

Суспільство
IKEA відкриє в Україні перший магазин. Де і коли?
Компанія IKEA підтвердила наміри вийти на український ринок і відкриє в Києві перший магазин. Про це повідомляється в офіційному прес-релізі мережі, передає “Економічна правда”.
“Це буде один з перших магазинів міського формату IKEA в світі”, – йдеться в повідомленні.
Коли і де буде магазин?
Перший український магазин IKEA відкриється у Києві в новому торгово-розважальному комплексі ТРЦ Ocean Mall – неподалік від ТРЦ Ocean Plaza. Він має запрацювати наступного року.
“Компанія переходить до формату магазинів, які є меншими за розмірами та розташовані в центральній частині міста, щоб задовольнити вимоги сучасних споживачів, які хочуть здійснювати покупки ближче до дому, а також онлайн – з поширенням урбанізації та розвитком нових технологій”, – повідомили в компанії.
Як наголошується, Україна стане одним з перших ринків, на яких ІКЕА відкриє магазин в новому форматі, разом з Францією, Великобританією, Данією, США і Китаєм.
Чому це важливо?
Прихід шведського виробника – сигнал для інших світових брендів, який свідчить, що “з Україною потрібно мати справу”.
Розмови про відкриття першого магазину IKEA в Україні ведуться вже давно. Відомо, що у 2017 році представники компанії зустрічалися з мером Києва Віталієм Кличком і припускали, що зможуть вийти на український ринок вже за один-два роки.
Тоді в IKEA повідомили, що на українському ринку працюватиме компанія IKEA Південно-Східна Європа. Вона також функціонує у Хорватії, Румунії, Сербії та Словенії.
Що це за компанія?
IKEA була створена в Швеції в 1943 році. Власниками IKEA Group є INGKA Holding B.V. і підконтрольні йому структури. IKEA Group є найбільшим в світі рітейлером товарів для будинку з 355 магазинами в 29 країнах світу.
IKEA Group пропонує ретельно спроектовані, функціональні і доступні товари для дому за низькими цінами, що робить їх доступними для максимально можливої кількості людей. У 2017 фінансовому році магазини IKEA Group відвідали 936 млн осіб.
А хто ще є в Україні?
У серпні цього року в Україну офіційно зайшов інший відомий шведський бренд H&M.
Це найбільша в Європі роздрібна мережа з торгівлі одягом. H&M та його дочірні компанії діють у 62 країнах світу з більш ніж 4500 магазинів. Є другим за величиною глобальним рітейлером одягу після іспанської корпорації Inditex.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