Суспільство
Експерти назвали найпрозоріші українські міста 2019 року
З’явився свіжий рейтинг прозорості 100 міст з найбільшим населенням в Україні, який опублікувала Transparency International Ukraine. Уперше лідерами стали одразу два міста — Дрогобич і Покров (екс-Орджонікідзе), які отримали по 79,1 бала.
Експерти склали рейтинг за 86 індикаторами у 14 сферах (освіта, комунальна політика, закупівлі тощо). Кожне місто могло отримати максимум 100 балів.
До п’ятірки найбільш прозорих міст також увійшли Тернопіль (76,0), Маріуполь (74,6) і Вінниця (74,2). Натомість, за результатами 2019 року топ-5 залишив Дніпро. До слова, Київ у результаті посів 15-ту сходинку.
Ще два міста — Покровськ (екс-Красноармійськ) і Коломия — продемонстрували, що, маючи бажання та політичну волю, можна протягом одного року вирости в рейтингу на 67 позицій (з 89 на 22 місце та з 96 на 29 місце відповідно). Також суттєвого прогресу досягли Дубно (з 46 на 11 місце), Мукачево (з 44 на 13 місце), Кам’янське (з 28 на 8 місце) та Полтава (з 81 на 40 місце).
Найменш прозорими містами цього року стали Конотоп, Світловодськ, Новомосковськ.
Понад третина міст перетнула позначку у 50 балів. У 2017 році лише 6% мали подібні показники.
“Попри позитивну динаміку, темпи підвищення прозорості міст знижуються. У 2018 рівень прозорості підвищився на 12%, а у 2019 році — на 6%, — зазначає виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик. — Очевидно, що міськради швидше виконують ті рекомендації, які для них легші. А зміни в складніших сферах чиновники відкладають на потім. З огляду на близькі місцеві вибори, у 2020 році варто чекати помітнішого зростання”.
У цьогорічному рейтингу середній рівень прозорості складає 45,7 бала.
У цьогорічному рейтингу середній рівень прозорості складає 45,7 бала. Найбільш прозорими стали сфери кадрових питань (68%) і доступу та участі (66%). Втім, найменш прозорими залишаються соціальна сфера (втілено 25% рекомендацій) та житлова сфера (втілено лише 23% рекомендацій). Зазначимо, що така “непопулярність” зрушень в житловій сфері спостерігається вже три роки поспіль — цьогоріч відразу 18 міст не зробили зрушень у цьому напрямку. Результати рейтингу є основою для надання рекомендацій містам, щодо подальшого підвищення прозорості міськради.
Нагадаємо, у 2018 році лідерами рейтингу прозорості міст були Дрогобич, Маріуполь і Вінниця.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі