Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize me0wkym9ip3ygh imgonline com ua resize me0wkym9ip3ygh

Суспільство

Дитячий відпочинок: 7 літніх таборів на морському узбережжі

Опубліковано

Незабаром закінчується навчальний рік, тому саме час задуматись, як влаштувати канікули. Пропонуємо вам підбірку дитячих таборів на Чорноморському узбережжі, де ваша дітвора зможе гарно відпочити та набратись сил перед новим навчальним роком. У цьому списку можна вибрати найкращий варіант за різною ціною. Вперед замовляти путівки!

1. Табір “Арт-Фест Одеса”

Розташування: Кароліно-Бугаз, Одеська область
Вік: 7-16 років
Вартість зміни: від 7500 гривень

У таборі на узбережжі Чорного моря для арт-фестівців створюють умови для реалізації лідерських якостей та творчих здібностей. Тут можна розкрити свої таланти в клубах і секціях, конкурсах та на сцені. Табір забезпечує дітлахам креативне дозвілля у студії пісочної анімації, студії аквагриму, прес-центрі, театральній студії та різних конкурсних програмах. Крім цього, артфестіці можуть відвідати секції йоги футболу, волейболу та тенісу.

Читайте також: На Західній Україні розпочинають перевезення дитячі залізниці

Проживання дітлахам забезпечене у новому сучасному житловому комплексі. Поруч є майданчик зі сценою, спортивний майданчик, атракціони та тренажери.

2. Табір Sportium

Розташування: Чорноморка, Миколаївська область
Вік: 7-16 років
Вартість зміни: від 8500 гривень

Спортивно-оздоровчий комплекс Sportium розташований на узбережжі Чорного моря. Тут дітвора може оздоровлюватись, займатися спортом та творчістю. На території табору є хореографічна студія, туристичний клуб “Школа виживання”, де навчають самообороні. У Sportium дітлахи можуть зайнятись фотомистецтвом, спробувати себе в акторській майстерності та запускати повітряного змія. А також тут поруч є аквапарк “Очаков”, де можна провести незабутній день на водяних атракціонах.

Читайте також: З’явився конкурс україномовних п’єс для дітей та підлітків

Табір знаходиться на першій береговій лінії та має чотири обладнані пляжі. Для комфортного проживання дітлахів є шість двоповерхових корпусів на 700 місць. Окремо є корпус для батьків з двомісними корпусами.

3. Табір Бригантина

Розташування: Скадовськ, Херсонська область
Вік: 7-16 років
Вартість: від 9000 гривень

Оздоровчий комплекс “Бригантина” розташований на чорноморському узбережжі та має власний піщаний пляж. Корисна вода Джигарлицького озера поруч сприяє оздоровленню. У Бригантині насичена культурна програма: конкурси, вікторини, спортивні змагання. Також дітлахи можуть стати учасниками клубу акторської майстерності, англійської мови, танцювальних та спортивних гуртків. Та й вечірня программа не пасе задніх: дискотеки, кіносеанси, посиденьки біля вогнища та ще багато інших цікавих розваг.

Кожний загін розміщується на окремих поверхах корпусу. Тут дітлахи можуть жити удвох, або учотирьох.

4. GREEN PARK

Розташування: Сергіївка, Одеська область
Вік: 6-17 років
Вартість зміни: від 10000 гривень

Табір знаходиться за 80 км від Одеси на березі Шаболатського лиману, який є джерелом цілющих грязей. Відпочинок тут стане корисний дітям, які мають проблеми з дихальною системою, патологію серцево-судинної системи та порушення опорно-рухового апарату. Морські купання, сонячні ванни, спорт та оздоровчі процедури допоможуть зміцненню дитячого організму.

Читайте також: Прочитані книжки можна здати заради будівництва дитячого онкоцентру

На території квітучого табору розташовані 4 спальні корпуси  з 4-містними номерами. Також тут є мотузковий парк, сцена для виступів, танцювальний майданчик та місця для відпочинку. Для тренувань тут є волейбольний та баскетбольний майданчик, футбольне поле і майданчики для інших видів спорту.

5. Табір-готель Шоколад

Розташування: Сергіївка, Одеська область
Вік: 7-16 років
Вартість зміни: від 12900 гривень

Дитячий табір розташований на базі люкс-пансіонату “Калина” на березі Чорного Моря. Відпочинок тут насичений освітніми, розважальними заходами, творчими майстер-класами, квестами, фестивалями, шоу-програмами. Також кожна дитина може побувати на місці справжнього актора та взяти участь у зйомці ігрового кінофільму. Крім цього, дитина може проявити себе в конкурсах і змаганнях, навчитися новим танцям на заняттях з хореографії.

Читайте також: У Києві на Троєщині облаштують новий пляж

Приємним бонусом є включення у вартість путівки дві екскурсії у Білгород-Дністровський та прогулянка катером з дискотекою.

Табір-готель пропонує своїм маленьким відвідувачам затишні номери на 4 людини у п’ятиповерховому корпусі. Тимчасове помешкання оточує затишний дворик, басейн та штучні ставки.  

6. Табір Аврора

Розташування: Скадовськ, Херсонська область
Вік: 7-17 років
Вартість: від 13000 гривень

Дитячий оздоровчий табір Аврора знаходиться на чорноморському побережжі за 10 км. від Скадовська. Табір має власний огороджений піщаний пляж з басейном.

Тут є 18 гуртків та 8 видів командних ігор. Крім цього, у таборі є медіахолдинг з прямим радіоефіром, хореографічна і вокальна студія, мотузковий парк. Кожен день в Аврорі насичений яскравими подіями, концертами та спортивними іграми.

Читайте також: В Одесі розширять безплатні пляжі для відпочивальників

Проживання для дітлахів забезпечене у комфортних корпусах у 40 кроках від моря. Маленькі відпочивальники можуть жити у номерах по 6 осіб, а меблі в кімнатах розроблена з урахуванням росту та віку дітей.

7. Табір Star Time

Розташування: Грибівка, Одеська область
Вік: 6-14 років
Вартість зміни: від 15000 гривень

Цей сучасний табір на березі Чорного моря створений для веселого та активного дозвілля дітлахів. Тут є велика концертна площадка, басейн, крита поляна для проведення майстер-класів та надувний аквапарк. Дітлахи можуть відвідувати також розвиваючі студії робототехніки, hand-made, кулінарії, радіо і ТБ.,

У таборі з вашими дітьми працюють не тільки професійні вожаті, а й зірки шоу бізнесу та продюсерський центр “Star Time”.

Дітлахів розміщують у чотирьохмісних комфортних номерах у двоповерховому корпусі з видом на морське узбережжя. А додому юні відпочивальники поїдуть не лише з незабутніми враженнями, а й з фірмовим одягом та канцелярією.

Суспільство

На Мапу доступності в застосунку «Київ Цифровий» додали понад 1500 об’єктів

Опубліковано

У Києві наповнюють Мапу доступності — онлайн-інструмент, що допомагає жителям столиці орієнтуватися у безбар’єрності міських об’єктів. Наразі на платформі додали інформацію про понад 1 500 будівель і закладів.

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та відповідальна з питань безбар’єрності в місті Марина Хонда.

Що додали на мапу

На платформу внесли дані про такі об’єкти:

  • навчальні та медичні заклади;
  • житлові будинки;
  • укриття;
  • органи державної влади;
  • об’єкти культури;
  • комунальні організації;
  • ЦНАПи;
  • заклади соціальних послуг;
  • торгові центри;
  • банки.

Читайте також: У Києві представили безбар’єрний маршрут на 12,5 км: де його створять

Ресурс містить інформацію про наявність пандусів, тактильних та акустичних засобів, підіймачів, паркомісць для людей з інвалідністю тощо.

Користувачі можуть відфільтрувати об’єкти за категорією (наприклад, галузь охорони здоров’я чи послуг) і за типом доступності. Кожна позиція має адресу, години роботи, контактний телефон та опис засобів доступності.

Зараз Мапа доступності перебуває на етапі тестування. Її продовжують наповнювати новими даними як від муніципальних, так і від приватних закладів. Також триває перевірка актуальності вже наявної інформації.

Нагадаємо, що в Києві створять мікроклініку з протезування за підтримки Франції.

Фото обкладинки: Unsplash

Читати далі

Суспільство

«Навіть якщо є лише одна рука, другою буде моя»: керамістка з Херсона ліпить разом із пораненими військовими

Опубліковано

У Василя з позивним Метелик проблеми з моторикою. В нього не вистачає кількох пальців на руці, але він ліпить маски з глини. Василь часом злиться, що вони виходять не такі, як він хоче. Керамістка Дар’я Диба заспокоює військового — саме через ці вироби й видно прогрес його моторики.

Дівчина волонтерить у центрі Unbroken у Львові. Дар’я знає, як це — шукати себе в нових умовах. Раніше була архітекторкою: проєктувала й облаштовувала будівлі, які після 24 лютого нищили росіяни. Тепер Дар’я будує нову справу — гончарну, — і не лише втілює свої ідеї, а й допомагає пораненим військовим відновлюватися. 

Дар’я Диба

керамістка, волонтерка в центрі Unbroken у Львові 

Дивитися, як твоє креслення оживає — неймовірно

Я з Херсону, і провела більшу частину свого життя там. Мій батько — інженер, а тітка була головною архітекторкою в місті, тож у мене було уявлення, що архітектура — це хороша професія, і гроші приносить. 

Для навчання обрала Польщу — якраз їхала в Гданськ, щоб відвідати політехніку. Проїжджали повз Львів, і мені він так сподобався! Я відчула спокій і захотіла повернутися. Так власне й сталося, адже на архітекторку я пішла вчитися саме туди. 

Завжди хотіла говорити українською, але росла в російськомовному середовищі, тож було складно. Досі пам’ятаю, як бабуся мене називала «наша бандерівочка». Коли переїхала, одразу перейшла на українську. Зараз і речення російською, мабуть, сформулювати не зможу. 

Коли я пішла навчатись, майже одразу почала працювати, щоб здобувати досвід. Мені таке подобається — ти спочатку все креслиш, розбираєшся в деталях, а потім приїжджаєш на будову і бачиш, як твоє креслення оживає, вибудовується. Це неймовірні відчуття. 

Пам’ятаю першу зруйновану будівлю

Мій брат — військовий, його поранили ще в часи АТО. Тому наша сім’я розуміла, що повномасштабне вторгнення буде. Батьки сиділи на сумках, бо мусили виїжджати з Херсона. І от ми всі опинилися у Львові. Я втратила роботу, бо кому ж навесні 2022-го потрібно будувати щось чи робити дизайнерські ремонти? 

Пам’ятаю першу зруйновану будівлю, над якою я працювала. Цілий рік ми облаштовували офіс на 8 тисяч квадратних метрів — я робила технічні креслення від електрики до сантехніки. Уже все було майже готове — якраз запускали фітостіни. Але туди прилетіло — скло повилітало й роботу зупинили. 

Ще рік тому це була болюча для мене тема, але зараз я прийняла ситуацію, і це дозволило мені змінитися. 

Спочатку прийшло усвідомлення, що те, чим я займалася кілька років, стало неважливим. Було складно. Я шукала, що можу робити. Так згадала, як іще кілька років тому ми з чоловіком були на майстер-класі з гончарства. То чому б не спробувати?

Я знову пішла на майстер-клас. Потім почала вдома ліпити з глини, а згодом орендувала студію з пічкою, з гончарним колом. Я роблю посуд керамічний і його розписую — я практична людина, і мені важливо, аби виріб не просто стояв на полиці, а щоб його використовували. Зараз працюю над колекцією про Херсон — наприклад, про Хабловський маяк, який знищили росіяни. Мені важливо нагадувати про свій дім. 

