Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/LL98uht-S2s?si=JeBmLMyWupw2iEyUSSSSSS

Суспільство

Директорка школи розчистила всі сміттєзвалища у громаді

Опубліковано

Людмила у своєму селищі на місці старих звалищ побудувала парки та сквери. Привчила односельчан висаджувати дерева та квіти. А тепер влаштовує екскурсії ветеранам Доброславської громади.

Історія Людмили

Людмила Прокопечко все життя прожила на Одещині. Любила бути серед дітей, тож вступила в педагогічний. Згодом очолила першу українську школу в місті Южне Одеської області. А у 2015 році Людмилу попросили очолити ще й Доброславську громаду.

“Це не було моїм бажанням із самого початку — я не бачила себе головою громади. Але мешканці Доброслава прийшли й попросили піти очолити цю громаду, піти на вибори”, – розповідає жінка.

Шлях голови громади

Перше, що побачила Людмила на новій посаді — сміттєзвалища.

“Подивилися ми навколо, і я зрозуміла, що це капець. У громаді не було ні доріг нормальних, ні світла, ні води, не було тротуарів – я вже не кажу про парки, зони відпочинку. На будь-якому вільному шматочку землі був смітник”, – згадує голова Доброславської громади.

Тоді жінка ухвалила дуже ризиковане рішення.

“Я сказала: для того, щоб сміття не було, на цьому місці має бути щось таке абсолютно протилежне, куди вже ніхто не посміє викинути сміття. І ми вирішили робити парки”, – каже вона.

Читати також: В Ірпені створили комісію, яка погоджуватиме нові мурали та артоб’єкти

Створення парків

Не все в Людмили з жителями громади йшло гладко на початку.

Було, що ми висадили ялиночки, збирали на них копійки, а вони [люди] їх вночі викинули, зламали. Я приходила зранку, плакала, але казала, що ми маємо посадити більше тепер“, – відзначає жінка.

Пів року знадобилось, аби люди зрозуміли — обʼєднуватись із владою можна. Коли Людмила оголошувала толоку, доброславці приходили навіть після роботи. Вручну виносили мішки зі сміттям і згрібали листя.

За 9 років разом висадили тисячі рослин та відкрили вже 15 парків і скверів. Значну підтримку громада отримала від Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”, а саме — екскаватор та контейнери для сміття.

Повномасштабне вторгнення

Але докорінно життя громади, коли почалось повномасштабне вторгнення. Тоді місцеві самі організувались і почали зносити їжу захисникам. А Людмила будувала укріпрайони та годувала бійців.

А в травні 2023 року разом відкрили в Доброславі Veteran Hub. Поки одні займаються в хабі, для інших захисників Людмила проводить екскурсії парками рідного краю. І мріє зібрати всю громаду за одним переможним столом.

“Оце, напевно, те перше – коли можна буде кожного обійняти, кожному подякувати, а далі вже працювати”, – каже Людмила Прокопечко.

Нагадаємо, що київська дитяча залізниця відкрила сезон руху поїздів.

Також ми повідомляли, що рідні загиблого капітана втілили його мрію.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі