

Суспільство
У Херсоні випускатимуть нові річкові трамвайчики
Херсонський суднобудівний завод “Паллада”, який спеціалізується на випуску доків і понтонних конструкцій, почне випуск малих пасажирських суден для річкового плавання. Про це повідомляє портал hs.oblast.online.
Якими будуть трамвайчики?
Новенький трамвайчик зможе розмістити 45 пасажирів. Зараз фахівці-конструктори допрацьовують конструкцію запланованого до випуску судна. Орієнтовна вартість такого транспорту складе близько 3,5 мільйона гривень.
“Для виготовлення річкових трамваїв на заводі є все необхідне – від інженерів і робітників потрібних професій – до верстатного парку. На виготовлення такого судна досить трьох місяців, було би тільки замовлення. До того ж, роботи можна вести паралельно з роботами над черговим доком”, – розповідає директор заводу Валерій Маломан.
Читайте також: Ввели в експлуатацію перший універсальний буксир
Чому це важливо?
Як йдеться в повідомленні, на сьогодні весь річковий парк України вже вимагає термінового поновлення, а саме заміна рухомого складу повинна була пройти ще десяток років тому.
“Сенсу від експлуатованих в даний момент річкових трамваїв мало”, – кажуть на заводі. Це пояснюють тим, що вартість обслуговування стареньких трамвайчиків економічно недоцільна, адже існуючі теплоходи можуть розмістити вдвічі більше людей.
Чим унікальний завод?
У Херсонського державного заводу “Паллада” справді цікава історія. Будучи заснованим у 1936 році як “Докбуд”, він був декілька разів перейменований у “Херсонську суднобудівну верф” у 1944 році, потім у “Херсонський суднобудівний завод “Паллада ” у 1970 році.
У 1977 році він став частиною “Херсонського суднобудівельного об’єднання” і лише у в 1998 році Херсонський державний завод “Паллада” набуває своєї нинішньої назви, а також повної юридичної та фінансової самодостатності.
Читайте також: Як ремонтують єдиний в країні криголам “Капітан Білоусов”
Але не залежно від назви або залежності, Херсонський державний завод “Паллада” – це унікальний завод, який створює сучасні залізобетонні композитні плавучі доки, багато з яких не мають аналогів у всьому світі.
Вони ефективно працюють в країнах з різними кліматичними умовами: на Каспійському морі в Азербайджані, в Японії, Південній Кореї, В’єтнамі, Нігерії, Алжирі, Єгипті, Туреччині, Хорватії, Болгарії, Мальті, Південній Африці та інших країнах.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: