

Культура
Фільм «2000 метрів до Андріївки» Мстислава Чернова вийде у міжнародному прокаті
Компанія Dogwoof придбала права на міжнародний прокат нового документального фільму Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки».
Про це повідомляє Variety.
Премʼєра та дистрибуція
Світова премʼєра стрічки відбудеться 23 січня на фестивалі незалежного кіно «Санденс» у США, де вона змагатиметься в номінації World Cinema Documentary Competition.
Одразу після премʼєри Dogwoof розпочне міжнародні продажі фільму. У Північній Америці його дистрибуцією займатиметься компанія PBS Distribution, яка також працювала над прокатом фільму Чернова «20 днів у Маріуполі».
«Мстислав створив кінематографічну й захопливу картину, яка показує трагічну безнадійність війни для тих, хто воює на передовій», — прокоментувала директорка Dogwoof Олі Гарботтл.
Читати також: «Наша щоденна війна» Андрія Куркова здобула премію за кращу європейську книгу
Про фільм
«2000 метрів до Андріївки» — друга документальна стрічка Мстислава Чернова. Вона розповідає про звільнення села Андріївка під Бахмутом силами «Третьої штурмової». У центрі історії — українські солдати та їхнє життя в окопах.
Зйомки фільму тривали з вересня 2023 року й зайняли майже півтора року. До команди стрічки увійшли:
- Олександр Бабенко, фотограф Associated Press;
- продюсерки Мішель Мізнер і Рейні Аронсон-Рат;
- дворазовий лауреат премії «Ґреммі» Сем Слейтер («Чорнобиль», «Джокер»), який створив музику.
Нагадаємо, що на платформі «Київстар.ТБ» виклали треш-горор «Морена» (ВІДЕО).
Фото: кадр з фільму «2000 метрів до Андріївки».
Культура

700 літрів борщу зварили на щорічному українському святі в Будапешті. Кулінарний фестиваль проводять вже водинадцяте, а кошти з події скеровують на підтримки ЗСУ, шпиталів, цивільних українців.
Про це повідомили на сторінці Української асоціації «Єдність».
Участь у приготуванні 700 літрів борщу взяли участь 12 команд, серед яких були як постійні учасники фестивалю так і ті, хто вперше бере участь у заході.
«Це не просто кулінарний фестиваль, що прославляє український борщ, популяризує нашу культуру та кулінарію. Це справжнє свято зустрічі, дружби, єдності та взаєморозуміння. Адже для багатьох із нас це чудова нагода хоча б раз на рік зустрітися за тарілочкою ароматного борщу, поспілкуватися та поділитися новинами», — говорять представники самоврядування українців Будапешта.
Читайте також: Різні рецепти, незабутній смак: перевірте, чи знаєте ці факти про борщ (апетитний ТЕСТ)
Організатори підкреслили, що свято організували з єдиною та спільною для всіх українців метою — підтримкою Батьківщини. Благодійний збір фестивалю — це допомога шпиталям, Збройним Силам України та цивільним. На події також організували концертні виступи, фотозони, благодійний ярмарок і розважальні програми для дітей.






Нагадуємо, що в Україні випустили зубну пасту зі смаком борщу.
Фото: фейсбук-сторінка Української асоціації «Єдність»
Культура

Сопілка — символ нашої культури, і Тарас — 1 з 10 сопілкарів в Україні, які майструють цей інструмент.
Вироби Тараса є в усіх куточках світу: навіть у Тасмановому морі біля Австралії грають на тилинці, викликаючи на діалог китів. Якщо хочете зловити вайб голосу Карпат, дивіться наш проєкт про українських підприємців «Куркулятор»!
Фото обкладинки: REUTERS / Piroschka van de Wouw
Культура

Документальна стрічка режисера Василя Київського показує роботу підрозділу вибухотехніків Національної поліції, які розміновують найскладніші мінні пастки та знешкоджують авіабомби, снаряди і дрони.
Про це повідомили в команді фільму.
Що відомо про фільм
Героями стрічки стали командир Вибухотехнічної служби Нацполіції Володимир Хоменко, керівники підрозділів у Миколаєві Анатолій Чечельницький та в Херсоні Володимир Перепелиця. У кадрі також з’являються лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко і голова Нацполіції Іван Вигівський. Саундтреком до фільму стала музика «Океану Ельзи».
У першій частині йдеться про операції в Миколаївській і Херсонській областях, другу присвятили розмінуванню Харківщини.
Читайте також: €1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН
Окрім режисера Василя Київського, над стрічкою працювали оператор-постановник Володимир Кратінов та продюсерка Вікторія Кратінова. Команда раніше створювала такі фільми: «Форма Вогню» про роботу ДСНС та «Битва за Світло» про енергетиків, рятувальників та бійців Повітряних Сил.
Нагадаємо, що в Києві патрульні супроводили до лікарні авто з немовлям, яке задихалося (ВІДЕО).
Фото обкладинки: ютуб-канал Василя Київського