Технології
Електронний учнівський квиток у Києві: коли запрацює і як виглядатиме
У Києві школярі отримають новий сучасний інструмент для життя в розумному місті. Про це повідомляють у КМДА.
Як зазначається, уже до кінця року стартує пілотний запуск електронних учнівських квитків для 35 тисяч вихованців загальноосвітніх шкіл Києва. Школярі денної форми навчання отримають учнівські е-квитки, які дають право користуватися пільговим проїздом у громадському транспорті
Як виглядатиме учнівський квиток?
Школярів забезпечать е-квитками безкоштовно. Дизайн картки розробляла команда «Агентів змін». В основі дизайну – ідея дати можливість школярам під себе змінювати карту, взаємодіяти з нею, наприклад, ліпити наліпки. Цю ідею можна буде розвивати і далі: кожна школа може зробити свій особистий набір наліпок і роздати учням. Таким чином школа просуватиме себе серед інших закладів, а учні відчуватимуть причетність до улюбленої школи.
Читайте також: У метро Харкова встановили 200 валідаторів для електронного квитка
Або місто зможе робити особливі наліпки для відзнаки учнів, наприклад, за перемоги в олімпіадах. Яскравий колір вирізнятиме картку серед інших, а наліпки на ньому виглядатимуть якнайкраще. Інформація на звороті зроблена максимально контрастною для кращої читабельності, а дата дії квитка виділена, щоб кожен контролер міг якнайшвидше побачити цю інформацію.
Який термін дії карток?
Учнівські проїзні є дійсними весь період навчання на всіх видах транспорту без обмеження кількості поїздок.
У разі потреби батьки зможуть перевіряти переміщення своїх дітей із учнівським е-квитком через мобільний додаток Kyiv Smart City, який відображає та зберігає інформацію про поїздки.
Електронний ключ до можливостей
Електронний учнівський квиток буде багатофункціональним.
“Оскільки проїзний матиме функцію ідентифікації власника, він стане електронним ключем учня до різних сервісів та можливостей. Школярі зможуть використовувати картку для безоплатного проїзду у громадському транспорті та пільгового входу до закладів культури. У майбутньому учнівський е-квиток буде інструментом для користування електронним учнівським кабінетом із онлайн-щоденником та завданнями”, – додали у КМДА.
Згодом із його допомогою школярі отримуватимуть обіди у їдальнях. У такий спосіб маленькі кияни навчатимуться легко й вправно використовувати цифрові сервіси для забезпечення своїх потреб та отримання послуг.
Коли запрацює?
Запровадження учнівського е-квитка у столиці відбудеться у кілька етапів. У рамках першої хвилі проекту понад 35 000 школярів із десяти районів Києва почнуть використовувати учнівський електронний квиток. Протягом листопада-січня відбуватиметься збір інформації про учнів для виготовлення квитків.
В «Особистому кабінеті киянина» буде створено новий розділ, куди батьки школярів надсилатимуть інформацію про своїх дітей. Ці дані отримають навчальні заклади для перевірки та узгодження. Школи надсилатимуть перевірену інформацію комунальному підприємству «ГІОЦ», яке займатиметься виготовленням електронних учнівських квитків. У березні 2020 року у столиці планується випустити 100% електронних учнівських квитків.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі