Суспільство
Грай та розвивайся: чому конструктор Лего корисний для дітей
Конструктор Лего – це найпопулярніша іграшка в усьому світі як серед дітей, так і серед дорослих. Його можна використовувати з перших місяців після народження, коли дитина починає вивчати форми, кольори та розміри. Лего допомагає створювати різноманітні іграшки, улюблених казкових героїв чи навіть цілі міста. Крім того, виробник створює lego friends завдяки яким малеча може побудувати власну лікарню, екокав’ярню, кондитерську чи рятувальну базу у джунглях. Конструктор має ряд переваг і займає лідируючу позицію серед іграшок для розвитку. То в чому ж його користь?
1. Навчає працювати в команді та розвивати соціальні навички
Діти можуть складати конструктор як самостійно, так і в команді. Обмін деталями, обговорення майбутнього “проєкту”, розподіл ролей – це все допомагає формувати у дитини соціальні навички. Діти можуть уявляти себе будівельниками, інженерами, архітекторами чи директорами. Спільна робота в команді сприяє концентрації уваги та соціальному контакту. Навіть якщо ваша дитина нетовариська, то завдяки конструктору вона навчиться знаходити спільну мову з однолітками, домовлятись і співпрацювати. Крім того, Лего – це чудова можливість зібрати разом всю сім’ю і провести час з дитиною. Ви можете допомогти малечі втілювати їх ідеї.
2. Розвиває дрібну моторику
Саме конструктори якнайкраще допомагають розвивати моторику рук. Діти приєднують різноманітні детальки одна до одної, переставляють їх, намагаються фіксувати та створювати цілі конструкції. Маленькі точні руки допомагають розвивати м’язи, спритність рук, а ще мовний апарат. Тобто малеча за допомогою конструктора може вивчати нові слова.
3. Розвиває наполегливість
Інколи така гра може засмутити дитину, коли щось не виходить чи хтось випадково зламав конструктор. Проте, багаторазова гра насправді допоможе розвинути у дітях наполегливість та навчить долати труднощі. Лего дає можливість випробовувати нові ідеї, не боятись невдач. Дитина знатиме, що якщо їхній “проєкт” не вийшов, помилки можна виправити, а частинки конструктора замінити на більш вдалі.
4. Лего дає простір для фантазії
Саме завдяки конструктору діти можуть стати творцями власних історій та проявити свій творчий потенціал. Складати Лего можна як за схемою, так і без неї, вигадуючи чудернацькі фігурки. Трохи креативності, і літак перетворюється у млин, а з величезного дракона може вийти багато маленьких чудернацьких героїв. Діти можуть робити що завгодно і з чого завгодно – чи то пляжний будиночок, чи то лікарня, чи то кінотеатр. Тут немає обмежень у фантазії.
До речі, конструктори Лего можна придбати в інтернет-магазині Рanama.ua. Тут є різноманітні товари для дітей – від іграшок та одягу до візочків та автокрісел.
5. Навчає основ математики та фізики
У процесі складання конструктора діти рахують деталі, розділяють на частини, додають чи віднімають кількість. Це дозволяє розуміти пропорції. Крім того, малеча навчається враховувати розмір, баланс та вагу детальок, щоб їх конструкція була міцною. Це дозволяє розвивати математичні навички та просторову обізнаність. Під час гри дитина легко може навчатись – розділила конструкцію на дві рівні частини і вже трохи освоїла віднімання.
6. Сприяє терпінню та посидючості
Як тяжко змусити сучасних дітей відірватися від гаджетів, а тим паче спокійно посидіти над одним заняттям. Але над складанням конструктора малеча може сидіти годинами. Це допомагає дітям зрозуміти, що для отримання хороших результатів потрібен певний час, а важка робота принесе круті результати. Конструктор розвиває у дитині уважність, терпіння та посидючість. І це дуже їй знадобиться у подальшому житті.
7. Розвиває логічне мислення
Перед тим як складати конструктор діти вже уявляють собі готовий об’єкт. Вони розуміють, що для того, щоб зібрати одне ціле, потрібно частинки з’єднати між собою. Доведеться також зацікавитися схемою, яка додається до конструктора, зрозуміти як нею користуватися. Лего допомагає дітям знаходити різні шляхи вирішення завдань. Адже якщо їх вежа падає, потрібно подумати над тим, як зробити її міцною.
8. Знижує рівень тривоги та стресу
Гра в Лего має заспокійливий та розслабляючий ефект і може бути корисною для дітей, які про щось переживають чи турбуються. Складання конструктора має величезні терапевтичні переваги. І для дорослих також! Творчий процес, складання різних деталей та створення власного проєкту діють як медитація і допоможуть розслабитись після важкого дня.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі