Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize me0wkym9ip3ygh imgonline com ua resize me0wkym9ip3ygh

Суспільство

Дитячий відпочинок: 7 літніх таборів на морському узбережжі

Опубліковано

Незабаром закінчується навчальний рік, тому саме час задуматись, як влаштувати канікули. Пропонуємо вам підбірку дитячих таборів на Чорноморському узбережжі, де ваша дітвора зможе гарно відпочити та набратись сил перед новим навчальним роком. У цьому списку можна вибрати найкращий варіант за різною ціною. Вперед замовляти путівки!

1. Табір “Арт-Фест Одеса”

Розташування: Кароліно-Бугаз, Одеська область
Вік: 7-16 років
Вартість зміни: від 7500 гривень

У таборі на узбережжі Чорного моря для арт-фестівців створюють умови для реалізації лідерських якостей та творчих здібностей. Тут можна розкрити свої таланти в клубах і секціях, конкурсах та на сцені. Табір забезпечує дітлахам креативне дозвілля у студії пісочної анімації, студії аквагриму, прес-центрі, театральній студії та різних конкурсних програмах. Крім цього, артфестіці можуть відвідати секції йоги футболу, волейболу та тенісу.

Читайте також: На Західній Україні розпочинають перевезення дитячі залізниці

Проживання дітлахам забезпечене у новому сучасному житловому комплексі. Поруч є майданчик зі сценою, спортивний майданчик, атракціони та тренажери.

2. Табір Sportium

Розташування: Чорноморка, Миколаївська область
Вік: 7-16 років
Вартість зміни: від 8500 гривень

Спортивно-оздоровчий комплекс Sportium розташований на узбережжі Чорного моря. Тут дітвора може оздоровлюватись, займатися спортом та творчістю. На території табору є хореографічна студія, туристичний клуб “Школа виживання”, де навчають самообороні. У Sportium дітлахи можуть зайнятись фотомистецтвом, спробувати себе в акторській майстерності та запускати повітряного змія. А також тут поруч є аквапарк “Очаков”, де можна провести незабутній день на водяних атракціонах.

Читайте також: З’явився конкурс україномовних п’єс для дітей та підлітків

Табір знаходиться на першій береговій лінії та має чотири обладнані пляжі. Для комфортного проживання дітлахів є шість двоповерхових корпусів на 700 місць. Окремо є корпус для батьків з двомісними корпусами.

3. Табір Бригантина

Розташування: Скадовськ, Херсонська область
Вік: 7-16 років
Вартість: від 9000 гривень

Оздоровчий комплекс “Бригантина” розташований на чорноморському узбережжі та має власний піщаний пляж. Корисна вода Джигарлицького озера поруч сприяє оздоровленню. У Бригантині насичена культурна програма: конкурси, вікторини, спортивні змагання. Також дітлахи можуть стати учасниками клубу акторської майстерності, англійської мови, танцювальних та спортивних гуртків. Та й вечірня программа не пасе задніх: дискотеки, кіносеанси, посиденьки біля вогнища та ще багато інших цікавих розваг.

Кожний загін розміщується на окремих поверхах корпусу. Тут дітлахи можуть жити удвох, або учотирьох.

4. GREEN PARK

Розташування: Сергіївка, Одеська область
Вік: 6-17 років
Вартість зміни: від 10000 гривень

Табір знаходиться за 80 км від Одеси на березі Шаболатського лиману, який є джерелом цілющих грязей. Відпочинок тут стане корисний дітям, які мають проблеми з дихальною системою, патологію серцево-судинної системи та порушення опорно-рухового апарату. Морські купання, сонячні ванни, спорт та оздоровчі процедури допоможуть зміцненню дитячого організму.

Читайте також: Прочитані книжки можна здати заради будівництва дитячого онкоцентру

На території квітучого табору розташовані 4 спальні корпуси  з 4-містними номерами. Також тут є мотузковий парк, сцена для виступів, танцювальний майданчик та місця для відпочинку. Для тренувань тут є волейбольний та баскетбольний майданчик, футбольне поле і майданчики для інших видів спорту.

5. Табір-готель Шоколад

Розташування: Сергіївка, Одеська область
Вік: 7-16 років
Вартість зміни: від 12900 гривень

Дитячий табір розташований на базі люкс-пансіонату “Калина” на березі Чорного Моря. Відпочинок тут насичений освітніми, розважальними заходами, творчими майстер-класами, квестами, фестивалями, шоу-програмами. Також кожна дитина може побувати на місці справжнього актора та взяти участь у зйомці ігрового кінофільму. Крім цього, дитина може проявити себе в конкурсах і змаганнях, навчитися новим танцям на заняттях з хореографії.

Читайте також: У Києві на Троєщині облаштують новий пляж

Приємним бонусом є включення у вартість путівки дві екскурсії у Білгород-Дністровський та прогулянка катером з дискотекою.

Табір-готель пропонує своїм маленьким відвідувачам затишні номери на 4 людини у п’ятиповерховому корпусі. Тимчасове помешкання оточує затишний дворик, басейн та штучні ставки.  

6. Табір Аврора

Розташування: Скадовськ, Херсонська область
Вік: 7-17 років
Вартість: від 13000 гривень

Дитячий оздоровчий табір Аврора знаходиться на чорноморському побережжі за 10 км. від Скадовська. Табір має власний огороджений піщаний пляж з басейном.

Тут є 18 гуртків та 8 видів командних ігор. Крім цього, у таборі є медіахолдинг з прямим радіоефіром, хореографічна і вокальна студія, мотузковий парк. Кожен день в Аврорі насичений яскравими подіями, концертами та спортивними іграми.

Читайте також: В Одесі розширять безплатні пляжі для відпочивальників

Проживання для дітлахів забезпечене у комфортних корпусах у 40 кроках від моря. Маленькі відпочивальники можуть жити у номерах по 6 осіб, а меблі в кімнатах розроблена з урахуванням росту та віку дітей.

7. Табір Star Time

Розташування: Грибівка, Одеська область
Вік: 6-14 років
Вартість зміни: від 15000 гривень

Цей сучасний табір на березі Чорного моря створений для веселого та активного дозвілля дітлахів. Тут є велика концертна площадка, басейн, крита поляна для проведення майстер-класів та надувний аквапарк. Дітлахи можуть відвідувати також розвиваючі студії робототехніки, hand-made, кулінарії, радіо і ТБ.,

У таборі з вашими дітьми працюють не тільки професійні вожаті, а й зірки шоу бізнесу та продюсерський центр “Star Time”.

Дітлахів розміщують у чотирьохмісних комфортних номерах у двоповерховому корпусі з видом на морське узбережжя. А додому юні відпочивальники поїдуть не лише з незабутніми враженнями, а й з фірмовим одягом та канцелярією.

Коментарі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися по допомогу до міської ради. На місце одразу прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і врятувати 44 кажани. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі