Суспільство
Дві українки номіновані на премію Астрід Ліндґрен за внесок у дитячу літературу
Ілюстраторку Катерину Штанко і письменницю Лесю Вороніну номінували на премію The Astrid Lindgren Memorial Award 2020 року.
Список номінантів став відомий з офіційного сайту премії.
Повний перелік номінантів журі оголосило на Франкфуртському книжковому ярмарку у четвер, 17 жовтня. Загалом на премію претендують 237 кандидатів із 68 країн з усіх континентів. Серед них – автори, ілюстратори, промоутери та оповідачі.
Що відомо про номінанток?
Катерина Штанко — українська художниця та письменниця, уродженка Сімферополя. Співпрацювала з видавництвами “Веселка”, “Дніпро”, “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, “Грані-Т” та “Видавництво Старого Лева”. 2014 року у видавництві “А-ба-ба-га-ла-ма-га” вийшла книга “Дракони, вперед!”, в якій Катерина Штанко виступила і як ілюстратор, і як автор. Твір був визнаний “Дитячою книгою року BBC — 2014”.
Леся Вороніна – українська письменниця, перекладачка, журналістка, член Асоціації українських письменників. Під псевдонімом Гаврило Ґава написала понад десять книжок для дітей. Найпопулярніші дитячі твори письменниці — збірка повістей “Суперагент 000” (“У пащі крокодила”, “Пастка у підземеллі”, “Таємниця підводного міста”, “У залізних нетрях”, “Таємниця золотого кенгуру”), пригодницькі повісті “Пригоди голубого папуги”, “Хлюсь та інші”, “Таємниця Чорного озера”.
Довідково про премію
Премія Астрід Ліндґрен — шведська літературна нагорода, яку присуджують за сприяння розвитку дитячої літератури. Премія підкреслює визнання та повагу до Ліндґрен, яка залишається однією із найулюбленіших та найпопулярніших письменниць у Швеції та за її межами.
Ім’я переможця The Astrid Lindgren Memorial Award-2020 оголосять 31 березня.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі