Суспільство
Два українських заводи експортуватимуть молоко у Малайзію
Підприємства “Пирятинський сирзавод” та “Золотоніський маслоробний комбінат”, які входять до складу “Молочного альянсу” відтепер мають нові сертифікати Halal Jakim, які дозволяють їм експортувати свою продукцію до Малайзії. Про це повідомляє прес-служба компанії, передає agravery.com.
Документи видані Jabatan Kemajuan Islam Malaysia (JAKIM) — організацією, яка контролює дотримання норм халялю в Малайзії.
“Отриманню сертифікатів передувала досить складна процедура: представники організації JAKIM проводили аудит заводів задля погодження підприємств до списку власників сертифікатів”, —йдеться у повідомленні.
Читайте також: В Україні вироблятимуть горіхове молоко
Окрім того, заводи мали надати ліцензії Міністерства охорони здоров’я і продемонструвати повну прозорість у виробництві харчових продуктів.
Логотип JAKIM дає впевненість в тому, що продукт є дозволеним для мусульман. Слід зазначити, що закони халяль JAKIM дають можливість людям відчувати себе більш захищеними.
Читайте також: Українські трамваї почали експортувати до Єгипту
Халяль — це те, що дозволено їсти, пити, робити або використовувати, згідно з ісламськими принципами. Це може бути все, що застосовується у всіх аспектах життя, і окрім харчування, — це соціальні відносини, одяг і навіть фінансові послуги.
Що варто знати про підприємство?
“Молочний альянс” ― холдингова компанія, що поєднує підприємства з виробництва сирів, цільномолочної та кисломолочної продукції, підприємства зі збору й обробки молока і молочної продукції, а також компанії, які здійснюють реалізацію продукції.
Читайте також: Україна потрапила до ТОП-10 світових експортерів “молочки”
До її складу входять Пирятинський сирзавод, Золотоніський маслоробний комбінат, Баштанський сирзавод, Яготинський маслозавод, а також Городенківський сирзавод і філія “Яготинське для дітей”.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі