Суспільство
Екологічна канцелярія для школяра: де купити в Україні
Зовсім скоро діти повернуться до навчання, а тому шкільні ярмарки зараз переповнені спантеличеними мамами, а полиці магазинів ламаються від різноманітності канцелярії.
Проте, завдяки шкільному приладдю можна зробити своїх дітлахів трошки еко-відповідальними. Як? Ми розкажемо це на прикладах українських виробників, у яких можна купити еко-продукцію для маленького школяра.
Екологічні зошити
Де купити: Kiri sketch
Ціни: зошит – 240 гривень, ручка – 10 гривень, блокноти – 150 гривень
Зошит – це один з найголовніших атрибутів школяра. А екологічні зошити можна придбати у Kiri sketch. Це перша в Україні фабрика еко-канцтоварів. Вони використовують натуральні матеріали: бавовну, льон, джут, дерево, корок, якісний папір вторинної переробки.
Товари марки “Kiri sketch” відрізняє сучасний дизайн, висока якість виконання і актуальний асортимент: блокноти і планінги, альбоми для малювання і Скетчбук, папки і органайзери, офісне приладдя.
Ручки з макулатури
Де купити: Ековарня
Ціни: 2,5 гривень
Констянтинівські школярі разом з педагогами запустили стартап з виготовлення ручок з макулатури.
Всередині ручки знаходиться стрижень з пастою, а саму ручку и ковпачок виготовляють із паперу. Ручки продають на шкільних ярмарках та у Фейсбуці.
Наразі, для виготовлення еко-ручок залучені 12 школярів, більшість з них учні 10-11 класів, допомагає учениця з 6 класу. У дітей багато інших ідей. У планах виготовляти пенали з б/у джинсів. Але для цього необхідна швейна машинка.
Олівці, що проростають
Де купити: Brinjal
Ціни: один олівець – 35 гривень, набори – від 125 до 295 гривень, а підставки – 290 гривень.
Хочете мати унікальні олівці, які після використання не потрібно викидати у смітник, більше того, з них ще й виросте рослина? Саме такі можна придбати у бренду Brinjal .
Такий екологічний олівець буде не лише корисним для школяра, але й привчить до відповідальності, бо з них можна вирощувати власні овочі, зелень та прянощі. Кожен такий, здавалось би, просто канцелярський виріб, замість ластику на кінці має капсулу з насінням рослини. Замість того, щоб викинути олівець після використання, потрібно просто занурити капсулу у вологий грунт. І все. Через деякий час проросте рослина. Це може бути базилік, салат, рукола, петрушка, помідор, шпинат, м’ята, меліса та ін.
А ще тут можна придбати набори для вирощування і еко-підставки під канцелярію.
Щоденник з кавових горняток
Де купити: Зелений птах
Ціни: щоденник коштує 20 грн, зошит – 25.
Ініціатива “Зелений птах” робить з кавових стаканчиків щоденники та зошити для школярів. Але ще переробляють упаковку ТетраПак та Елопак. Активісти вирішили збирати по офісах Києва вживані горнятка. Щоб зробити зошит на 75 сторінок переробляється 620 горняток. Трохи менше – у щоденники, блокноти та папір для фліпчартів.
Завдяки такому щоденнику, школяр отримуватиме не тільки теоретичні знання під час навчального процесу, а матиме практичний досвід як їх застосувати. А на першій сторінці щоденника дитина може ознайомитись з тим, як був виготовлений її помічник з оцінками.
Екологічний пенал
Де купити: Digital Wool Company
Ціни: 75 гривень
Пенал для олівців виконаний з приємного на дотик еко-повсті. У такий пенал можнапокласти вісім олівців, а завдяки використаному матеріалу вони будуть надійно утримуватись всередині.
А чохол не пошкодиться навіть впавши на підлогу, на відміну від пластикових, до яких всі звикли.
Ланч-бокси
Де купити: Yummi gear
Ціни: 229 гривень
Куди ж без екологічного боксу для їжі, щоб школярі могли підкріпитись. Ви ж звикли класти їжу в лоточок і пакетик? Ні, забудьте про те. Благо, в Україні вже з’явилось багато виробників, у яких можна придбати екологічні ланч-бокси.
Yummi gear пропонує трисекційний ланч-бокс, виконаний з екопластика, з сировини, що розкладається (перероблені волокна пшениці, солома, рис). Не токсичний і після утилізації повністю розкладається протягом декількох років.
Цілісна кришка щільно закриває відразу відразу всі секції, і їжа, яка перебуває в кожній з них не буде змішуватися. Тому в один бокс можна покласти і обід і десерт.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі