Спорт
Дворічна українка стала наймолодшою дитиною в Україні, яка пропливла 25 метрів у басейні
Одеситка Емма Клочкова, якій лише два роки й чотири місяці, стала наймолодшою дитиною в Україні, яка самостійно пропливла 25 метрів у басейні. На це їй знадобилося 3 хвилини 29 секунд.
Про рекорд повідомила керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.
День рекорду
Як зізналася Вєтрова, перед встановленням рекорду Емма була не в найкращому настрої.
Маму, тата, бабусю і навіть керівницю реєстру попросили не турбувати юну плавчиню. Лише тренерка Ілона Гаркун залишилася поруч, переконуючи, що вода допоможе позбутися поганого настрою.
Читати також: Еліна Світоліна стала першою українкою, яка виграла 100 матчів на турнірах «Великого шлему»
Вражаючий заплив
Емма стрибнула у воду, впевнено пропливла всю доріжку дорослого басейну і здобула звання рекордсменки. Всі присутні в басейні аплодували маленькій плавчині.
«До Емми повернувся гарний настрій, бо після цього вона ще двічі повторила заплив на інших доріжках. Але на камеру усміхатися відмовилась — зірки не такі прості, як здається», — пожартувала Лана Вєтрова.
Тренерка Ілона Гаркун, яка подала заявку до Національного реєстру рекордів, вірила у здібності своєї вихованки від самого початку.
Нагадаємо, що збірна України уперше за історію здобула нагороду Кубка світу з санного спорту (ФОТО).
Фото: фейсбук Лани Вєтрової.
Спорт
Національна збірна команда України здобула дев’ять медалей на турнірі Grand Prix de France Henri Deglane. Змагання відбулися у французькому місті Ніцца.
Про це повідомили у Федерації греко-римської боротьби України.
Українські спортсмени виграли п’ять «золотих», дві «срібні» та дві «бронзові» медалі. Перше місце здобули такі борці:
- Віктор Петрик (60 кг);
- Парвіз Насібов (72 кг);
- Андрій Кулик (77 кг);
- Ярослав Фільчаков (87 кг);
- Владлен Козлюк (97 кг).
Читайте також: Дворічна українка стала наймолодшою дитиною в Україні, яка пропливла 25 метрів у басейні
«Вітаємо чемпіонів та призерів турніру, тренерський штаб національної збірної на чолі з Володимиром Шацьких та Мурадом Саргсяном і особистих наставників спортсменів. Дякуємо ЗСУ за можливість проводити тренувальний процес та захищати кольори нашої країни на міжнародній арені», — написали в організації.
Нагадаємо, що український ветеран підкорив Кіліманджаро після ампутації та встановив рекорд.
Фото: фейсбук-сторінка Федерації греко-римської боротьби України
Спорт
17-річний Ярослав Лавренюк здобув перше місце у швейцарському місті Санкт-Моріц. Він на дві мілісекунди випередив свого суперника.
Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.
Ярослав Лавренюк подолав дистанцію з результатом 2:18.70. Це досягнення спортсмена повторює найкращий результат в історії України у скелетоні.
Скелетоніст випередив латвійця Емілса Індріксонса на 2 мілісекунди та швейцарця Валентино Буффа на секунду й 12 мілісекунд.
У міністерстві вказали, що Ярослав також посів і четверте місце у категорії U-23.
Нагадаємо, що Еліна Світоліна стала першою українкою, яка виграла 100 матчів на турнірах «Великого шлему».
Фото: фейсбук-сторінка Міністерства молоді та спорту
Спорт
Клуби відкрили 15-17 січня 2025 року у Львівській, Волинській та Івано-Франківській областях. Ці осередки виграли грантовий конкурс «Час діяти, Нестримні».
Про це повідомили у Міністерстві молоді та спорту.
Діяльність клубів
В адаптивних клубах допомагатимуть військовим, ветеранам та людям з інвалідністю відновлювати фізичне та психологічне здоров’я.
«Створення адаптивних клубів — це можливість для кожного ветерана відновити рухову активність, знайти підтримку, відчути власну силу та реалізувати свій потенціал», — написали в міністерстві.
Читайте також: Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024
Осередки в областях
У Новояворівському клубі у Львівській області встановили пересувний підіймач, що сприяє безпечному плаванню людей, які користуються кріслами колісними. Реабілітолог Михайло Кучма допомагатиме ветеранам долати труднощі фізичної реабілітації.
У Поворську на Волині клуб розпочав роботу з тренування для ветеранів і людей з інвалідністю, яке провів досвідчений тренер Павло Брича.
У Коломиї тренером працює ветеран Юрій Фурик, який втратив ногу в боях за Соледар. Своїм прикладом він демонструє силу спорту у відновленні після важких поранень.
«Після втрати кінцівки був важкий стан. Але саме заняття спортом допомогли мені відновитися фізично та ментально. Тепер з радістю буду допомагати відновлюватися іншим ветеранам», — зазначає Юрій.
Читайте також: Українка стала однією з найкращих вчительок світу за версією Global Teacher Prize 2025
Проєкт «Час діяти, Нестримні» реалізує Благодійний фонд «МХП — Громаді» спільно з Державною установою «Спорт для всіх» у межах флагманського проєкту Міністерства молоді та спорту України «Активні парки: локації безбар’єрного дозвілля». Програму відомства реалізують у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Також ми писали, що в Києві відкрили відділення реабілітації для постраждалих від війни (ФОТО).
Фото: сайт Міністерства молоді та спорту