Економіка і бізнес
Фонд держмайна продав «Волиньторф» за понад 200 млн грн
Фонд держмайна продав майно державного підприємства «Волиньторф» за 212,2 млн грн.
Про це повідомили у пресслужбі ФДМУ.
Відомо, що стартова ціна була 190,2 млн грн. Для участі в аукціоні необхідно було сплатити гарантійний (38 млн грн) і реєстраційний (1340 грн) внески.
«Пропозицію подав лише один потенційний інвестор. У відповідності з законодавством, він і має право придбати актив шляхом викупу», — йдеться у повідомленні.
На суму 212,2 млн грн, яку запропонував інвестор, також буде нарахований ПДВ в розмірі 20%. Таким чином, остаточна сума, яку він має сплатити за об’єкт, — 254,7 млн грн. Також підприємство має борги на суму приблизно 20 млн гривень, які має сплатити новий власник.
Читайте також: Навіщо продавати державні порти? А заводи? Хіба це не зрада? 15 наївних питань про приватизацію. Відповідає ФДМУ
Покупець повинен продовжити надавати послуги з постачання теплової енергії споживачам, з якими «Волиньторф» уклав відповідні договори; сплатити протягом 6 місяців борги із заробітної плати та перед бюджетом; не звільняти працівників протягом 6 місяців.
Чим займається «Волиньторф»?
«Волиньторф» спеціалізується на виробництві торф’яних брикетів. За перше півріччя 2023 року воно отримало 90,4 млн грн доходу, за весь 2022 рік — 200 млн грн.
Загалом об’єкт містить 109 одиниць нерухомого майна загальною площею понад 16 тис. кв. м. На підприємстві працює 302 людей, а на балансі перебуває 164 транспортні засоби. Також до складу держпідприємства входить відокремлений підрозділ «Маневицький торфозавод».
«Волиньторф» має спецдозволи на користування надрами на родовищах «Засвіття Ситнелюк» (на 18 років) і «Сойне» (19 років).
Чому ФДМУ виставив «Волиньторфу» на продаж?
Торф – не стратегічне паливо для енергетичної галузі України. Його загальна частка в енергетичному балансі країни складає менше одного відсотка, свідчать дані Держстату. Тому ФДМУ поступово виставляє на приватизаційні аукціони державні торф’яні підприємства — в цілому заплановано продаж 7 державних торфодобувних підприємств.
Нагадаємо, виставили на аукціон Мурафський кар’єр на Вінниччині 21 серпня.
Також ми повідомляли, що Струтинський спиртзавод на Львівщині продали на аукціоні за 100 млн грн.
Окрім того, ФДМУ продав вапняковий кар’єр на Вінниччині за 25 млн грн.
Фото: ФДМУ.
Економіка і бізнес
Про ветерана
Про майстерню
Коментарі
Економіка і бізнес
Що показує сервіс?
- обсяги тепла, яке споживає будинок в опалювальний сезон;
- структуру споживання;
- встановлені прилади обліку;
- опалювальні площі;
- джерело, що постачає тепло до будинку.
Коментарі