цим у документі передбачили взаємодію сторін задля розвитку культури, туризму, чистої енергії та цифрових технологій.
Читайте також: «Укрзалізниця» проведе у Києві безплатну лекцію «Невідомий вокзал»


Микола Калашник зазначив, що завдяки співпраці Київська область отримає нові можливості для втілення важливих проєктів. Сторони створять робочу групу для координації спільних ініціатив, а також для взаємодії між підприємствами обох регіонів.
«Це партнерство — новий крок до відновлення та розвитку Київщини! Впевнений, що наша співпраця стане прикладом ефективного міжнародного партнерства та взаємної підтримки»‚ — написав очільник КОВА.
Нагадаємо, що Київська область співпрацюватиме з корейською компанією Hyundai XiteSolution.
Фото: фейсбук-сторінка Миколи Калашника