Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ейнштейн чи Будда з квітами у голові: як одесит створює незвичайні вазони

Опубліковано

Подивіться на свій робочий, або домашній інтер’єр. Напевно все віддає буденністю та сірістю. А якщо додати трохи мистецтва? Бренд Hero Organizer, в Україні більш відомий як Vase Head, пропонує кольорові вази, виконані у формі легендарних особистостей: Давида, Будди, Альберта Ейнштейна і Стіва Джобса. Проте, скульптури можна використовувати не тільки як вази – все в ваших руках.

Бренд Vase Head відомий як в Україні, так і серед європейців та американців, а минулого року на Kickstarter зібрали $9000 за два дні, що вдвічі більше необхідної суми. Степан Женков, засновник бренду, вирішив зробити оригінальні скульптури, бо не знайшов на ринку гарного оригінального вазону для квітів.

Степан Женков

засновник бренду Vase Head

Юрист за освітою. Сам родом з Одеси. Свою кар’єру почав по спеціальності, але потім створив компанію по виробництву предметів інтер’єру. Згодом почав створювати скульптури. 

Про бренд

Наші скульптури Vase Head – це кольорові вази, які виконані у формі голів відомих особистостей. Проте,  скульптури можна використовувати і як настільний органайзер, підставку під аксесуари чи просто як прикрасу інтер’єру. Деякі клієнти використовують як інструмент залучення нових клієнтів в салони краси і ресторани. І ще десятки креативних способів.

Великі скульптури висотою 25 см коштують 990 гривень. Є і маленькі – 590 гривень

Hero Organizer продаються в десяти кольорах. Ми також продаємо набір для самостійного фарбування, куди входить біла статуя, фарби в шести кольорах, два пензлики, рукавички та інструкція.

На Kickstarter зібрали необхідну суму за дві години

Ми запустили свій проект у 2017 році. Але я знав, що хочу продаватись в Америці, щоб про наш бренд знало більше людей. Тому за допомогою Kickstarter вирішив подивитись, як же на нас відреагує американська публіка. Запустились ми у 2018 році, але перед цим змінили назву продукту з Vase Head на Hero Organizer. Це був маркетинговий хід.

Перед запуском кампанії я шукав людей, які вже успішно запустили свої проекти на Kickstarter. Стукав в усі двері, писав напряму. Потім мені порадили звернутись до хлопців, які запускають під ключ Kickstarter-компанії і вони мене консультували. Вони ж і порадили виходити на платформу з іншою назвою, бо користувачі полюбляють новачків.

За два тижні до кампанії ми запустили рекламу. І перші клієнти – це люди, які лайкали наші фото і вже побачили нас.

Звісно, я вболівав за свою справу і був впевнений у власному продукті, але коли ми за перший день зібрали суму, яка була вдвічі більша за заплановану – я був приємно здивований. Загалом за два дні зібрали $9000.

Я хотів купити вазон, але всі вони були нудними”

Я все життя хотів займатись виробництвом, хоча за освітою юрист. Але згодом я створив велику компанію, яка займається виготовленням предметів інтер’єру для ресторанів та готелів.

Ідея робити такі скульптури прийшла до мене досить випадково. Якось я хотів купити додому вазон для квітів. Те, що було на ринку я вже бачив тисячу разів, це було щось нецікаве та нудне.

Згодом я побачив у Барселоні скульптуру Давида і подумав, що було б круто, якби в голові були квіти, а сама скульптура стояла б на столі. Я знайшов модель і зробив першу скульптуру Давида на 3д-принтері.

Легка, але абсолютно не красива, з 3-ох частин вона приїхала до мене. І через годину я вже у скульптора, обговорюємо як зробити краще. Ми вирішили ліпити скульптури руками, бо друкувати на принтері складно. Одна скульптура друкується чотири дні, а виправити якісь неточності потім неможливо. 

Повноцінно проект запустили у грудні 2017 року. Вклав у Vase Head $2000 власних заощаджень. Я надсилав фото скульптур своїм друзям і перші замовлення були саме від них. 

Часто доводиться переробляти скульптури

Я вирішив співпрацювати з одним з своїх працівників – Сергієм Костенко. Він спочатку не хотів робити скульптури, але потім спробував і вийшло. Зараз за виробництво відповідає він.

Скульптури зроблені вручну з еко-гіпсу та нетоксичних фарб. Ще ми додаємо в гіпс  дрібні елементи, щоб скульптура була прочнішою. Бо раніше кожний п’ятий виріб приходив до замовника з відколотим вухом чи носом.

“Ми створюємо скульптури разом з моєю дружиною у нас вдома. Робимо з пластиліну стартову форму. Потім виглажується гіпс і створюється фінішна форма. На готовій моделі починаємо шліфувати мускули чи зморшки. Створення скульптури займає багато часу. Наприклад, скульптуру Фредді Мерк’юрі робили три місяці, бо багато треба переробляти, щоб зробити скульптуру максимально схожою. Але з роками ми наловчились і робимо швидше”, – розповідає Сергій.

Сергій Костенко у своїй майстерні

Завдання на форму героїв видаю Сергію я. Я висилаю фотографію, дивлюсь, щоб це було актуально. Затвердження скульптури займає близько двох тижнів, тому що переглядаємо детально. Буває потрібно зробити їх більш веселішою, підняти куточок рота чи інші корегування. 

“Мене відмовляли, казали, що продукт ніхто не купуватиме”

Коли я починав проект, то мене всі переконували, що такий продукт в Україні не зайде, бо дорого. Тому я вирішив це перевірити і ставив ціну нижче. А потім провів експеримент і поставив ціну 600, 800 і 900 гривень. Так люди на одній сторінці могли побачити три різні ціни. Але клієнтам було все одно. Вони замовляли за будь-яку ціну. Тому я вирішив, що оптимальна вартість наших виробів – до 1000 гривень.

Наш рекорд по продажу – 900 скульптур за місяць

Сьогодні нашу продукцію можна придбати в українських шоурумах, в Інстаграм чи на нашому сайті. Також ми є і за кордоном. Скульптури Hero Organizer є і у шоурумах у Великій Британії, Іспанії, Італії та Росії.

Зараз ми розробляємо скульптуру з бездротовою зарядкою, яка з’явиться у продажу перед Новим роком. Та плануємо далі розвиватись, щоб в офісах та будинках замість нудних вазонів стояли креативні Vase Head.

Суспільство

В Україну повернулася річна антарктична експедиція: їхні наукові досягнення (ФОТО)

Опубліковано

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Унікальні дослідження науковців

Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:

  • вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
  • вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
  • вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.

Повернення додому

Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.

«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.

Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.

Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» призначила до Великодня додатковий потяг Київ – Львів – Київ

Опубліковано

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.

Про це повідомили в УЗ.

18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:

  • відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
  • зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.

Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.

Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

Меценати з Франції профінансували відновлення лікарні в Чернігові через UNITED24 (ВІДЕО)

Опубліковано

Чернігівська районна лікарня постраждала під час повномасштабного вторгнення від російських обстрілів. Французький фонд Mécénat Servier підтримав відбудову закладу, а в лютому 2025 року представник організації Філіп Мале відвідав лікарню в Чернігові.

Про це повідомили в UNITED24.

Фонд Mécénat Servier профінансував відновлення лікарні у 2023 році через платформу UNITED24. Зараз у закладі зробили новий третій поверх, замінили дах та всі вікна. Аби побачити результати першого етапу робіт, лікарню відвідав представник фонду Філіп Мале.

Скоро всі працівники закладу зможуть повернутися до своєї роботи у комфортних умовах, а пацієнти вчасно отримуватимуть допомогу.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Чернігівська районна лікарня протягом 67 років приймала дітей і дорослих. Під час повномасштабного вторгнення частина будівлі сильно постраждала від російських обстрілів: зруйнований дах, вибиті всі вікна, пошкоджені двері та перекриття. У 2023 році французький фонд Mécénat Servier підтримав відбудову лікарні, переказавши кошти через UNITED24. У лютому 2025 року Філіп Мале, представник фонду, відвідав заклад та побачив результати першого етапу відбудови. Невдовзі всі медики зможуть повернутись до роботи в комфортних умовах, а пацієнти вчасно отримуватимуть допомогу. Дякуємо Mécénat Servier за підтримку! ____________________________ Chernihiv Hospital had been receiving patients for 67 years. During the full-scale war, part of the building was heavily damaged by russian shelling: the roof was destroyed, all windows were smashed, alongside the doors and ceilings. In 2023, the French fund Mécénat Servier supported the reconstruction of the hospital by transferring funds via UNITED24. In February 2025, Philippe Malet, representative of Mécénat Servier charity fund, visited the hospital and saw the results of the first stage of reconstruction. Soon, all medical staff will be able to return to work in comfortable conditions, and patients will receive timely assistance. Thank you, Mécénat Servier, for supporting Ukrainian medics!

Опубліковано United24 Четвер, 3 квітня 2025 р.

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що lонори UNITED24 профінансували відбудову медзакладу, знищеного авіабомбою (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі