У першій половині 2025 року фінська компанія Summa Defense Ltd планує розпочати масове виробництво різних типів безпілотників. Значна частина виробів буде призначена для України.
Про це повідомив генеральний директор компанії Юссі Холопайнен.
Спільне підприємство з українськими партнерами
Виробництво дронів у Фінляндії стане результатом співпраці Summa Defense з українськими компаніями Kort, Elf Systems, Skyassist та MPS Development. Для реалізації проєкту Summa Defense створить дочірню компанію Summa Drones, яка отримає контрольний пакет акцій у новоствореному спільному підприємстві.
Читати також: Світовий банк виділив $4,8 мільярда для підтримки України: як залучать гроші
Які дрони виготовлятимуть
Summa Drones зосередиться не лише на виробництві повітряних безпілотників, а й розроблятиме наземні та морські дрони. Це інвестиція, яка задовольнить попит на сучасні безпілотні технології в Україні, країнах ЄС і НАТО.
«Попит на технологію та виробничі можливості безпілотників високий. Безпілотники постачатимуть не лише в Україну, а й у країни Євросоюзу та НАТО», — зазначив Холопайнен.
Нагадаємо, що Данія та Україна запровадять швидкий механізм для бізнес-інвестицій: як це працюватиме.
Фото обкладинки: Міністерство оборони України.