Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Гірськолижні курорти України Гірськолижні курорти України

Суспільство

Гірськолижні курорти України: 6 альтернатив Буковелю

Опубліковано

Нарешті настав період, коли можна одягнути лижний костюм та вирушити підкорювати засніжені вершини. Але для цього не обов’язково їхати в Буковель. В Україні це не єдине місце для активного зимового відпочинку. Тож, переглядайте нашу підбірку “Гірськолижні курорти України”, збирайте рюкзак та гайда розсікати на лижах і сноубордах.

Гірськолижний спортивний комплекс “Протасів Яр”

Гірськолижні курорти України Гірськолижний спортивний комплекс "Протасів Яр"

Київський учасник підбірки “Гірськолижні курорти України”. Відчути себе неначе у Буковелі можна у Протасовому Яру. У першому гірськолижному комплексі Києва кияни та гості столиці зможуть розважитись на засніжених схилах. 

Не переживайте, що сніг ще не випав, тому немає можливості покататись на лижах чи сноуборді. Комплекс обладнаний сніговими гарматами. На території є 4 траси різних рівнів складності для лижників та сноубордистів: навчальна траса — 150 метрів, траса для початківців лижників — 275 метрів, комбінована траса для вдосконалення навичок — 500 метрів, а також траса для спортсменів і досвідчених любителів, сертифікована Міжнародною федерацією гірськолижного спорту, довжиною 320 метрів.

Якщо ви хочете уникнути великої кількості людей на схилах, то комплекс працює і вночі. Всі траси освітлюються.

Де: Київ, вулиця Протасів Яр, 23-А

Ціни: один підйом — від 20 грн, денний абонемент (шість годин перебування у комплексі) — від 80 грн, нічні катання з безлімітним користуванням виходами на сніг та витягами — 300 грн.

Гірськолижний комплекс “Вишгора”

Гірськолижний комплекс “Вишгора”

У передмісті Києва знаходиться популярний комплекс “Вишгора”. Всього 18 км від столиці — і ви опиняєтесь у справжній зимовій казці. 

Тут для любителів активного зимового відпочинку є три траси: лижна траса протяжністю 220 м, траса для сноубордистів завдовжки 350 м (з різноманітними перешкодами і трамплінами), та схил для сноутюбінгу (катання на так званих надувних санчатах або «ватрушках»). Крім цього, тут є сноупарк, катання на снігоходах, квадроцикли та змагання з джибінгу. Якщо ви ще жодного разу не ставали на лижі, то професійні інструктори вам допоможуть у цьому.

Читайте також: Осінь – теж про відпустки! Топ-5 місць в Україні, де є термальні води

У “Вишгорі” є послуга “нічне катання”. Цей варіант підійде для тих, хто надає перевагу порожнім трасам. Адже тут точно буде менше людей, ніж на столичних схилах. У комплексі регулярно працюють снігові машини, тому покататись на лижах можна буде навіть при температурі 10 градусів вище нуля.

Де: Київська область, Вишгород, вулиця Ватутіна, 102

Ціни: від одного підйому — 30 грн, денний абонемент — від 150 грн, а вечірній — від 200 грн. Нічні катання обійдуться у 300 гривень.

Гірськолижний курорт “Водяники”

Гірськолижний курорт “Водяники”

Черкащина також не відстає від Буковеля і має свій гірськолижний комплекс у селі Водяники. Це досить молодий курорт, заснований у 2009 році. Гірки тут невисокі, але оснащені сучасним обладнанням. Тут є кілька трас різного рівня складності: траса для новачків — 590 метрів, траса для досвідчених лижників — 450 метрів і складна траса для спортсменів — 800 метрів. Перепад висот становить від 45 до 65 метрів. Загальна протяжність трас становить понад 2000 метрів, вони освітлені та постійно вирівнюються.

Крім цього у “Водяниках” є траса для сноутюбінга довжиною 250 метрів і сноуборд-парк.

Також тут є банні будиночки, де можна чудово провести час після активного дня. Можна взяти напрокат і квадроцикли.

Де: Черкаська область, Звенигородський район, село Водяники

Ціни: один підйом — від 45 гривень, денний абонемент — від 460 гривень

Гірськолижний комплекс “Сорочин Яр”

Гірськолижний комплекс “Сорочин Яр”

Щоб перенестись у справжні “Вечори на хуторі біля Диканьки”, варто відвідати гірськолижний комплекс “Сорочин Яр”. Знаходиться лише в 14 кілометрах від Полтави, недалеко від Диканьки.

Комплекс обладнаний новими підіймачами, а асортимент прокату — величезний. У “Сорочиному Яру” є дві траси довжиною по 300 метри кожна, навчальна траса та тюбінг-траса. Також тут працює дитячий підіймач, ескалатор у тюбінг-парку та сноуборд-парк. 

Якщо лижі і сноуборд — це не про вас, то тут можна покататись на ковзанах та спуститись з гірки на санчатах. А після — зігрітись гарячим глінтвейном та смачно перекусити.

Де: Полтавська область, Диканський район, село Кам’янка, вулиця Ярова, 1-А

Ціни: один підйом — від 30 грн, денний абонемент (20 підйомів) — від 350 грн

Гірськолижний курорт “Березівка”

Гірськолижний курорт “Березівка”

В одеській області можна чудово відпочити не тільки влітку, а й взимку. Всього у 5-ти кілометрах від міста Березівка є чудовий спортивно-оздоровчий комплекс, де можна гарно відпочити та провести активні зимові розваги.

На території комплексу є дві лижні траси, довжиною 650 і 700 метрів. Також тут є безпечний схил для новачків, який має довжину всього 150 метрів. Схил з різними рівнями для сноутюбінгу, довжиною 150 метрів.

Читайте також: Подарунок на Новий рік: шість варіантів до 500 гривень

На схили можна піднятись за допомогою двох буксирних канатних доріг, а також бебі-ліфтом. Відпочивальники можуть скористатись послугами професійних інструкторів та пунктом прокату гірськолижного спорядження.

Де: Одеська область, Березівка, урочище Березівське

Ціни: 1 година — від 150 гривень, денний абонемент — від 450 грн. 

Гірськолижний курорт “Альпійська долина”

Гірськолижний курорт “Альпійська долина”

Харківський учасник підбірки – “Гірськолижні курорти України”. Харків’янам не потрібно їхати сотні кілометрів, щоб покататись на лижах. У Харківській області є гірськолижний центр “Альпійська долина”, де можна насолодитись активним зимовим відпочинком. Тут вас чекає два гірськолижних підіймача і траса протяжністю до 500 метрів. Якщо вам потрібні сноуборди чи лижі, то на території розміщений прокат гірськолижного спорядження.

Також на території комплексу є спеціальне місце для катання на санках та сноутюбах. А якщо ви хочете покататись у нічний час, то “Альпійська долина” надає таку можливість, освітлюючі лижні траси.

Де: Харківська область, Зміївський район, поблизу села Борова (заїзд через село Васищеве)

Ціни: один підйом — від 15 грн, денний абонемент (три години) — від 180 грн

Коментарі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Читати також: Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Що кажуть глядачі?

Фільм вирізняється атмосферою, яка тримає у напрузі до останньої хвилини, та вражає глибоким розкриттям теми тоталітарного гніту.

Стрічка стала важливим внеском у популяризацію українського кіно і розкриття тем, які довгий час залишалися табу.

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі