Суспільство
Французький режисер Мішель Хазанавічус передав €125 тис. на відбудову лікарні в Ізюмі
Французький режисер та володар «Оскара» Мішель Хазанавічус передав 125 тисяч євро на відбудову лікарні в Ізюмі, яку знищили та розграбували росіяни під час окупації Харківщини.
Про це повідомили на сторінці Фундації Олени Зеленської.
Загалом режисер зібрав 250 тис. євро, влаштувавши аукціон «Кіно для України». У ньому взяли участь представників кіноіндустрії з усього світу, зокрема Том Генкс, Катрін Денев, Ален Делон, Наталі Портман, Педро Альмодовар, Гільєрмо дель Торо та інші.
Зокрема, Том Генкс надав друкарську машинку з особистої колекції, Катрін Денев – власну косметичку, Ален Делон – фотографію з кінофільму Басейн, надруковану на дереві, Наталі Портман – кілька рідкісних плакатів зі своїм автографом.
Половину зібраних коштів режисер передав на відбудову лікарні в Ізюмі, ще 125 тисяч Мішель Хазанавічус переказав на рахунок ініціативи UNITED24.
«Опір, героїзм, людяність, хоробрість, солідарність – я вважаю, що історії про це потрібно розповідати людям. Це ті цінності, які дали змогу вашій країні перемогти велику та могутню Росію. Нам потрібні ці цінності, ми повинні вірити, що вони все ще існують, і бачити, що вони ще мають цінність у цьому світі», – прокоментував режисер.
Про режисера
Мішель Азанавічус – французький кінорежисер, кіносценарист, актор та монтажер. Став широко відомим своєю останньою роботою у фільмі «Артист», який отримав Премію «Оскар» за найкращий фільм на 84-тій церемонії вречення, також ця робота дозволила йому отримати «Оскар» за найкращу режисерську роботу. У 2018 підтримав звернення Асоціації режисерів Франції на захист ув’язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова.
Нагадаємо, актор Марк Гемілл, який зіграв Люка Скайуокера у культовій стрічці «Зоряні війни», допоміг зібрати кошти на 500 безпілотників для України.
Нагадаємо, Катарський державний фонд Qatar Fund For Development перерахував 5 млн доларів на медичну допомогу Україні у рамках ініціативи UNITED24.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі