Ви читаєте:
Фермер з Луганщини за сприяння USAID облаштував пасіку на 100 вуликів
3хв на читання
Назад
Фермер з Луганщини за сприяння USAID облаштував пасіку на 100 вуликів
3хв на читання

Фермер з Луганщини за сприяння USAID облаштував пасіку на 100 вуликів

5 Квітня 2021, 21:00
Марина Конопльова
Поділилися
0

Фермер Сергій Ніпрун із селища Узлісся Луганської області розвів велику пасіку на 100 вуликів і налагодив виробництво меду з акації, фацелії, еспарцету та соняшника.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Зазначається, що спочатку Сергій опановував справу сам. Вчився з інтернету, питав порад у бджолярів та потроху набував досвіду.

Читайте також: Український мед нагородили на міжнародному конкурсі в Лондоні

Майбутній бджоляр пройшов кілька курсів навчання за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Навчався матководству, потім завершив курс із професійного бджільництва. Нещодавно взяв участь у новій програмі цифрового маркетингу для малого та середнього бізнесу.

Сергій засіяв медоносними травами закинуті городи у селищі. Окрім меду виготовляє з дерева вулики, діжки, ящики, сувеніри, рамки для пасіки.

Читайте такожВ Україні створили віртуальний музей бортництва

Цьогоріч фермер планує продавати мед у скляних банках та налагодити співпрацю з місцевими крамницями.

Він також розробив новинку – воскові діжки, які збирається продавати як окремо, так і з медом. За його словами, бджолярів на Луганщині багато, але місцевого меду в крамницях немає.

Читайте такожУкраїнські бджолярі зможуть торгувати з Європою на «Медовій біржі»

У перспективі пасічника – започаткувати племінну пасіку та збільшити вдвічі кількість вуликів.

Нагадаємо, майстриня з Ніжина створила корисний шоколад на меду.

Як ми повідомляли раніше, стартував проєкт із підтримки племінних пасік на Донеччині і Луганщині.

Усі фото: facebook.com/ERAUkraine.

Бджоли Мед
По темі
Читайте також

Регбі та волейбол на кріслах колісних, що повертають до життя. Як ветеран з ампутацією виборює медалі в США

Гуркіт металевих крісел колісних, жорстке зіткнення, падіння — і щирий сміх: «Чуєш, ти мене слабо вдарив, давай...
13 Березня 2026
01:13
Як допомогти дітям в умовах війни

Як допомогти дітям в умовах війни

1 день тому
01:49
Як історик Леонід Марущак рятує українське мистецтво під час війни

Як історик Леонід Марущак рятує українське мистецтво під час війни

1 день тому