Ви читаєте:
Фільм “20 днів у Маріуполі” отримав Оскар у категорії “Найкращий документальний повнометражний фільм”
4хв на читання
Назад
Фільм “20 днів у Маріуполі” отримав Оскар у категорії “Найкращий документальний повнометражний фільм”
4хв на читання

Фільм “20 днів у Маріуполі” отримав Оскар у категорії “Найкращий документальний повнометражний фільм”

11 Березня 2024, 08:02
Марія Хвост
Поділилися
0

Вперше в історії український фільм “20 Днів у Маріуполі” отримав кінопремію Оскар у категорії “Найкращий документальний повнометражний фільм”.

Стрічка розповідає про команду журналістів, які на початку повномасштабної війни опинилися в Маріуполі. Не дивлячись на оточення міста окупантами, вони продовжували вести свою професійну діяльність, розповідаючи про те, що відбувається в Маріуполі та документували злочини загарбників.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко.

Офіційний трейлер документальної стрічки

Інші номінанти на Оскар у категорії “Найкращий документальний повнометражний фільм”

  • “Бобі Вайн: Народний президент” (Уганда, Великобританія, США)
  • “Вічна пам’ять” (Чилі)
  • “Чотири дочки” (Німеччина)
  • “Вбити тигра” (Канада)

Інші нагороди фільму

Документальна стрічка “20 днів у Маріуполі”, що показує початок повномасштабного вторгнення росії в Україну, отримав престижну кінопремію BAFTA як найкраща документальна стрічка. Це перша BAFTA в історії українського кіно.

Режисер стрічки Мстислав Чернов на сцені церемонії заявив, що цей фільм про народ України.

“Це не про нас. Це про Україну, про людей Маріуполя, і я хочу зосередитися на цьому. Вчора (17 лютого — ред.) впало ще одне українське місто — Росія окупувала Авдіївку і багато міст до цього. Тому історія Маріуполя — це символ всього, що сталося”, — сказав Чернов.

Також, фільм “20 днів у Маріуполі” отримав відзнаку duPont-Columbia Awards. Це американська премія, що вшановує досягнення в телевізійній та цифровій журналістиці.

Нагадаємо, український журналіст і фотограф, режисер стрічки “20 днів у Маріуполі” Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США за видатні режисерські досягнення в документальному кіно.

Документальне Кіно Кіно Оскар Премія Україна Фільми
По темі
Читайте також

З Америки — в полтавське село: українка з дітьми повернулася після 11 років еміграції й купила хату за $2000

«Ми їдемо через поля до села, їх оруть — безмежні пагорби, чорні квадратики. І саме у цей...
26 Січня 2026
00:28
Бо кожне життя важливе

Бо кожне життя важливе

12 годин тому
01:59
Український скульптор, визнаний одним з найкращих у світі

Український скульптор, визнаний одним з найкращих у світі

12 годин тому
Як виростити ківі в Україні
02:39

Як виростити ківі в Україні

Ми часто додаємо собі в продуктовий кошик ківі з Греції чи Італії, навіть не здогадуючись, що існує українське! Понад 20 років тому…
27 Січня 2026