

Суспільство
Екологічна канцелярія для школяра: де купити в Україні
Зовсім скоро діти повернуться до навчання, а тому шкільні ярмарки зараз переповнені спантеличеними мамами, а полиці магазинів ламаються від різноманітності канцелярії.
Проте, завдяки шкільному приладдю можна зробити своїх дітлахів трошки еко-відповідальними. Як? Ми розкажемо це на прикладах українських виробників, у яких можна купити еко-продукцію для маленького школяра.
Екологічні зошити

Де купити: Kiri sketch
Ціни: зошит – 240 гривень, ручка – 10 гривень, блокноти – 150 гривень
Зошит – це один з найголовніших атрибутів школяра. А екологічні зошити можна придбати у Kiri sketch. Це перша в Україні фабрика еко-канцтоварів. Вони використовують натуральні матеріали: бавовну, льон, джут, дерево, корок, якісний папір вторинної переробки.
Товари марки “Kiri sketch” відрізняє сучасний дизайн, висока якість виконання і актуальний асортимент: блокноти і планінги, альбоми для малювання і Скетчбук, папки і органайзери, офісне приладдя.
Ручки з макулатури

Де купити: Ековарня
Ціни: 2,5 гривень
Констянтинівські школярі разом з педагогами запустили стартап з виготовлення ручок з макулатури.
Всередині ручки знаходиться стрижень з пастою, а саму ручку и ковпачок виготовляють із паперу. Ручки продають на шкільних ярмарках та у Фейсбуці.
Наразі, для виготовлення еко-ручок залучені 12 школярів, більшість з них учні 10-11 класів, допомагає учениця з 6 класу. У дітей багато інших ідей. У планах виготовляти пенали з б/у джинсів. Але для цього необхідна швейна машинка.
Олівці, що проростають

Де купити: Brinjal
Ціни: один олівець – 35 гривень, набори – від 125 до 295 гривень, а підставки – 290 гривень.
Хочете мати унікальні олівці, які після використання не потрібно викидати у смітник, більше того, з них ще й виросте рослина? Саме такі можна придбати у бренду Brinjal .
Такий екологічний олівець буде не лише корисним для школяра, але й привчить до відповідальності, бо з них можна вирощувати власні овочі, зелень та прянощі. Кожен такий, здавалось би, просто канцелярський виріб, замість ластику на кінці має капсулу з насінням рослини. Замість того, щоб викинути олівець після використання, потрібно просто занурити капсулу у вологий грунт. І все. Через деякий час проросте рослина. Це може бути базилік, салат, рукола, петрушка, помідор, шпинат, м’ята, меліса та ін.
А ще тут можна придбати набори для вирощування і еко-підставки під канцелярію.
Щоденник з кавових горняток

Де купити: Зелений птах
Ціни: щоденник коштує 20 грн, зошит – 25.
Ініціатива “Зелений птах” робить з кавових стаканчиків щоденники та зошити для школярів. Але ще переробляють упаковку ТетраПак та Елопак. Активісти вирішили збирати по офісах Києва вживані горнятка. Щоб зробити зошит на 75 сторінок переробляється 620 горняток. Трохи менше – у щоденники, блокноти та папір для фліпчартів.
Завдяки такому щоденнику, школяр отримуватиме не тільки теоретичні знання під час навчального процесу, а матиме практичний досвід як їх застосувати. А на першій сторінці щоденника дитина може ознайомитись з тим, як був виготовлений її помічник з оцінками.
Екологічний пенал

Де купити: Digital Wool Company
Ціни: 75 гривень
Пенал для олівців виконаний з приємного на дотик еко-повсті. У такий пенал можнапокласти вісім олівців, а завдяки використаному матеріалу вони будуть надійно утримуватись всередині.
А чохол не пошкодиться навіть впавши на підлогу, на відміну від пластикових, до яких всі звикли.
Ланч-бокси

Де купити: Yummi gear
Ціни: 229 гривень
Куди ж без екологічного боксу для їжі, щоб школярі могли підкріпитись. Ви ж звикли класти їжу в лоточок і пакетик? Ні, забудьте про те. Благо, в Україні вже з’явилось багато виробників, у яких можна придбати екологічні ланч-бокси.
Yummi gear пропонує трисекційний ланч-бокс, виконаний з екопластика, з сировини, що розкладається (перероблені волокна пшениці, солома, рис). Не токсичний і після утилізації повністю розкладається протягом декількох років.
Цілісна кришка щільно закриває відразу відразу всі секції, і їжа, яка перебуває в кожній з них не буде змішуватися. Тому в один бокс можна покласти і обід і десерт.
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Учасники «Підпільного стендапу» 1 квітня провели благодійний стрим, який тривав понад три з половиною години. Під час трансляції коміки збирали гроші на пікапи для спецпідрозділу НГУ «Атей».
Стрим відбувся на ютуб-каналі «Підпільного стендапу».
Як пройшов стрим
На трансляції виступили відомі українські коміки та знаменитості, зокрема Василь Байдак, Дядя Жора, Ницо Потворно, Саша Гонтар, Роман Міщеряков, Ганна Кочегура, Юрій Коломієць та інші. Під час стриму гості жартували, виконували завдання та розігрували мініатюри.
Мета благодійної трансляції
Під час благодійного стриму українці задонатили на пікапи для військових понад 250 тисяч гривень. Загальна мета збору — 500 тисяч гривень. Долучитися до нього можна за посиланням.
Підрозділ спеціального призначення «Атей» сформували два роки тому під командуванням Євгена Безсмертного. Бійці «Атей» брали участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших ділянках фронту. Наразі підрозділ проходить перепідготовку та комплектування задля розширення до роти спецпризначення.
Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)
Про «Підпільний Стендап»
«Підпільний Стендап» — одне з найбільших об’єднань стендап-коміків в Україні, яке почали формувати у 2015 році. Щомісяця стендапери проводять близько ста концертів. Обʼєднання створює такі проєкти:
- «Майже Інтелектуальне Шоу»;
- «Підпільні Розгони»;
- «Підпільний Кіноклуб»;
- «Підпільний подскаст» та інші.
Нагадаємо, що «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Підпільного стендапу»
Суспільство

На території Чорнобильського заповідника розквітнув рідкісний білоцвіт весняний. Через знищення природних середовищ квітку внесли до Червоної книги.
Про це повідомили в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.
На Київщині цю квітку можна зустрітися хіба що в присадибних ділянках як декоративну рослину. Білоцвіт весняний росте переважно у Карпатах та на Поліссі.
У заповіднику вказали, що в Чорнобилі ці квітки колись висадили господарі однієї з осель міста. Рослина має потужну кореневу систему, а тому вона швидко розростається та розквітає білими дзвіночками із фіалковим ароматом.
Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень
«У народі вважається, що білоцвіт приносить удачу та є символом оновлення, а той факт, що він зберігся в зоні відчуження, надає йому ще більшої значущості: немов природа повертає собі життя у місцях, колись залишених людьми»‚ — написали у заповіднику.


Нагадаємо, що на місці лісової пожежі на Київщині висадили шість тисяч нових дерев.
Фото обкладинки ілюстративне: «Вікімедіа»