Хабловський маяк Дар’я відтворила на горнятку. Фото надала героїня

Я раніше працювала більше з технічною стороною, але й творча робота мені подобається. Такий перехід не давався мені складно: хоч глина вважається брудною і холодною, але мені подобається. Я знайшла спокій: не було постійної напруги, відповідальності. Але все ще чогось бракувало — відчувала, що недостатньо роблю для країни.

Ліплять і відволікаються від болю

Мій близький знайомий лікується після поранення в Unbroken. Якось він виклав історію про це в соцмережах. Я глянула — там всі малюють. Ага, бачу, є піч і гончарне коло, але з глини ніхто не ліпить, тож я написала засновниці, що готова волонтерити. У грудні 2024 року почала приходити в майстерню в центрі. 

Дар’я в майстерні Unbroken, де допомагає пораненим відновлюватися через гончарство. Фото надала героїня

Мені хочеться, щоб ліплення з глини, а потім і вироби з неї нагадували про певні моменти, стан, коли ти це робив, особливо якщо це відбувається в терапії. Що ж ми робимо? Ми не сидимо над кожним і не питаємо, що вони відчувають під час роботи — військові приходять переважно або дуже втомлені, або натхненні. Втома й біль — те, що їх супроводжує протягом усього часу. Вони можуть і не ліпити, а просто поговорити між собою, випити кави. За день близько 20-30 людей приходять.

Атмосфера майстерні, де військові можуть спробувати свої сили в гончарстві. Фото надала героїня

Якщо ж беруться ліпити з глини щось, я дуже радію, бо це справді відволікає. Вони намагаються реалізувати свою ідею і вже не думають про те, що минуло дві години без знеболювального. Їх не турбує нічого, не злить. 

Я знайшла в «Незламних» свою сім’ю, своїх друзів, з якими мені комфортно й приємно перебувати. Тепер я точно знаю, що військові з пораненнями не люблять, коли з них роблять якихось особливих людей. У нас у майстерні самообслуговування — люди самі за собою прибирають, хіба що й справді потрібна допомога. Але й тоді не роблю все за них, бо вони можуть і самостійно впоратися.

Ліпше усміхнутися, ніж відвернути погляд

Деякі поранені переживають, що в них, наприклад, ампутація руки, і що вони не зможуть ліпити з глини. Я ж завжди кажу: «Навіть якщо є лише одна рука, це не проблема — другою буде моя». Я допоможу, притримаю глину, знайду підвищення, щоб людині на кріслі колісному було зручно працювати. Головне, аби ця робота з глиною їм допомагала.

Дар’я допомагає одному з військових ліпити з глини. Фото надала героїня

От Костя, наприклад, ніколи раніше не ліпив з глини, а зараз робить такі неймовірні речі! Починав з горнятка, навіть накреслив собі на листку схему. А тепер робить і вазу у формі людського серця, й втілює інші неймовірні ідеї, хоч приходить на ліплення після операцій з жахливими болями. 

Також є Ігор — він не дуже часто приходить, але старається. У нього було поранення голови, проблеми з мовленням і моторикою. Спочатку було складно порозумітися, адже він не міг сфокусувати на мені погляд, але він зліпив таке рівненьке та гарне горнятко! Бачу, як йому подобається глина.

В Ігоря й інших військових є ампутація рук. Зараз я стаю для них другою рукою, але також думаємо над розробкою спеціального тримача, бо поки аналогів не зустрічали.

Важливо говорити й пояснювати — як дітям, так і дорослим, — що зараз дуже багато людей з пораненнями. З ними все окей — з ними можна говорити й усміхатися. 
Не раз бачила, як люди відвертають погляд від військових, що вчаться ходити на протезах. Тим це неприємно. Я розумію, що це часто через незнання, а іноді навіть і невпевненість, що усмішка зараз доречна. Та насправді ліпше усміхнутись, ніж відвернути погляд.

Читати далі

Суспільство

«Тримаюся далі»: як багатодітна мама з Києва передала 240 тонн допомоги за рік

Опубліковано

Наталія Комаренко — волонтерка з Києва, яка з 2014 року допомагає українським військовим та підтримує дітей з інвалідністю. Вона є засновницею фонду «З теплом у серці», який цьогоріч здобув відзнаку «Варті» від «Нової пошти».

Про це повідомили в «Новій пошті».

Заснування власного фонду

Поштовхом до створення власного фонду став особистий досвід — середня дитина Наталії має рідкісне генетичне захворювання. Організація «З теплом у серці» стала платформою для взаємодії батьків, обміну досвідом і підтримки дітей.

Спочатку фонд проводив невеликі безплатні заходи для дітей: походи до кав’ярень, зоопарків, кінотеатрів тощо. З часом спільнота розрослась — нині вона об’єднує понад 1500 родин. Учасники отримують гуманітарну підтримку, консультації, можливість спілкуватися й організовувати спільні активності.

Щоденна допомога армії

З початком війни у 2014 році Наталія долучилась до допомоги армії. Сьогодні вона щоденно займається волонтерською логістикою: закуповує, збирає та відправляє техніку, обладнання, автівки та інші необхідні речі для військових.

«Волонтером бути непросто. Я щоранку подумки кидаю цю справу, а вдень вже викладаю допис про збір чи пошук необхідного. Я роблю це для тих, хто мене захищає. Для тих, хто пише теплі слова подяки. Хоча дякувати маємо ми», — розповіла Наталія Комаренко.

Упродовж останніх трьох років вона організувала збори на різні потреби: від засобів особистої гігієни до FPV-дронів, зарядних станцій і акумуляторів для техніки. Підтримку надсилають не лише українці, а й друзі з-за кордону, зокрема волонтери з Ірландії, які передали п’ять машин швидкої допомоги та сім інших автівок.

Наталія Комаренко з ірландськими волонтерами

Читайте також: Учасники забігу MHP Run4Victory зібрали понад 700 тисяч грн на дрони для фронту

Комунікація з військовими

Наталія підтримує зв’язок із військовими переважно онлайн, але також приїжджає на вокзали, коли бійці вирушають на фронт чи повертаються з нього. Вона каже, що в такі моменти простий контакт, присутність і кілька слів підтримки мають велике значення.

«Мені пишуть — потяг о 22-й, чи могла б приїхати? Звісно, я приїду. Розумію, що їм у цей час треба підтримка. Тому я кидаю все й лечу. Людина їде на війну або щойно звідти. Наші захисники мають відчувати, що вони не самі», — поділилася Наталія.

Найскладнішими залишаються випадки, коли вона дізнається про загибель адресата вже після відправки посилки. У таких ситуаціях волонтерка переадресовує допомогу іншим.

Як справляється з навантаженням

Волонтерка розповіла, що емоційне виснаження трапляється регулярно. Іноді її підтримують самі військові: один із них переказав 25 тисяч гривень і сам закрив збір для своєї бригади. Також вона додала, що одного разу отримала переказ на 60 тисяч гривень від анонімного відправника. Тоді Наталія закрила кілька зборів.

Щоб відновити ресурс, Наталія разом з іншими мамами дітей з інвалідністю організовує «перезавантаження» — короткі поїздки, прогулянки, неформальні зустрічі.

Попри всі труднощі, вона продовжує допомагати, виховує трьох дітей і розвиває фонд, який став точкою опори для багатьох українських родин.

Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень

Отримання відзнаки «Варті»

Цьогоріч фонд «З теплом у серці» отримав відзнаку «Варті» від «Нової пошти» в номінації «Допомога людям з інвалідністю». Переможців обрали шляхом відкритого голосування та за обсягами перевезень. Фонд Наталії за 2024 рік відправив 240 тонн гуманітарного вантажу, скориставшись безоплатними послугами «Гуманітарної Нової пошти».

Нагадаємо, що «Нова пошта» нагородила українських волонтерів: хто отримав відзнаку «Варті».

Фото: Наталія Комаренко

Читати далі