

Технології
Google пропонує українцям безкоштовно опанувати роботу з хмарними технологіями
Google пропонує українцям пройти безкоштовний курс із роботи з хмарними технологіями.
Про це повідомили в блозі компанії.
Загалом до кінця 2023 року Google планує навчити роботі з хмарними технологіями до 10 тисяч українців. У компанії переконані, що це сприятиме цифровій трансформації України та розширить можливості працевлаштування для ІТ-фахівців та спеціалістів суміжних спеціальностей.
Інформаційними партнерами програми стали Міністерство цифрової трансформації України та проєкт Дія.Цифрова освіта.
Що передбачає програма
- безкоштовний 60-денний доступ до платформи Google Cloud;
- бейджі навичок (відзнаки), що підтвердять вашу кваліфікацію й доповнять ваше резюме;
- нагороди за отримані бейджі навичок;
- безкоштовні ваучери на сертифікаційний іспит Google Cloud.
Для кого курс
- ІТ-фахівці та розробники, які хочуть розвиватися у сфері хмарних технологій та краще розуміти ML (Machile Learning – машинне навчання);
- студенти ІТ-сфери, які хочуть працювати з Google Cloud у майбутньому;
- нетехнічні фахівці, які працюють із даними (економісти, фінансисти, бізнес-аналітики, продуктові менеджери, проєктні менеджери, маркетологи тощо) та прагнуть розвивати свою карʼєру.
Як зареєструватися
Аби зареєструватися, перейдіть за цим посиланням. Якщо ви зареєструєтеся до початку програми, то отримаєте електронний лист у день запуску потоку (01.02.2023). Після початку програми, упродовж 24 годин (у робочі дні) після реєстрації ви отримаєте електронний лист із посиланням для активації облікового запису.
Чому варто взяти участь
У Google запевняють, що 86% компаній–лідерів у сфері ІТ вважають, що навички хмарного комп’ютингу значно полегшують виконання ключових проєктів.
Відзнаки Google Cloud Skill Badge допоможуть вам підтвердити кваліфікацію та побудувати кар’єру в бажаній сфері. Бейджі навичок є сигналом для роботодавця, що ви маєте реальний досвід роботи з корисними функціями платформи Google Cloud. Свої відзнаки ви можете додати до резюме, профайлу на LinkedIn або поділитись ними в соціальних мережах.
Під час навчання ви маєте можливість отримати безкоштовний ваучер на проходження сертифікаційного іспиту Google Cloud. За результатами дослідження, майже 90% людей, що склали сертифікаційний іспит Google Cloud, почувають себе більш впевненими у роботі з хмарними технологіями. Як отримати ваучер, дізнайтеся за посиланням.
Нагадаємо, компанія Google надасть $2 млн на цифрову освіту для українців та 50 тисяч ліцензій Workspace для органів влади.
Крім того, Фонд підтримки Google надав гранти третій групі українських стартапів. Кошти отримали 25 компаній.
Фото: з відкритих джерел.
Технології

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.
Про це пише видання Financial Times.
Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.
Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.
Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.
Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).
Фото обкладинки: AFP/Getty Images
Технології

Українські дрони вперше представлять в Парижі на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій. Цього року у виставці беруть участь відомі компанії Airbus, Boeing, Rolls-Royce та інші.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Резидент Дія.City Ailand Systems представить від України рішення гуманітарного розмінування. На паризькій виставці покажуть безпілотник для виявлення вибухонебезпечних предметів ST1 та сільськогосподарський дрон BEE, який використовуватимуть у землеробстві та моніторингу стану полів.
Читайте також: Окупант здався у полон після точних скидів українських операторів дронів (ВІДЕО)
«Участь Ailand Systems у Paris Air Show — доказ того, що Україна стала ефективною екосистемою для розвитку defense tech та dual use-технологій. Сприятливі податки в Дія.City та підтримка держави сприяють масштабуванню компаній, залученню інвестицій і налагодженню партнерств», — зазначив Михайло Федоров.
Міністр підкреслив, що українські інновації, які народжуються під час війни, можуть бути корисні для багатьох країн світу. Це стосується від технологій аеророзвідки до дронів-розміновувачів. На думку Федорова, ці продукти роблять революцію в безпеці, оборонці й цивільному захисті.

Нагадуємо, що піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

Мінцифри спільно з Kyivstar починає розробку української LLM — великої мовної моделі штучного інтелекту. Меморандум про співпрацю вже підписали, бета-версію проєкту планують представити до кінця року.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Мінцифри обрало Kyivstar стратегічним партнером та інвестором проєкту. Як зазначили у відомстві, національна мовна модель — це фундамент для нових AI-продуктів усередині країни, стартапів, інвестицій і зростання економіки України.
Мовну модель навчатимуть на унікальному масиві українських даних, завдяки чому ШІ глибше розумітиме нашу мову, історію та контекст, аніж іноземні моделі.
«Українська LLM — необхідна умова для збереження даних і важливий крок до цифрової незалежності», — зазначив Михайло Федоров.
Читайте також: 10 стартапів представлять Україну на міжнародній виставці Nexus Luxembourg 2025
Міністр також назвав переваги української LLM, серед яких:
- якість — модель навчатиметься на українських даних і розумітиме наш контекст;
- вартість — ШІ буде доступнішим і дешевшим для українських користувачів;
- безпека — дані зберігатимуться в Україні та будуть захищені для держави й оборони.
Після того, як у кінці року розробники представлять першу версію, модель стане доступною для держустанов, університетів, науковців, громадських організацій і бізнесу. Мінцифри назвало це стратегічним кроком у розвитку та впровадженні ШІ на національному рівні.


Нагадуємо, що Україна інтегрує штучний інтелект у війну, державу та «Дію».
Фото: телеграм-канал Михайла Федорова