

Економіка
ІКЕА розширить присутність в Україні: що відомо
Шведська компанія ІКЕА планує подвоїти потужності інтернет-магазину в Україні та відкрити два додаткові пункти видачі замовлень у Києві. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
“Компанія більш ніж вдвічі збільшила свою здатність обробляти замовлення, зроблені через інтернет-магазин ІКЕА в Україні, і тепер може задовольняти попит як у Києві, так і в інших регіонах. Враховуючи високу зацікавленість у продуктах ІКЕА, компанія планує і в подальшому інвестувати у потужності для обробки замовлень”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: IKEA запускає онлайн-продажі в Україні: асортимент і ціни вже є на сайті
Адреси нових пунктів поки що не називаються. За інформацією видання, компанія планує відкрити перший магазин у міському форматі в Україні до кінця 2020 року. Як раніше підтвердили у компанії, вже підписаний договір оренди з торгово-розважальним центром Blockbuster Mall.

Чому це важливо?
Прихід шведського виробника – сигнал для інших світових брендів, який свідчить, що “з Україною потрібно мати справу”.
Розмови про відкриття першого магазину IKEA в Україні ведуться вже давно. Відомо, що у 2017 році представники компанії зустрічалися з мером Києва і припускали, що зможуть вийти на український ринок вже за один-два роки.
Тоді в IKEA повідомили, що на українському ринку працюватиме компанія IKEA Південно-Східна Європа. Вона також функціонує у Хорватії, Румунії, Сербії та Словенії.

Що це за компанія?
IKEA була створена в Швеції в 1943 році. Власниками IKEA Group є INGKA Holding B.V. і підконтрольні йому структури. IKEA Group є найбільшим в світі рітейлером товарів для будинку з 355 магазинами в 29 країнах світу.
IKEA Group пропонує ретельно спроектовані, функціональні і доступні товари для дому за низькими цінами, що робить їх доступними для максимально можливої кількості людей. У 2017 фінансовому році магазини IKEA Group відвідали 936 млн осіб.
Фото: ikea.com/ua


Економіка

У сезоні-2020 найбільш продуктивною культурою була соя, пише seeds.org.ua.
Зазначається, що сою продавали за ціною 17 тис. грн/т. Про це розповів директор ФГ «Вікторія» Олександр Голомах.
За словами аграрія, у господарстві вирощують приблизно 200 га пшениці, 100 га ячменю, 150 га ріпаку, далі розподіляємо десь 300 га кукурудзи, 200 га соняшника, решта — соя.
Читайте також: Кульбаба замість картоплі: як українці заробляють на звичній рослині
«Сої у господарстві небагато, але це найбільш продуктивна культура нині, особливо в сезоні-2020. Продавали по 17 тис. грн за тонну. Прибутковим був і соняшник: віддавали десь по 15 тис. грн за тонну», — розповів Олександр Голомах.
Він певен, усі фермери західної України добре заробили на цих культурах.
«Ми, наприклад, купили за соняшник, образно кажучи, півтора трактора», — поділився аграрій.
Він також додав, що соняшника у господарстві зібрали по 3,8 т/га, кукурудзу ще в грудні збирали з вологістю 26% по 14 т/га, у сухому заліку виходить 10 т/га.
«У 2020 році пшениця була не густа, десь по 6 т/га. Ячмінь неважний теж: дав лише по 5 т/га. Це дуже мало для нас, бо раніше збирали всі 7-8 т/га. Сою зібрали з урожайністю 2,8 т/га, але це дуже усереднений показник. У нас тут дуже горбиста місцевість і від того варіюється рівень врожайності», — підсумував Олександр Голомах.
Читайте також: Селекціонери вдосконалюють знаменитий сорт огірка “Ніжинський місцевий”
Нагадаємо, в Україні запускають проєкт із вирощування овочів на «вертикальних полях».
Як ми повідомляли раніше, на Запоріжжі вирощують рідкісні рожеві банани.
Головне фото: seeds.org.ua.
Економіка

Ізраїльська компанія Vertical Field заснувала проєкт з вирощування овочів та фруктів поблизу місць споживання продуктів — ресторанів та супермаркетів.
Про це пише Укрінформ.
Як зазначається у повідомленні, вертикальні міські ферми здатні підтримувати виробництво широкого асортименту фруктів та овочів — від листяної зелені та трав до полуниці і грибів тощо. Компанія зазначає, що такі «поля» використовують на 90% менше води, ніж традиційне господарство.
Видання зауважує, що персонал не потребуватиме спеціальної підготовки для роботи з вертикальною фермою, оскільки автоматизований процес вирощування контролює, зрошує та удобрює врожаї в міру їх зростання завдяки датчикам, які постійно подають дані про клімат, стан ґрунту та рівень освітлення.
Читайте також: Селекціонери вдосконалюють знаменитий сорт огірка “Ніжинський місцевий”
Кожна вертикальна ферма має власну комунікаційну технологію Wi-Fi, яка дозволяє операторам підключатися до системи через мобільний додаток.
Як зазначають у компанії, її продукція не вважається органічною, хоча і не містить пестицидів. Культури ростуть у середовищі без шкідників.
Минулого місяця, після успішного пілотного проєкту, найбільша в Ізраїлі мережа супермаркетів Rami Levy підписала угоду з компанією про зведення вертикальних ферм у десятках магазинів протягом наступних п’яти років. А на початку цього місяця Moderntrendo SRO — один з найбільших сільськогосподарських дистриб’юторів в Україні — підписався на пілотний проєкт, який розпочнеться з мережі супермаркетів Varus і, можливо, розшириться до інших мереж.
Незабаром Vertical Field планує встановити контейнерну ферму в ресторані Farmers & Chefs у місті Паукіпсі, штат Нью-Йорк. Заклад почав вирощувати власні врожаї свіжої зелені в середині квітня 2020 року.
Читайте також: Кульбаба замість картоплі: як українці заробляють на звичній рослині
Окрім продуктових точок та ресторанів, компанія планує в майбутньому встановлювати вертикальні ферми на основі контейнерів у готелях, університетах та лікарнях.
Нагадаємо, на Запоріжжі вирощують рідкісні рожеві банани.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині фермери вирощують елітних кіз і проводить майстер-класи по доїнню.
Головне фото: ukrinform.com.
Економіка

Укрзалізниця у 2020 році придбала за власні кошти 28 пасажирських вагонів та 1406 – оновила різними видами ремонту.
Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.
Зокрема капітально-відновлювальний ремонт пройшли 13 вагонів, капітальний ремонт першого ступеня – 439, а в депо залізничники відремонтували 954 одиниці. Під час капітально-відновлювального ремонту вагони повністю оновлюються, встановлюються:
- новий кузов,
- даховий кондиціонер,
- вікна,
- системи контролю електрообладнання пасажирського вагона,
- облаштовуються біотуалети.
Також Укрзалізниця у 2020 році капітально відновила 4 дизель-поїзди та понад 50 секцій електропоїздів, провела понад 4 тис. поточних ремонтів приміських поїздів.
Читайте також: Кілька важливих правил. Як підприємцю домовитися про співпрацю з рестораном
Про плани
У 2021 році держава вперше інвестує в розвиток пасажирських залізничних перевезень, зокрема у придбання пасажирських вагонів. Також Укрзалізниця проведе КВР 50 пасажирських вагонів.
Також у 2021 році планує забезпечити власні потужності з ремонту вагонів, локомотивів та обладнання значним обсягом замовлень.
Читайте також: Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка
Нагадаємо, Донецька залізниця відремонтувала 133,16 км колії.
Як ми повідомляли раніше, Укрзалізниця планує відновити курсування Інтерсіті Київ-Перемишль.
Головне фото: uz.gov.ua.