

Суспільство
Гірськолижні курорти України: 6 альтернатив Буковелю
Нарешті настав період, коли можна одягнути лижний костюм та вирушити підкорювати засніжені вершини. Але для цього не обов’язково їхати в Буковель. В Україні це не єдине місце для активного зимового відпочинку. Тож, переглядайте нашу підбірку “Гірськолижні курорти України”, збирайте рюкзак та гайда розсікати на лижах і сноубордах.
Гірськолижний спортивний комплекс “Протасів Яр”

Київський учасник підбірки “Гірськолижні курорти України”. Відчути себе неначе у Буковелі можна у Протасовому Яру. У першому гірськолижному комплексі Києва кияни та гості столиці зможуть розважитись на засніжених схилах.
Не переживайте, що сніг ще не випав, тому немає можливості покататись на лижах чи сноуборді. Комплекс обладнаний сніговими гарматами. На території є 4 траси різних рівнів складності для лижників та сноубордистів: навчальна траса — 150 метрів, траса для початківців лижників — 275 метрів, комбінована траса для вдосконалення навичок — 500 метрів, а також траса для спортсменів і досвідчених любителів, сертифікована Міжнародною федерацією гірськолижного спорту, довжиною 320 метрів.
Якщо ви хочете уникнути великої кількості людей на схилах, то комплекс працює і вночі. Всі траси освітлюються.
Де: Київ, вулиця Протасів Яр, 23-А
Ціни: один підйом — від 20 грн, денний абонемент (шість годин перебування у комплексі) — від 80 грн, нічні катання з безлімітним користуванням виходами на сніг та витягами — 300 грн.
Гірськолижний комплекс “Вишгора”

У передмісті Києва знаходиться популярний комплекс “Вишгора”. Всього 18 км від столиці — і ви опиняєтесь у справжній зимовій казці.
Тут для любителів активного зимового відпочинку є три траси: лижна траса протяжністю 220 м, траса для сноубордистів завдовжки 350 м (з різноманітними перешкодами і трамплінами), та схил для сноутюбінгу (катання на так званих надувних санчатах або «ватрушках»). Крім цього, тут є сноупарк, катання на снігоходах, квадроцикли та змагання з джибінгу. Якщо ви ще жодного разу не ставали на лижі, то професійні інструктори вам допоможуть у цьому.
Читайте також: Осінь – теж про відпустки! Топ-5 місць в Україні, де є термальні води
У “Вишгорі” є послуга “нічне катання”. Цей варіант підійде для тих, хто надає перевагу порожнім трасам. Адже тут точно буде менше людей, ніж на столичних схилах. У комплексі регулярно працюють снігові машини, тому покататись на лижах можна буде навіть при температурі 10 градусів вище нуля.
Де: Київська область, Вишгород, вулиця Ватутіна, 102
Ціни: від одного підйому — 30 грн, денний абонемент — від 150 грн, а вечірній — від 200 грн. Нічні катання обійдуться у 300 гривень.
Гірськолижний курорт “Водяники”

Черкащина також не відстає від Буковеля і має свій гірськолижний комплекс у селі Водяники. Це досить молодий курорт, заснований у 2009 році. Гірки тут невисокі, але оснащені сучасним обладнанням. Тут є кілька трас різного рівня складності: траса для новачків — 590 метрів, траса для досвідчених лижників — 450 метрів і складна траса для спортсменів — 800 метрів. Перепад висот становить від 45 до 65 метрів. Загальна протяжність трас становить понад 2000 метрів, вони освітлені та постійно вирівнюються.
Крім цього у “Водяниках” є траса для сноутюбінга довжиною 250 метрів і сноуборд-парк.
Також тут є банні будиночки, де можна чудово провести час після активного дня. Можна взяти напрокат і квадроцикли.
Де: Черкаська область, Звенигородський район, село Водяники
Ціни: один підйом — від 45 гривень, денний абонемент — від 460 гривень
Гірськолижний комплекс “Сорочин Яр”

Щоб перенестись у справжні “Вечори на хуторі біля Диканьки”, варто відвідати гірськолижний комплекс “Сорочин Яр”. Знаходиться лише в 14 кілометрах від Полтави, недалеко від Диканьки.
Комплекс обладнаний новими підіймачами, а асортимент прокату — величезний. У “Сорочиному Яру” є дві траси довжиною по 300 метри кожна, навчальна траса та тюбінг-траса. Також тут працює дитячий підіймач, ескалатор у тюбінг-парку та сноуборд-парк.
Якщо лижі і сноуборд — це не про вас, то тут можна покататись на ковзанах та спуститись з гірки на санчатах. А після — зігрітись гарячим глінтвейном та смачно перекусити.
Де: Полтавська область, Диканський район, село Кам’янка, вулиця Ярова, 1-А
Ціни: один підйом — від 30 грн, денний абонемент (20 підйомів) — від 350 грн
Гірськолижний курорт “Березівка”

В одеській області можна чудово відпочити не тільки влітку, а й взимку. Всього у 5-ти кілометрах від міста Березівка є чудовий спортивно-оздоровчий комплекс, де можна гарно відпочити та провести активні зимові розваги.
На території комплексу є дві лижні траси, довжиною 650 і 700 метрів. Також тут є безпечний схил для новачків, який має довжину всього 150 метрів. Схил з різними рівнями для сноутюбінгу, довжиною 150 метрів.
Читайте також: Подарунок на Новий рік: шість варіантів до 500 гривень
На схили можна піднятись за допомогою двох буксирних канатних доріг, а також бебі-ліфтом. Відпочивальники можуть скористатись послугами професійних інструкторів та пунктом прокату гірськолижного спорядження.
Де: Одеська область, Березівка, урочище Березівське
Ціни: 1 година — від 150 гривень, денний абонемент — від 450 грн.
Гірськолижний курорт “Альпійська долина”

Харківський учасник підбірки – “Гірськолижні курорти України”. Харків’янам не потрібно їхати сотні кілометрів, щоб покататись на лижах. У Харківській області є гірськолижний центр “Альпійська долина”, де можна насолодитись активним зимовим відпочинком. Тут вас чекає два гірськолижних підіймача і траса протяжністю до 500 метрів. Якщо вам потрібні сноуборди чи лижі, то на території розміщений прокат гірськолижного спорядження.
Також на території комплексу є спеціальне місце для катання на санках та сноутюбах. А якщо ви хочете покататись у нічний час, то “Альпійська долина” надає таку можливість, освітлюючі лижні траси.
Де: Харківська область, Зміївський район, поблизу села Борова (заїзд через село Васищеве)
Ціни: один підйом — від 15 грн, денний абонемент (три години) — від 180 грн
Суспільство

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».
Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».
Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.
Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії
Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:
- Eneris Recupyl в Польщі;
- Accurec в Німеччині;
- EraSteel у Франції тощо.
Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.


Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.
Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»
Суспільство

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.
Про це повідомили в «Культурних силах».
Що обговорили на заході
Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.
На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:
«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” — це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».
Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.
«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.
Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:
«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих — герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим».
Презентація кліпу «Місто наречених»
На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).
«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.
Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:
«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс».
Довідка
«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:
- «Культурний десант»;
- «Книга на фронт»;
- «Фронтова студія»;
- «Оркестр 59» тощо.
«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.
Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.
Фото: «Культурні сили»
Суспільство

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.
Про це повідомили у команді простору.
Що буде в MLYN design hub
Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.
Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.
«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.
Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція
Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.
«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.
MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.



Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.
Фото: MLYN design hub