Звяжіться з нами

Суспільство

€30 000 на збереження природи: українців запрошують взяти участь у конкурсі екопроєктів

15.11.2019

Європейська асоціація охорони навколишнього середовища (EOCA) запрошує українців подавати пропозиції проєктів очищення природних об’єктів (узбереж, річок, озер, лісів, схилів тощо) від пластику.

Надіслати проєкти можна до 30 листопада 2019 року.

Які проєкти розглянуть

  •  захист видів або екологічних ніш під загрозою;
  •  відношення до любителів природи і активного відпочинку, ентузіастів;
  •  передбачення практичної роботи зі збереження прирдних об’єктів.

На втілення проєкту неприбуткові організації можуть отримати до €30 000.

Проєкт повинен охоплювати два основні напрямки:

  • Захист, розширення або відновлення ключових видів, місць їх проживання або ширших екосистем «диких» (неміських, максимально природних) районів.
  • Врахування інтересів та покращення досвіду любителів природи.

Проєкт повинен мати три чітко визначені та вимірювані результати, які вирішуватимуть вищезгадані завдання.

У проєкті мають передбачатися:

  • Заходи збереження природи, що стосуються конкретних проблем та їх першопричин.
  • Залучення/участь місцевого населення.
  • Просвітницька робота та комунікація.
  • Вимірюваність та чіткі часові межі.
  • Сталі наслідки.

Особливо вітатимуться іноваційні рішення застарілих проблем.

Аплікаційна форма за посиланням.

Подробиці можна дізнатися за цим посиланням.

Суспільство

Вийшла друком офіційна версія нового «Українського правопису»

Видавництво «Наукова думка» випустило офіційну версію «Українського правопису» в редакції 2019 року. Про це повідомляється на сторінці Інституту мовознавства ім. Потебні НАН Україні у Facebook, передає Укрінформ.

“Нову редакцію, що її підготувала Українська національна комісія з питань правопису, схвалено постановою Кабінету міністрів України від 22.05.2019 року № 437 «Питання українського правопису». Надрукувати авторизоване видання «Українського правопису» уповноважила видавництво «Наукова думка» своїм рішенням Правописна комісія”, – йдеться у повідомленні.

Нова редакція подає уточнені й доповнені правила написання загальних і власних назв українського та іншомовного походження, деталізовані правила вживання розділових знаків. В усіх розділах оновлено ілюстративний матеріал.

Книгу можна придбати у книгарні видавництва (Київ, вул. Терещенківська, 3, 2-й поверх) або замовити в інтернет-книгарні (www.ndumka.kiev.ua/store).

Читайте також: Як вплине зміна правопису на ЗНО-2020?

Нагадаємо, 22 травня 2019 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову № 437 “Питання українського правопису”, якою схвалено нову редакцію Українського правопису.

Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджений розпорядженням КМУ від 17 червня 2015 року № 416.

У серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3000 пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також окремих громадян.

Читати далі

Суспільство

У Києві відремонтували дитячу лікарню (ФОТО)

У столиці відремонтували міську дитячу клінічну лікарню № 2. Цей заклад побудували в 1975 році і з тих пір там робили тільки косметичний ремонт, інформує пресслужба КМДА.  

Минулого року в лікарні капітально відремонтували приймальне відділення. Цього року – відділення невідкладної допомоги та здійснили термосанацію будівель лікарні.

Ремонт за 170 млн грн

За останніх два роки з міського бюджету виділили понад 170 мільйонів гривень на капітальний ремонт лікарні та на закупівлю сучасного медичного обладнання. Наступного року запланували кошти на третю чергу ремонту цього закладу.

«Ще кілька років тому приміщення медзакладу складно було назвати столичною лікарнею. І це при тому, що це – єдиний дитячий багатопрофільний заклад охорони здоров’я на лівому березі міста», – йдеться у повідомленні.

Як змінилась лікарня?

Для потреб лікарні закупили новітні рентген-діагностичні мобільні цифрові комплекси МАС. Що дозволяє тепер робити рентгенівські знімки у палатах пацієнтів. Придбали і найсучасніший відеогастроскоп, сучасний колоноскоп, автоматичний біохімічний аналізатор, ультразвукову діагностичну систему, наркозно-дихальні апарати.

Читайте також: Японія передала обладнання для українських лікарень

Тут провели термосанацію будівлі. Відремонтували приймальне відділення, відділення невідкладної допомоги і палати в ньому, робочі кабінети медиків.

Сьогодні лікарня може одночасно прийняти 400 пацієнтів. Висококваліфікована медична допомога надається у 14 стаціонарних відділеннях. Щорічно на лікуванні тут перебуває близько 18 тисяч дітей. 95 відсотків із них потребують екстреної медичної допомоги. Тільки цього року в лікарні провели вже понад 2 тисячі оперативних втручань.

У 2019 році в Києві відремонтували понад 50 відділень у медичних закладах та закупили для них обладнання майже на 700 млн гривень.

Читати далі

Суспільство

Українські марки змагаються за звання кращих у Європі: голосування

Українців закликають проголосувати за вітчизняні поштові марки і допомогти їм виграти у конкурсі «Найкраща марка Європи – вибір колекціонера 2019». Про це повідомляється на сторінці Укрпошти у фейсбуці.

Укрпошта для участі представила дві марки за програмою «Європа» – «Лелека білий» та «Соловейко східний» авторства Наталії Кохаль.

“Цього року всі країни-учасниці поділені на чотири групи, і Україна опинилася у 4 групі. Країни, чиї марки в кожній групі набрали найбільшу кількість балів, виходять у фінал”, – йдеться  у повідомленні.

Читайте також: Укрпошта почала тестові доставки міжнародних відправлень із Польщі

У 2018 році українська марка із зображенням віадука в с. Плебанівка виборола срібло.

“Цього разу ми хочемо позмагатися за перемогу, але для цього нам потрібна ваша допомога!” – додають в Укрпошті.⠀

Проголосувати за українські поштові марки можна до 16 грудня за посиланням: www.europa-stamps-contest.com.

Читати далі

Суспільство

Стартувало виробництво фільму за книгою Скрябіна

Розпочалося виробництво повнометражного фільму «Я, «Побєда» і Берлін» за книгою Кузьми Скрябіна. Про це повідомляє Держкіно.

Зазначається, що 27 листопада Державне агентство України з питань кіно уклало з ТОВ «Стар Медіа Продюсерський Хаб» договір про надання державної підтримки на виробництво (створення) фільму «Я, «Побєда» і Берлін» розміром 27 млн грн. (75% загальної вартості виробництва фільму).

Читайте також: На Київщині відкрили пам’ятник Кузьмі Скрябіну (ФОТО)

Хто створює?

Кінопроєкт комедії «Я, «Побєда» і Берлін» за однойменним романом Кузьми Скрябіна став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно.

Режисером стрічки є Ольга Ряшина, автори адаптації сценарію – Анатолій Крим та Олексій Комаровський. Продюсерами стрічки виступили Олексій Терентьєв та Артем Доллежаль.

Який сюжет?

Комедія за мотивами повісті Андрія Кузьменка розповість історію хлопця Кузьми, який придбав перше в своєму житті авто під маркою «Побєда». Готовий разом із нею підкорювати цілий світ, герой вирушає зі своїм товаришем Бардом до Берліну. Проте ні сам Кузьма, ні Бард не підозрюють, які шалені пригоди чекають на них, а також того, що повернуться вони з цієї подорожі вже зовсім іншими людьми.  

Реліз фільму в Україні заплановано на грудень 2020 року.

Читати далі

Суспільство

У Харкові збудують третю лінію метрополітену

Верховна Рада ратифікувала договір України з Європейським інвестиційним банком про будівництво третьої лінії метрополітену у Харкові. Про це повідомляє Укрінформ.

Як зазначається, Верховна Рада ухвалила закон “Про ратифікацію фінансової угоди (проєкт “Розширення харківського метрополітену” (Проєкт “Подовження третьої лінії метрополітену у місті Харків”) між Україною та Європейським інвестиційним банком”.

“За” проголосували 337 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти.

Про яку суму йдеться?

Реалізація проєкту «Розширення харківського метрополітену» (проєкт «Подовження третьої лінії метрополітену у місті Харків») здійснюватиметься за рахунок коштів позики Європейського інвестиційного банку на таких умовах: сума позики – 160 млн євро; ставка відсотків – Euribor + спред; кількість траншів – 20; мінімальна сума одного траншу – 5 млн євро.

Загальний період погашення позики становить 25 років, включаючи чотири роки пільгового періоду (перша дата погашення позики – 20.04.2022; остання дата погашення позики – 20.10.2042). Позика погашатиметься піврічними платежами.

Читайте також: У метро Харкова встановили 200 валідаторів для електронного квитка

Які станції з’являться?

Нагадаємо, що проєкт «Продовження метрополітену у м. Харкові» включає будівництво двох станцій – «Державінська» і «Одеська», Олексіївського електродепо та закупівлю рухомого складу. Проєкт реалізується за рахунок кредитних коштів ЄБРР (160 млн євро) і ЄІБ (160 млн євро).

Загалом кошти для реалізації цього інвестиційного проєкту, а також витрати на його обслуговування та погашення передбачаються у законі про Державний бюджет протягом усього строку дії кредитних договорів.

Читати далі

Суспільство

На Співочому полі встановлять історичні арт-інсталяції, присвячені Києву

На Співочому полі 13 грудня з’являться арт-об’єкти, присвячені історії Києва, повідомляє пресслужба КМДА,

Кожна інсталяція символізує знакові пам’ятки міста: Золоті ворота, Софійську площу тощо. На одній із фігур відвідувачі зможуть впізнати засновників столиці – Кия, Щека та Хорива, повідомили у компанії-операторі Співочого поля Grand Event.

Яка “фішка” виставки?

Автором-розробником інсталяцій виступила українська компанія Dion. Усі фігури зроблені з міцної нержавіючої сталі, мають п’ятишарове покриття.

Як зазначають організатори, головна «фішка» в тому, що всі зображення зроблені трафаретно та підсвічуються різними відтінками за допомогою спеціального технологічного світла Led RGB.

Читайте також: Стали відомі новорічні заходи у столиці

Яка мета проєкту?

За словами представників компанії-оператора Співочого поля, поява таких арт-об’єктів на локації посилить популяризацію історії Києва, а також приверне туристів. І звичайно ж, створить новорічний настрій напередодні свят.

«Усі фігури світяться, переливаються різними кольорами веселки, що виглядає казково та красиво. Відвідувачі зможуть не тільки зробити яскраве фото, але й згадати історію Києва. Арт-об’єкти будуть перебувати на локації під час проведення новорічного фестивалю гігантських китайських ліхтарів. Думаю, вони вдало розбавлять виставку українським колоритом», – зазначив керівник компанії-оператора Співочого поля Grand Event Денис Погорєлко.

Варто відзначити, що побачити арт-об’єкти можна буде в період проведення Фестивалю гігантських китайських ліхтарів (із 13 грудня до 2 лютого).

Місце проведення: вул. Лаврська, 33.

Читати далі
Суспільство29 хв. тому

Вийшла друком офіційна версія нового «Українського правопису»

Суспільство59 хв. тому

У Києві відремонтували дитячу лікарню (ФОТО)

Суспільство1 годину тому

Українські марки змагаються за звання кращих у Європі: голосування

Економіка2 години тому

В Україні запустять дешевих кредитів для відкриття бізнесу

Суспільство2 години тому

Стартувало виробництво фільму за книгою Скрябіна

Суспільство3 години тому

У Харкові збудують третю лінію метрополітену

Суспільство3 години тому

На Співочому полі встановлять історичні арт-інсталяції, присвячені Києву

Суспільство4 години тому

Українську стрічку покажуть на кінофестивалі в США

Суспільство14 години тому

У Львові десантники отримають нове житло

Суспільство14 години тому

У Києві відкрили проєкт на підтримку обдарованих дітей

Суспільство15 години тому

Українка виграла медаль на етапі Кубка світу з біатлону

Суспільство15 години тому

Українські підлітки до 13 років не зможуть користуватися Instagram

Економіка16 години тому

Курс гривні оновив цьогорічний рекорд

Суспільство16 години тому

Новий броньований катер ВМС назвали на честь загиблого морпіха

Суспільство17 години тому

У Києві стартував інклюзивний кінофестиваль: кіно для кожного

Суспільство17 години тому

YouTube назвав найпопулярніші відео в Україні

Суспільство18 години тому

Вийшов календар-2020 із українськими воїнами і чотирилапими

Суспільство18 години тому

Українські бомбардувальники відпрацювали дозаправку в повітрі (ВІДЕО)

Суспільство19 години тому

Уряд хоче замінити інтернати на Будинки сімейного типу

Суспільство19 години тому

На Запоріжжі розширять музей на острові Хортиця

Суспільство20 години тому

На Луганщині придбали спеціалізовані реанімобілі

Суспільство20 години тому

Показали фінальну стадію ремонту кінотеатру «Лейпциг»

Суспільство21 годину тому

USAID виділить $10 млн на розвиток громадянського суспільства в Україні

Технології21 годину тому

На дорогах Одещини запрацює система відеоспостереження

Технології22 години тому

Підприємства космічної галузі України заробили понад 3 млрд гривень

NewСхід22 години тому

Для шкіл Луганщини закупили нові шкільні автобуси

Суспільство23 години тому

У Вінниці тестують новий тролейбус власного виробництва: подробиці

Суспільство23 години тому

Усі зупинки громадського транспорту Львова обладнають навігацією

NewСхід24 години тому

У Маріуполі відкривають безкоштовну ковзанку з “європейським настроєм”

Технології1 день тому

Українцям дозволять спілкуватися з держорганами через месенджери

Суспільство1 день тому

В Україні відкрили державний центр зварювальних технологій

Технології1 день тому

Для українських дорожників створили спецавтомобіль: який він

Суспільство1 день тому

В Україні з’явиться ще один футбольний телеканал

Суспільство1 день тому

У Києві біля метро “Університет” облаштують наземний перехід: деталі

Суспільство1 день тому

Дороги в Україні будуватимуть із відходів металургійного виробництва

Технології1 день тому

Українські військові отримають нову партію техніки від «АвтоКрАЗу»

Економіка1 день тому

Німецький фармацевтичний гігант заходить на український ринок

Суспільство2 дні тому

У Києві відкрили легкоатлетичний манеж (ФОТО)

Суспільство2 дні тому

Показали фінальний етап будівництва Шулявського мосту у Києві

Суспільство2 дні тому

FlixBus запускає зелений автобусний маршрут з України

Економіка2 дні тому

Швеція допоможе Україні з переробкою відходів

Технології2 дні тому

На Запоріжжі селянин створює спорткари: які вони та скільки коштують

Технології2 дні тому

На базі КПІ Сікорського хочуть створити українську Кремнієву долину

Суспільство2 дні тому

Велика "синя рука" тепер у Дніпрі (ФОТО, ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

У центрі Франківська зробили ковзанку під відкритим небом

Суспільство2 дні тому

Уряд запровадить нову систему оцінки чиновників

Суспільство2 дні тому

Ресторан у Луцьку встановив рекорд України

Технології2 дні тому

Український відеосервіс Megogo запускає новий напрям

Суспільство2 дні тому

SkyUp відкриває три нові рейси зі Львова

Суспільство2 дні тому

У Харкові відкрили Козацький хрест на честь загиблим на Донбасі воїнам (ФОТО)

Суспільство2 дні тому

У Динамо представили нового гравця-бельгійця

Суспільство2 дні тому

На Одещині з'явиться винний туризм

Суспільство2 дні тому

Гірськолижний курорт "Буковель" відкриває зимовий сезон

Суспільство2 дні тому

В Україні проведуть реформу зайнятості: основні нововведення

Суспільство2 дні тому

Показали план реконструкції Верхнього і Нижнього Валів: як зміниться Поділ у Києві

Технології2 дні тому

Українські прикордонники отримали квадрокоптери з камерами денного і нічного бачення

Економіка2 дні тому

Італійський делікатес успішно виробляють в Україні: де купити і скільки коштує

Технології2 дні тому

Шість українських стартапів, які змінять країну

Суспільство2 дні тому

Українська школярка перемогла у міжнародному конкурсі наукових проєктів

Суспільство2 дні тому

Укрпошта почала тестові доставки міжнародних відправлень із Польщі

Технології2 дні тому

Литовці планують збудувати на Херсонщині сонячну станцію

Суспільство2 дні тому

В українських кінотеатрах безкоштовно показують фільми до Дня Збройних сил

Технології2 дні тому

Електронний учнівський квиток у Києві: коли запрацює і як виглядатиме

Суспільство2 дні тому

На Одещині висадили першу плантацію лаванди

Технології2 дні тому

Запрацювала перша біогазова електростанція з повністю українським обладнанням

Суспільство2 дні тому

В Україні запустять кол-центр для людей з інвалідністю

Суспільство3 дні тому

В Україні знімуть соціальну драму "Як там Катя?"

Суспільство3 дні тому

Українець проїхав три країни за два тижні на велосипеді (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

Українка створила монету для Королівського двору (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

У Черкасах волонтери розчистили дно Дніпра

Суспільство6 днів тому

Українець винайшов екопосуд із кукурудзяного бадилля (ВІДЕО)

NewСхід6 днів тому

Запорізька айтішниця врятувала від війни табун коней (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Як 10-річні українські генії рятують від шахрайства у магазинах (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Туристи "атакують" найзагадковіше містечко України (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

ТОП-5 термальних джерел в Україні (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Львівська майстриня продає гуцульські ковдри у Францію: як їй це вдалося (ВІДЕО)

Технології6 днів тому

Київські студенти перетворюють маршрутки на електрокари (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Українському "Пласту" потрібна допомога патріотів (ВІДЕО)

Економіка7 днів тому

У Франківську будують готелі майбутнього: що це і скільки коштує (ВІДЕО)

NewСхід3 тижні тому

Ветеран АТО відкрив у Краматорську соціальну кав’ярню

Суспільство3 тижні тому

Як у вінницькому таксі можна розрахуватися піснею

Технології3 тижні тому

Український студент здійснив прорив, розробивши технологію екопаперу з опалого листя

Суспільство3 тижні тому

В Україні створили першу та унікальну майстерню на колесах

Суспільство3 тижні тому

Читачі “ШоТам?” подарували дідусеві, який висаджує дерева в Миколаєві, подорож до Карпат

Суспільство3 тижні тому

“Наново”: як у Франківську допомагають стати айтішниками тим, кому за сорок

Суспільство3 тижні тому

Одесити створили унікальний екохостел з хати-мазанки

Суспільство3 тижні тому

Українка зробила успішний бізнес на вишуканій жіночій білизні

Суспільство3 тижні тому

На Житомирщині фермер вирощує у теплиці равликів з електропастухом

Суспільство2 місяці тому

Ніколи не пізно: як у Дніпрі пані за 60 стають на пуанти та вчаться балету

Суспільство2 місяці тому

В Україні знаходиться найбільший у світі сад кизилу

Суспільство2 місяці тому

Кактус у голові Джобса: українець створює вазони у вигляді голів знаменитостей

Суспільство2 місяці тому

Чоловік з черкаського села заробляє майже 200 000 грн на сонячній енергії

Суспільство2 місяці тому

Учена з України здійснила унікальний математичний прорив

Суспільство2 місяці тому

Розрахуватися за проїзд піснею: як працює перше караоке-таксі у Вінниці

Суспільство2 місяці тому

Місія “зберегти замок”: хто піклується про українську спадщину?

Суспільство2 місяці тому

Новатор з Маріуполя будує власну імперію заправок для електротранспорту

Суспільство2 місяці тому

100 000 грн на гектарі тютюну може заробити кожен

Суспільство2 місяці тому

Росіянин став на коліна перед матерями загиблих українських захисників

Суспільство2 місяці тому

Київський патрульний врятував життя чоловікові

Економіка3 місяці тому

Купують навіть у США: львів’янка створила успішний бізнес на тимчасових тату

Економіка3 місяці тому

Чому дерев’яна головоломка може стати візитівкою України

Суспільство3 місяці тому

Волонтерка перетворила пустир на візитівку Києва

Економіка3 місяці тому

Дівчина збудувала бізнес на якісних українських книжках

NewСхід3 місяці тому

На Донбасі чиновник сам возить дітей до школи власною автівкою

Суспільство3 місяці тому

Занедбану радянську спадщину перетворюють на арт-простір

NewСхід3 місяці тому

Як учителька з Донеччини створює етнічні українські прикраси

Суспільство3 місяці тому

Блогер влаштував полювання на привидів у старовинному українському замку (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

У пошуках Чугайстра: що приховують карпатські ліси? (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Блогер роздає гроші за знання про Україну у Чатрулетці (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Блогер дослідив найбільше підземне озеро в Україні (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Сільський туризм в Україні: як вижити у 19 столітті? (ВІДЕО)

Економіка3 місяці тому

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії

NewСхід3 місяці тому

Як у Сєвєродонецьку змалку вчать переробляти пластик

Суспільство3 місяці тому

Українець став найкращим курсантом Королівської академії в Британії

Економіка3 місяці тому

Успішний кооператив: як на Черкащині АТОвець розвиває сільське господарство

NewСхід3 місяці тому

Яскравий Донбас: як художник із Сєвєродонецька прикрашає муралами регіон

Технології3 місяці тому

Українці розробили інноваційний вітрогенератор: він абсолютно безшумний

Суспільство3 місяці тому

Як працює перша в Україні хімікиня-рятувальниця

Суспільство3 місяці тому

Як на смітті заробити до 600 тисяч гривень на рік

NewСхід3 місяці тому

Донеччанка в Черкасах навчає жінок постояти за себе

NewСхід3 місяці тому

Як шеф-кухар з Донецька привчає Одесу до старовинної грузинської кухні

Суспільство3 місяці тому

Трансформатор медицини: як одна людина може зупинити корупцію

NewСхід3 місяці тому

Чебуреки переселенки стали символом Одеси

Суспільство4 місяці тому

Не Львовом єдиним: три “непопсові” райцентри західної України для відпочинку (ВІДЕО)

Економіка4 місяці тому

Як сім’я з Ужгородщини збирає щодня з власної плантації 250 кг лохини

Суспільство4 місяці тому

Де в Україні знаходиться унікальний лікувальний гейзер?

NewСхід4 місяці тому

84 види морозива: як переселенець відкрив унікальну джелатерію в Одесі

Суспільство4 місяці тому

Єдиний у світі лікувальний грязьовий вулкан знаходиться в Україні

NewСхід4 місяці тому

Як переселенка з Донецька розвиває кавову імперію в Борисполі

Суспільство4 місяці тому

Українська Сахара: найбільша пустеля Європи знаходиться на Херсонщині (ВІДЕО)

Суспільство4 місяці тому

“Сонячний історик”: як перший в Україні бакалавр історії із синдромом Дауна отримав роботу

Суспільство4 місяці тому

Донбас приморський: топ морських курортів на Донеччині (ВІДЕО)

Суспільство4 місяці тому

Чому екстремалам варто відвідати Умань

NewСхід4 місяці тому

Як колишня вчителька відкрила кав’ярню на Донбасі

Технології4 місяці тому

Створили VR-модель української фортеці

Суспільство4 місяці тому

Зміни є! Як сильно Дніпро відрізняється від Дніпропетровська? (ВІДЕО)

Суспільство4 місяці тому

Українська Ісландія: як містечко на Закарпатті заманює туристів на термальні води (ВІДЕО)

Суспільство4 місяці тому

Розвінчуємо міфи: ТОП-7 стереотипних думок про Західну Україну (ВІДЕО)

Суспільство4 місяці тому

Без бограча та кнедликів, або Чи реально бути веганом на Закарпатті? (ВІДЕО)

Суспільство4 місяці тому

Чому Хортиця – найкраще місце для туристів в Україні (ВІДЕО)

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.