Суспільство
Дитячі майданчики в Україні будуватимуть на дахах
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ повідомило, що набули чинності оновлені будівельні норми, які дозволяють будувати дитячі майданчики на дахах невисоких споруд — до 15 метрів або до 3 поверхів. Про це повідомляє прес-служба Уряду.
“У нас в Україні ж донедавна, щоб спроектувати дитмайданчик, наприклад, навіть на покрівлі підземного паркінгу, який майже не відрізняється за висотою від рівня землі, потрібно було отримувати відповідне відхилення від будівельних норм. Тепер цього немає. Проте у змінах до ДБН прописана низка обов’язкових вимог безпеки, яких потрібно дотримуватися”, – повідомили у Мінрегіонбуді.
Які вимоги до майданчиків?
Серед обов’язкових вимог для таких дитячих майданчиків — наявність парапету або захисної огорожі висотою до 2 метрів, наявність пандусів для безбар’єрного доступу, заборона розміщувати поруч з дитячим майданчиком вентиляційні канали, антени тощо.
Ще однією умовою розміщення такого майданчика на покрівлі будівлі є забезпечення відводу дощових та талих вод та за необхідності шумозахисту нижче розташованих приміщень.
Висота розміщення такого майданчика не повинна бути більшою ніж 15 м (але не більше 3 поверхів) від рівня підлоги першого поверху споруди або землі.
Читайте також: В Україні побільшає парковок: їх розмістять на дахах
Ці зміни дозволять підвищити комфортні умови проживання для жителів та забезпечити їх необхідним благоустроєм території. До речі, такі дитмайданчики широко поширені у багатьох країнах Європи, таких як Німеччина, Данія, Фінляндія, а також в США, Канаді та Японії.
Зміну до ДБН було розроблено ДП «НДКТІМГ». Ознайомитись з нею можна за посиланням.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі